Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія Кривий Ріг

Геологія ділянки Кривий Ріг обумовлена розташуванням на південно-східному схилі Придніпровської височини на неогеновsq і докембрійськsq jcyjds, на кордоні з Причорноморською низовиною. Ділянка розташована на Інгуло-Інгулецькsq акумулятивно лесовsq розчленованій рівнині. Тектонічно відноситься до південно-східної частини Українського щита. Недалеко від ділянки на заході і на півдні протікає звивиста річка Інгулець. На північному заході знаходиться Карачуновське водосховище. Долина річки в межах міста переважно V-подібна, схили круті, висотою 25-35м. Місцями схили пологі, розсічені балками і ярами. Ширина заплави 60-120м. Русло звивисте, ширина 40-60м. Рельєф розчленований численними балками. Схили річки круті в місцях виходу корінних порід.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Кривий Ріг

Геодезія Кривий Ріг включає топографічну зйомку місцевості, рекогносцирувальне обстеження. На основі зйомки роблять топографічний план з нанесеними спорудами, комунікаціями. Документуються відслонення гірських порід, водойми, джерела, виявлені інженерно-геологічні процеси. Проводиться винесення меж Кривий Ріг з метою уточнення місць закладення свердловин. Проводиться документація крутих схилів, ярів, зсувів, карстових воронок. Топозйомка Кривий Ріг дозволяє побудувати топографічну основу для проведення інженерно-геологічних вишукувань і для подальшого проектування. Перед бурінням також аналізуються архіви, попередні звіти з розвідки поблизу ділянки.

Геологія ділянки Марганець складена корінними нижнєнеогеновими опадами херсонського горизонту, чергуються з нижнепротерозойскими гранітами і мігматитами гранодиоритового складу, інгуло-інгулецької осадово-эффузивною серією. Ділянка розташована на межі поширення алювіальних відкладів заплави, нерозчлененних опадів першої і другої надзаплавних терас і эолово-деллювіальних опадів. Докембрійські граніти виходять на поверхню в долинах річок. Геологічний розріз уточнено за даними буріння. Зверху йде грунтово-рослинний шар потужністю 0.5-0.9 м (слід врахувати, що в Кривому Розі і в промислових околицях міста широко розвинені техногенні грунти з середньою потужністю 2м). Нижче залягає суглинок лесовидний, просадочний, потужністю 3м. Потім йде суглинок лесовидний, непросадочний, потужністю 2.0 м.

Грунтові води не розкриті до глибини 8.0 м. В межах району виділяються два водоносних горизонти. Перший безнапірний водоносний горизонт знаходиться на глибині 0-10м. За отриманими даними досліджувана площа не є потенційно подтоплюючою. Але не можна виключати такий варіант через близьке розташування русла річки і водосховища. Слід ще врахувати, що в місті широко розвинений процес підтоплення, яри. Після бурових робіт здійснюється топозйомка в Кривому Розі з метою отримання координат пробурених свердловин.

Категорія ґрунтів за сейсмічними властивостями - третя. Інтенсивні підземні видобувні роботи, що утворилися підземні порожнечі, підземний карст в карбонатних породах, незапланований дренаж призводять до підвищення сейсмічної небезпеки. Окремі будинки часом трясе. Останнім часом активізувалися зсуви порід, схили, грунти просідають, виникають підтоплення. Карстові порожнечі виникають і в результаті витоків води зі ставків-накопичувачів, шламосховищ. Вчені підрахували, що загальна площа карстових порожнин може досягати до ста квадратних кілометрів. Місто знаходиться на місці глибинного розлому з глибиною практично до мантії Землі. Місто стоїть на 6 кам'яних брилах з древніх кристалічних порід, які розколоті на більш дрібні. Кожна брила може рухатися самостійно. Зв'язки між брилами незначні. Незначний землетрус може призвести до розриву цих зв'язків. Тому інженерно-геологічні умови дуже складні – III категорія складності. Вони ще ускладнюються наявністю просадкових лесових ґрунтів. Винесення меж в Кривому Розі здійснюється, коли готовий проект будинку, коли виносяться осі, точки.

В таких складних геологічних умовах перед прийняттям рішення про будівництво будинку, котеджу важливо провести попереднє геологічне вивчення. Геологію ви можете замовити в компанії ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення