Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія Кривий Ріг

Геологія ділянки Кривий Ріг обумовлена розташуванням на південно-східному схилі Придніпровської височини на неогеновsq і докембрійськsq jcyjds, на кордоні з Причорноморською низовиною. Ділянка розташована на Інгуло-Інгулецькsq акумулятивно лесовsq розчленованій рівнині. Тектонічно відноситься до південно-східної частини Українського щита. Недалеко від ділянки на заході і на півдні протікає звивиста річка Інгулець. На північному заході знаходиться Карачуновське водосховище. Долина річки в межах міста переважно V-подібна, схили круті, висотою 25-35м. Місцями схили пологі, розсічені балками і ярами. Ширина заплави 60-120м. Русло звивисте, ширина 40-60м. Рельєф розчленований численними балками. Схили річки круті в місцях виходу корінних порід.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 10 900 грн

Геологія та геодезія Кривий Ріг

Геодезія Кривий Ріг включає топографічну зйомку місцевості, рекогносцирувальне обстеження. На основі зйомки роблять топографічний план з нанесеними спорудами, комунікаціями. Документуються відслонення гірських порід, водойми, джерела, виявлені інженерно-геологічні процеси. Проводиться винесення меж Кривий Ріг з метою уточнення місць закладення свердловин. Проводиться документація крутих схилів, ярів, зсувів, карстових воронок. Топозйомка Кривий Ріг дозволяє побудувати топографічну основу для проведення інженерно-геологічних вишукувань і для подальшого проектування. Перед бурінням також аналізуються архіви, попередні звіти з розвідки поблизу ділянки.

Геологія ділянки Марганець складена корінними нижнєнеогеновими опадами херсонського горизонту, чергуються з нижнепротерозойскими гранітами і мігматитами гранодиоритового складу, інгуло-інгулецької осадово-эффузивною серією. Ділянка розташована на межі поширення алювіальних відкладів заплави, нерозчлененних опадів першої і другої надзаплавних терас і эолово-деллювіальних опадів. Докембрійські граніти виходять на поверхню в долинах річок. Геологічний розріз уточнено за даними буріння. Зверху йде грунтово-рослинний шар потужністю 0.5-0.9 м (слід врахувати, що в Кривому Розі і в промислових околицях міста широко розвинені техногенні грунти з середньою потужністю 2м). Нижче залягає суглинок лесовидний, просадочний, потужністю 3м. Потім йде суглинок лесовидний, непросадочний, потужністю 2.0 м.

Грунтові води не розкриті до глибини 8.0 м. В межах району виділяються два водоносних горизонти. Перший безнапірний водоносний горизонт знаходиться на глибині 0-10м. За отриманими даними досліджувана площа не є потенційно подтоплюючою. Але не можна виключати такий варіант через близьке розташування русла річки і водосховища. Слід ще врахувати, що в місті широко розвинений процес підтоплення, яри. Після бурових робіт здійснюється топозйомка в Кривому Розі з метою отримання координат пробурених свердловин.

Категорія ґрунтів за сейсмічними властивостями - третя. Інтенсивні підземні видобувні роботи, що утворилися підземні порожнечі, підземний карст в карбонатних породах, незапланований дренаж призводять до підвищення сейсмічної небезпеки. Окремі будинки часом трясе. Останнім часом активізувалися зсуви порід, схили, грунти просідають, виникають підтоплення. Карстові порожнечі виникають і в результаті витоків води зі ставків-накопичувачів, шламосховищ. Вчені підрахували, що загальна площа карстових порожнин може досягати до ста квадратних кілометрів. Місто знаходиться на місці глибинного розлому з глибиною практично до мантії Землі. Місто стоїть на 6 кам'яних брилах з древніх кристалічних порід, які розколоті на більш дрібні. Кожна брила може рухатися самостійно. Зв'язки між брилами незначні. Незначний землетрус може призвести до розриву цих зв'язків. Тому інженерно-геологічні умови дуже складні – III категорія складності. Вони ще ускладнюються наявністю просадкових лесових ґрунтів. Винесення меж в Кривому Розі здійснюється, коли готовий проект будинку, коли виносяться осі, точки.

В таких складних геологічних умовах перед прийняттям рішення про будівництво будинку, котеджу важливо провести попереднє геологічне вивчення. Геологію ви можете замовити в компанії ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення