Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія в Куликівці

Селища Куликівка знаходиться в центрі Чернігівської області, на півночі України. Найближчі населені пункти: Буди, Слобода, Смолянка, Орлівка, Дроздівка, Вересочь, Веселе, Дремайловка, Кладьковка, Ковчин. Абсолютні відмітки в межах 118.0-119.0 м. З усіх боків населений пункт оточують невеликі річки, також в самому населеному пункті безліч невеликих водойм.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 10 900 грн

Геологія та геодезія Куликівка

Геологія ділянки Куликівка представлена опадами Деснянської терасовою рівнини в межах Чернігівського полісся. Дочетвертичні опади складені верхньопалеогеновими пісками, пісковиками, алевролітами харківської свити. На них залягають алювіальні опади першої та другої нерозчленованих надзаплавних терас, представлені пісчанистими суглинками, супісями лесової структури, різнозернистими кварцовими пісками. На алювіальних опадах залягають леси, лесові грунти.

Геодезія Куликівка складається з геодезичної зйомки, метою є створення топографічної основи для проведення досліджень. За даними буріння на ділянці розкриті: зверху ґрунтовий шар, що складається з темно-бурого суглинку, гумусированого, потужність 0.6 м. Палево-жовтий супісок лесовий, просадочний, потужність 3.4 м. Палево-жовтий супісок, лесова, пластична до текучого, потужністю 3.2-4.6 м. Винесення меж Куликівка до початку буріння необхідна для фіксації меж ділянки.

Під час буріння горизонт безнапірної води виявлено на глибині п'яти метрів. Рівень води для району в середньому знаходиться на глибині 5-10м. Ділянка робіт віднесена до потенційно подтоплюючих. Вода не агресивна - слабо агресивна по хлориду. Згідно гідрогеологичного районування ділянку віднесено до Дніпровсько-Донецького артезіанського басейну. Топозйомка Куликівка проводиться для зйомки особливостей рельєфу, що знаходяться в межах території будівель, комунікацій.

У заплавних опадах русел річок зустрічаються прошарки торфу, які значно послаблюють ґрунти, їх характеристики. Чеорез просідання грунтів геологія ділянки Куликівка віднесена до другої категорії по інженерно-геологічним умовам. Глибина зимового промерзання супісків близько 1 метра.

Ґрунтовий шар не може розглядатися як підстава під фундамент, він зрізається перед початком робіт. Як основа дрібного закладення можуть бути супіски II інженерно-геологічного шару після того, як у нього буде прибрана просадочність. При звичайних навантаженнях просадочність таких порід не виявляється. Топозйомка Куликівка передує інженерно-геологічному вивченню ділянки. Але може проводитися як окремий незалежний вид робіт.

При поглибленні фундаменту у другій інженерно-геологічний елемент рекомендують підготувати основу шляхом облаштування грунтової подушки (просадочный грунт ущільнюється до ступеня сухого ґрунту). Щоб пластичні і текучі супіски використовувати в якості основи, необхідно підготувати шлакову подушку з щебеню магматичних опадів, або доменних шлаків відвалів. Потужність подушки залежить від навантаження проектованого об'єкта.

Також плануються заходи щодо водозахисту. Необхідне облаштування шляхів для стоку атмосферної води. Навколо споруд якісно засипають пазухи котлованів. Водозахисні заходи, включають також: виконання планування забудовуваного майданчику з використанням шляхів природного стоку атмосферних вод, якісну засипку пазух котлованів і пристрій навколо споруд відмосток шириною не менше 1,5 м, які перекривають пазухи котловану. Вода, що потрапляє на вимощення, повинна безперешкодно потрапляти в лотки. Винесення меж Куликівка є частиною будівельних робіт і виконується перед їх початком.

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг" займається геодезичною, топографічною зйомкою та інженерно-геологічними дослідженнями.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення