Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія в Лісках

Ділянка, на якій нашими фахівцями були проведені дослідження, знаходиться в десяти кілометрах на північний схід від Одеси, на березі Чорного моря (в семистах метрах від моря) в Причорноморській низині. Крім цього на північному заході і сході розташовані великі водосховища. Площа вишукувань забудована. Реьеф спланований, вирівняний. Абсолютні відмітки знаходяться в межах 42м.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Ліски

Геологія ділянки Ліски обумовлена перебуванням на Дністрово-Бузькій слабохвилястій лесовій рівнині в складі Причорноморської акумулятивної лесової рівнини з неогеновими підстилаючими опадами. На сірувато-зелених меотичних глинистих, піщаних породах залягають піщано-глинисті опади більш раннього віку, понтичний вапняк, червонувато-бурі глинисті опади, лесовидний суглинок. Ділянка знаходиться в межах тектонічної структури Причорноморської западини.

Геодезія Ліски - складова частина інженерно-геологічних вишукувань. Ведеться зйомка рельєфу, житлових і нежитлових об'єктів, газопроводів, водопроводів, ліній електропередач. Проводиться рекогносцировка місцевості, документація особливості рельєфу, відслонень гірських шарів і небезпечних геологічних явищ. Для уточнення точок, де будуть пробурені свердловини, здійснюється винесення меж Волосіні.

Район відноситься до розчленованої лесової низовинної рівнини. Практично всі береги абразивно-акумулятивно зсувні. Зсуви поширені вздовж узбережжя Чорного моря, вздовж великих водосховищ. Досить поширена овражна мережа. Геологічний розріз по керну свердловин: зверху йде ґрунтовий шар (суглинки бурувато-чорні, від напівтвердого до твердого) потужність 0.7-0.8 м; нижче йдуть брудно-жовті суглинки потужність 2.2-4.0 м. Вони підстилаються світло-жовтими суглинками з розкритою потужністю 4.0 м. Топозйомка Ліски дозволяє отримати топооснову, необхідну для інженерно-екологічних досліджень. Під час проектних робіт здійснюється розміщення будівельних об'єктів огляду на рельєф, водойми, небезпечні схили.

Геологія ділянки Ліски складена в межах лиману, де знаходиться селище, морськими і лиманно-морськими відкладеннями. Під ними біля узбережжя моря лесові опади, потужність до 20-30м, просадочність 30-50см. Представлені вони легкими, середніми і важкими суглинками. Північніше, далі від узбережжя, розвинені еолово-делювіальні лесоподібні опади.

В гідрогеологічному відношенні район належить до Причорноморського артезіанського басейну. Перший горизонт напірних вод знаходиться на глибині від нуля до десяти метрів. Води хлоридні, з вмістом хлоридів до 2 мг/л. Топозйомка Ліски дозволяє отримати топографічний план місцевості, запланувати вироблення, вести проектні роботи. По закінченні робіт знімаються координати виробок.

Нормативна глибина сезонного промерзання грунтів в межах 0.8 м. Суглинки гумусировані не можуть розглядатися як основа під будівництво. Під час будівельних робіт підлягають виїмці. З 19 століття в Одесі намічається підйом грунтової води. Також можуть бути значні коливання під час рясних опадів, танення снігу. Тому ділянку можна віднести до потенційно подтоплюючих. Будівництво доводиться вести на лесах з підвищеною просадковістю. Тому потрібно передбачити заходи ліквідуючі просадковість. Також не рекомендується будувати на небезпечних обривистих берегах. Варто ще врахувати ймовірність утворення провалів у понтичних вапняках. Їх можна виявити методами геофізики. Винесення меж Ліски здійснюється після закінчення проектних робіт.

Замовити геологічні вишукування для будівництва можна в фірмі ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення