Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія у Львові

Ділянка вишукувань розташована в північній частині Львова на заході України. Поверхня рівна, майданчик вишукувань забудований. Абсолютні відмітки поверхні у межах 253м. Недалеко розташовується річка Полтва з множинами приток.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Львів

Геологія ділянки Львів визначається опадами в межах ерозійно-денудаційної горбисто-грядової височини Розточчя у складі Подільської височини з розмитою неогеновою підставою. Тектонічно ділянка належить до південно-західної околиці Східно-Європейської платформи. В геологічній будові беруть участь крейдові, третинні, четвертинні алювіальні і делювіальні опади. Крейдяний період представлений мергелем. Шари мергелю є водоносними. Поверхня їх рівна із-за тектонічних рухів і фильтрації палеогенового водоносного горизонту. Третинні опади нівелюють крейдяні, представлені пісковиками, вапняками, мулом, піском.

Геодезія Львів замовляється, якщо немає топографічної основи для вишукувальних робіт. Але навіть якщо до технічного завдання програми є топоплан – все одно проводиться рекогносцирувальне обстеження місцевості для з'ясування загальних геологічних умов (для з'ясування, наскільки рельєф розчленований, щоб вивчити під'їзні шляхи до робочого майданчику, комунікації які можуть бути пошкоджені при русі і маневрі бурової установки. Для точного визначення ділянки може знадобитися винесення меж Львів.

З горбистої гряди Розточчя водні потоки стікають в басейн Західного Бугу і в басейн Дністра. Розточчя частково служить Європейським вододілом. Зазвичай на розмитій поверхні мергелів крейдового віку залягає супісок, суглинок четвертинного віку потужністю до десяти метрів (іноді і більше). Річкові долини широкі, складені алювіальним піском, галечником часто водно-льодовикового походження. Широко поширені лесові породи. В результаті буріння отриманий наступний геологічний розріз: зверху йде насипний шар (щебінь, пісок) потужністю близько метра, потім йде світло-сірий, чорний суглинок болотний, мулистий, опісчанений, від текучепластичного до текучого, розкрита потужність 5.0 м.

Топозйомка Львів на початковому етапі дозволяє отримати план місцевості, забудованості території. На цьому плані наносяться проектні свердловини, вивчається рельєф. За цим планом шукають ділянку робіт.

В північно-західній частині Львова знаходиться льодовикова і водно-льодовикова зандрова рівнина. А в південно-східній – структурно-денадуційна піднесена рівнина. Геологія ділянки Львів ускладнена такими інженерно-геологічними процесами: там, де розвинені соляні шари, може розвиватися соляний карст під впливом циркулюючої води. У флішевих опадах ослаблені шари, де є слюдяні мінерали. Вони служать як би дзеркалом ковзання для осипання мас грунту. Відбуваються оползаніе порід, може статися обвал, зсув. Також такі небезпечні процеси відбуваються у тектонічно ослаблених зонах, там, де є розломи, розриви. Фільтрація води відбувається в пісковиках і аргиллитах. Коли зволожуються нижчележачі глинисті породи, можливе протікання небезпечних інженерно-геологічних процесів. Особливо це пов'язано з великою кількістю опадів. Топозйомка Львів допомагає отримати топографічну основу для інженерних вишукувань для проектування об'єктів.

На ділянці буріння горизонт води зустрінутий на глибині 2.5 м. Ділянка відноситься до підтоплюючих. Нормативна сезонна глибина промерзання суглинків, глин – 0.65 м; супісків, пісків дрібних і пилуватих – 0.8 м; великоуламкових порід – 1.02 м. Насипний грунт не може розглядатися в якості підстави для фундаментів. Суглинки можна використовувати в якості основи після усунення просадних властивостей шляхом їх ущільнення. Під час будівельних робіт необхідно передбачити водозниження. Винесення меж Львів здійснюється під час початку будівельних робіт.

Фірма ТОВ "Геотоп Інжиніринг" може провести обстеження ґрунтів та інженерно-геологічних процесів перед початком будівництва будинку.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення