Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія в Марганці

Геологія ділянки Марганець визначається знаходженням ділянки на стику південно-східної околиці Придніпровській височини і Причорноморської низовини. З точки зору геоморфології ділянка лежить на Токмаківскій плосконаклонній лесовій рівнині в межах Причорноморської акумулятивної лесової рівнини на неогеновій основі. Тектонічно ділянка приурочена до початку південно-західного схилу Українського щита. Площа знаходиться недалеко від Каховського водосховища. Трохи північніше розташовані кілька великих водосховищ і кілька невеликих річок, стариць. Абсолютні відмітки поверхні землі на ділянці робіт знаходяться в межах 80м у Балтійській системі висот.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Марганець

Геодезія Марганець починається з топографічної зйомки в районі робіт, попереднього визначення місць для буріння. За результатами зйомки складається топографічний план з усіма житловими і нежитловими будівлями і спорудами, підземними та наземними комунікаціями. В результаті рекогносцировочного огляду проводиться документації відслонень гірських шарів, водойм, видимих проявів інженерно-геологічних процесів. Для уточнення попереднього місця споруди може знадобитися винесення меж Марганець. На основі кордонів намічаються свердловини. Документуються небезпечні місця, схили. Топозйомка Марганець допомагає в камеральних умовах працювати спочатку з отриманими даними, уточнити місця розташування проектних свердловин. Перед початком буріння також проводиться робота з попередніми геологічними звітами по ділянкам, розташованим поблизу.

Геологія ділянки Марганець представлена корінними породами палеогенової системи (олігоцен). Четвертинних опадів ближче до річки поширені відклади заплавної тераси і нерозчленованої першої-другої надзаплавної тераси річки. На місці, де свердловини бурилися, на корінних породах залягають еллювіально-деллювіальні опади – леси, супіски легкі, середні суглинки. Потужність таких опадів у районі може досягати 20-30м. Просадочность лесових порід тут доходить до 0.5-1.0 м.

За результатами буріння уточнено геологічний розріз. Зверху йде грунтово-рослинний шар потужністю 0,3-0,4 м. Потім суглинок палево-бурий, лессовий, макропористий, твердий, з зернами карбонатів потужністю 1,4 м. Нижче йде лес світло-палевий, мікропористий, твердий, з дрібними зернами карбонатів потужністю 2,9-3,0 м. Потім йде суглинок палево-бурий, лессовий, щільний, твердий, з точковими включеннями окису марганцю потужністю 1,2-1,4 м. Ще нижче залягають лесові суглинки потужністю 2м. Підстилаються вони похованими ґрунтами, лесовидними суглинками, неогеновою глиною.

Підземні води не зустрінуті, але судячи з близько розташованими великими водоймами – неглибоке залягання. Сильний вплив на характер підземних вод, грунти, геологічні процеси впливає антропогенний фактор. Досліджуваний майданчик є потенційно подтоплюючим. Швидкість підвищення рівня підземних вод в перші 10 років експлуатації об'єкта може досягати 0,5 м в рік. В місті широко розвинений процес підтоплення, яри. Після буріння проводиться топозйомка Марганець для зняття координат свердловин.

За сейсмічними властивостями район відноситься до 2 категорії. По складності інженерно-геологічних умов – до другої категорії. Ускладнюють будівництво просідаючі грунти – леси. Для даних умов можуть використовуватися стрічкові фундаменти. Лесові породи можуть служити підставою, якщо їх ущільнити до густини сухого грунту. Під час проектування необхідно передбачити водозахисні інженерні заходи (вимощення шириною до 2 м навколо будівлі, якісне засипання пазух котлованів). Після складання проекту здійснюється винесення меж Марганець.

Заявку на геологічне вивчення вашої ділянки ви можете зробити за допомогою формочки на сайті фірми ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення