Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія Новоолександрівка

Геологія ділянки Новоолександрівка складена опадами в межах південно-східної околиці Дніпровсько-Донецької височини, що межує з Дніпровсько-Донецькою западиною. Більш дрібними прикордонними геоморфологічними структурами є Інгуло-Інгулецька акумулятивна лесова розчленована рівнина на неогеновій і докембрійській підставі і Гуляйпільська акумулятивна лесова рівнина, розчленована. В тектонічному плані ділянка знаходиться в південно-східній частині Українського щита. Селище знаходиться на лівому схилі річки Мокра Сура. Рельєф рівний, з нахилом на південно-західному напрямку, в бік річки. Абсолютні відмітки поверхні знаходяться у межах 91.6 – 93.5 м.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Новоолександрівка

Геодезія Новоолександрівка починається з топографічної зйомки місцевості, рекогносцировочного обстеження. Результати зйомки заносяться на електронну карту, створюється топоплан, на якому відображені житлові та нежитлові будівлі, споруди, різні комунікації. Під час рекогносцировочного обстеження проводиться документація виходів на поверхню літологічних шарів, наявних на території водойм, джерел, інженерно-геологічних процесів. Може знадобитися винесення меж Новоолександрівка з метою уточнення можливого розташування проектованої будівлі. І на основі цього попередньо плануються свердловини. В польові журнали документуються і замальовуються схили ярів, береги річки, зсуви. Топозйомка в Новоолександровці необхідна для інженерно-геологічних досліджень, для проектних робіт. Перед буровими роботами ведеться робота з архівами, по отриманому топоплану вивчається рельєф, схили.

Геологія ділянки Новоолександрівка представлена дочетвертичними нижньо- і средненеогеновими опадами, сіро-зеленими строкатими глинами. Потім замість них з'являються нижньопротерозойскі граніти та мігматити плагіоклазові. Вище залягають четвертинні опади. Селище розташоване на переході алювіальних відкладів заплави голоценового віку і нерозчленованих опадів I і II надзаплавних терас. Трохи північніше і західніше вони переходять у лесові эолово-делювіальні і элювіально-делювіальні опади. Поширені лесові породи не пов'язані з генезисом, з діяльністю льодовика. Це супіски, легкі і середні суглинки. Їх просадочность в межах 30-50см. Загальна потужність - 20-30м. При бурінні свердловин уточнена літологія. Зверху розташований грунтово-рослинний шар потужністю 0.4-0.5 м. Нижче йде суглинок просадочний потужністю 2.3-2.4 м. Вони підстилаються супіском, що володіє осідаючими властивостями. Верхній безнапірний водоносний шар у четвертинних відкладах залягає на глибині 0-10м. У силу цього і через близькість русла річки ділянку можна віднести до потенційно подтопляючої. Після закінчення буріння з метою зняття координат свердловин проводиться топозйомка Новоолександрівка.

Категорія ґрунтів за сейсмічними властивостями - друга. Нормативна глибина сезонного промерзання грунтів - 0.9 м. Геологічні умови ускладнюються розвитком просадних лесових грунтів – супісків і суглинків. Їх просадні властивості проявляються при замочуванні і при виникненні додаткових навантажень. Супіски при зволоженні виявляють просадні властивості без додаткових навантажень під тиском вищерозміщених шарів і власної ваги. Категорія складності інженерно-геологічних умов – друга. Грунтово-рослинний шар при будівельних роботах рекомендується знімати. На таких ґрунтах можна використовувати стрічкові фундаменти після часткового усунення просадних властивостей лесових суглинків шляхом влаштування ґрунтової подушки. Також необхідно передбачити комплекс водозахисних і конструктивних заходів, передбачити відведення води, усунути можливі витоки води. Коли готовий проект – здійснюється винесення меж.

Геологічні умови, складу грунтів може змінюватися на відносно невеликій площі. Економія на геологічних вишукуваннях може привести до появи тріщин, просідання фундаменту або до ще більш катастрофічних наслідків. Щоб уникнути цього – ви може зробити заявку на геологічні дослідження в фірмі ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення