Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія в Новобогданівці

Новобогданівка знаходиться в південно-західній частині Запорізької області. Рельєф піддався значним змінам через господарську діяльність людини. Відмітки поверхні у межах 78м. Рельєф рівнинний. Річка Молочна знаходиться приблизно в 10 км на схід, але між населеним пунктом і руслом річки поширені невеликі водойми – що говорить про неглибоке заляганні ґрунтових вод.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Новобогданівка

Геологія ділянки Новобогданівка складена опадами в межах геоморфологічної структури Токмацької лесової рівнини в межах Причорноморської акумулятивної лесової рівнини на неогеновій підставі. Дніпровське зледеніння близько трьохсот тисяч років тому не досягло цих місць, але міжльодовикові води стікали по низинних місцях і залишили такі опади, як глини, піщані відклади, суглинок. На березі р. Молочна залишився геологічний пам'ятник – останець ізольованого пісковика «Кам'яні могили» висотою до дванадцяти метрів. Можливо це застиглі суглинки.

Геодезія Новобогданівка є складовою частиною передпроектних інженерних вишукувань. Також може проводитися окремо від геологічних робіт. Метою є отримання топографічної основи для складання проектів геологічних вишукувань для проектування будівлі і в подальшому для будівельних робіт. Попереднє винесення меж Новобогданівка перед виїздом бурової бригади дозволяє визначити розташування ділянки та запланувати свердловини.

Тектонічно ділянка знаходиться в межах південно-східного схилу Українського щита. На місці лесової низинної рівнини розвинуті лесоподібні породи еолово-делювіального генезису – легкі, середні та важкі суглинки потужністю 20-30м. Просадковість порід 15-30см. За результатами буріння з'ясовано геологічну будову: ґрунтовий шар потужністю 1.0 м. Жовто-коричневий суглинок, твердий, вологий потужністю 1.5 м. Жовто-коричневий суглинок, тугопластичний, водонасичений розкритою потужністю 5.5 м.

На ділянці інженерно-геологічні умови ускладнюються наявністю пластичних і тугопластичних суглинків другого інженерно-геологічного елемента. В районі досліджень поширений перший безнапірний від поверхні водоносний горизонт в нижньо-середньочетвертичних відкладах на глибині 2.3-2.4 м елювиально-делювиальних лесовидних супісках і алювіальних різнозернистих пісках. Гідродинамічно пов'язаний з річковою водою. Геологія ділянки Новобогданівка ускладнена неглибоким заляганням ґрунтових вод. Майданчик досліджень відноситься до подтоплюючих. Під час інтенсивного танення снігу та випадання опадів, техногенних аваріях грунтові води можуть піднятися приблизно на 70 см вище зафіксованого рівня. По сейсмічним характеристикам породи відносяться до другої категорії. Через близьке залягання ґрунтових вод інженерно-геологічні умови можна віднести до другої категорії.

Топозйомка Новобогданівка є частиною загальних інженерних вишукувань для проектування житлових будинків і промислових об'єктів.

Якщо закладати фундамент у тугопластичных грунтах ІГЕ-2а – це може призвести до нерівномірних деформацій фундаменту будівлі. Спочатку необхідно поліпшити властивості ґрунту шляхом пошарового ущільнення грунтової подушки та інших заходів. Також щоб не було проблем з експлуатацією, необхідно передбачити захисні заходи від надмірного зволоження грунту. Також передбачити заходи, щоб не були нерівномірні навантаження на основу. Необхідно врахувати, що води за вмістом сульфату сильно агресивні до деяких марок бетону. Також можуть утворюватися локальні обводнені ділянки – необхідно передбачити відведення вод.

Винесення меж Новобогданівка необхідне для початку будівельних робіт.

Всі види передпроектних вишукувань, геодезичну і топографічну зйомку може проводити фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення