Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Геологія та геодезія в Новооржицькому

Смт Новооржицьке розташовується на лівобережжі р. Вязовець – притоці р. Сліпорід, на узбережжі досить великого водоймища, в Оржицькому районі Полтавської області. На топографічній карті це Придніпровська низовина. Територія ділянки спланована, вирівняна насипними ґрунтами. Абсолютні відмітки поверхні 104.0-117.0 м. Найближчі населені пункти: Хорошки, Лисянка, Нове, Лазірки, Ісківці, Лубни, Ульянівка, Тимка, Яблунево, Горби.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Новооржицьке

Геологія ділянки Новооржицьке складена осадками двох близько розташованих геоморфологічних структур. Породами Яготинської слаборозчленованої рівнини (мореною тераси Дніпра) в межах Середньодніпровської лівобережної терасової рівнини з палеогеновою основою. З іншого боку, Роменсько-Миргородської розчленованої рівнини з яскравими соляними куполами в Полтавській лесовій, акумулятивній рівнині з палеогеново-неогеновою основою. У тектонічному відношенні – це частина Дніпровсько-Донецької западини. Геодезія Новооржицьке включає геодезичну зйомку території для створення топоплану місцевості.

Підошвою для четвертинних порід служать в західній частині піщані опади верхнього палеогену харківської свити. На сході це товща континентальних піщано-глинистих опадів, суглинку, похованих ґрунтів, глинистих мергелів, глинистих шарів з конгломератами. В геологічній будові беруть участь зверху насипні грунти, складені темнувато-бурим суглинком з включеннями будівельного сміття, твердої консистенції, потужність 0.6-0.8 м. Світлувато-палевий лесовидний суглинок, макропористий, з карбонатами, твердий, з домішками щебеню, просадковий, потужністю 3.9-4.3 м. Лес, представлений палевим вапняковим супіском, від пластичного до твердого, просадковий, потужністю 3.1-3.3 м. Винесення меж Новооржицьке дозволяє визначити місце знаходження досліджуваної ділянки.

На ділянці розвинені лесоподібні породи частини алювіальної рівнини першої та другої нерозчленованих надзаплавних терас, накладених на більш давні тераси. Потужність лесоподібних порід 7-15м, просадковість 30-50см. Просадні властивості грунтів несприятливі для ведення будівельних робіт. Топозйомка Новооржицьке дозволяє отримати топооснову для вишукувальних робіт для проектування.

Горизонт безнапірних вод знаходиться на глибині 5-10м. Існує ймовірність виникнення верховодки. Із-за близькості водойм і неглибокого залягання рівня ґрунтових вод ділянку слід віднести до потенційно подтоплюючих. Води хлоридно-гідрокарбонатні, мінералізація до 150 г/л. Води не агресивні.

Геологія ділянки Новооржицьке ускладнена вмістом в заплавних терасах шарів з торфом і наявністю в районі ярів на карті інженерно-геологічних умов. В цілому по складності інженерно-геологічних умов район можна віднести до другої категорії. Глибина промерзання глини, суглинку – 0.66 м, супісків, дрібних і пилуватих пісків – 0.80 м. Осідання намоченоих грунтів від власної ваги не виявлено. За сейсмічними властивостями ґрунти віднесені до 2 категорії.

Топозйомка Новооржицьке може бути закрита, якщо намічається будівництва, якщо потрібно визначити, чи намітити кордон вашої земельної ділянки.

Верхній насипний шар неоднорідний за складом і властивостями. Його не рекомендують використовувати як основу для фундаменту. Лесовидні суглинки другого ІГЕ і леси третього ІГЕ мають ослаблені властивості, пов'язані з їх просадковістю. Для використання в якості підстави в ослаблених грунтах готують «подушку» - ущільнюють грунт до густоти сухого грунту. Також закладають шари доменного шлаку або гранітного щебеню. Також необхідно запланувати способи водозахисту – вимощення, засипка пазух котлованів. Після підготовки проекту об'єкта здійснюється винесення меж Новооржицьке.

Провести дослідження грунтів на об'єкті будівництва, виконати геодезичну, топографічну зйомку може фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення