Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія в Одесі

Ділянка вишукувань знаходиться на півдні країни, в центрі Одеси. Абсолютні відмітки поверхні знаходяться у межах 48м. На топографічній карті це Причорноморська низовина. Від місця вишукувань до Чорного моря близько 2 км. Рельєф рівний у зв'язку з горизонтальною будовою шарів.

Геология

Геологія ділянки Одеса представлена осадовими утвореннями Дніс-Бузької лесової рівнини в межах Причорноморської акумулятивної лесової рівнини з неогеновою основою. На тектонічній схемі це Причорноморська западина, яка відчуває сучасні тектонічні рухи – поступове опускання. По руслах річок та на узбережжі Чорного моря на схід від Одеси поширені нижньонеогенові відкладення херсонського горизонту. Починаючи з Одеси і вздовж берега моря на південний захід йдуть знамениті понтичні вапняки середньонеогенового віку, які добувалися з глибокої давнини. І після видобутку якої залишилися під містом і вздовж узбережжя численні катакомби і підземні карстові порожнечі, що представляють небезпеку для будівництва.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по геології для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email
Геологія та геодезія Одеса

Геодезія Одеса включає в себе топографічну зйомку перед початком польових робіт. У цей же час проводиться рекогносцирувальне обстеження місцевості, вивчення літології району, протікаючих геологічних процесів. Вивчаються можливості під'їзду бурової установки до обраного робочого майданчику. Після того, як здійснено винесення меж Одеса розмічаються місця, де будуть буритися свердловини. На північному сході міста поширені алювіальні опади першої надзаплавної тераси. На решті частини розвинені четвертинні еолово-делювіальні опади. Це переважно леси, складені легкими, середніми і важкими суглинками. У північно-східній частині міста просадковість лесових порід більше 1м, у південно-західній – 30-50см. Потужність лесових порід 20-30м.

Топозйомка Одеса проводиться перед початком буріння і якщо розташування свердловин були змінені – зйомка проводиться після закінчення робіт.

На ділянці робіт на поверхні оголюється насипний шар, складений супіском, бетонними конструкціями потужністю 0.3 м. Далі йде лес, представлений жовтим супіском напівтвердої, твердої з карбонатними включеннями, зволожена потужністю 1.2-3.3 м. Їх підстилають світло-жовті лесові суглинки з включенням карбонатів, водонасичені потужністю 1.2-1.3 м.

Геология и геодезия Одесса и область

Геологія ділянки Одеса характеризується дуже складними інженерно-геологічними умовами. Уздовж берегів широко поширені осипи, обвали, яри, карст. На північному сході береги абразивно-акумулятивні зсувні, на південному заході – абразивно-вирівняні в глинистих породах. Негативно впливають на будівництво лесові грунти, проявляють просадні властивості. Також ситуація сильно ускладнюється антропогенною діяльністю людини, через яку грунтові води піднімаються до 5м. Намічається тенденція до постійного підвищення цього рівня, через що посилюється процес підтоплення будівель. Також все більше замочуються лесові грунти і починають просідати. Топозйомка Одеса ведеться після буріння свердловин для зняття їх основ. Сезонна глибина промерзання глинистих грунтів - 0.55 м, піщаних грунтів – 0.66 м. Категорія ділянки по сейсмічній небезпеці – 2. По складності інженерно-геологічних умов -3.

Закладення фундаменту в просадних грунтах рекомендується після спеціальної інженерної підготовки, щоб уникнути деформацій стін і фундаменту, нерівномірного осідання при зволоженні грунту. Грунти необхідно ущільнювати, закріплювати. Необхідно вжити комплексних заходів щодо захисту від витоків, зволоження і по відведенню води.

Крім небезпеки, що виходить від підйому рівня ґрунтових вод, просідання лесових порід ще становлять небезпеку вапняки понтічного віку. У них дуже багато катакомб від старих гірничих виробок і тріщин, порожнеч від карстових процесів. Бурінням свердловин можна не підсікти виробітку, або порожнечі. Тут хороші результати дають площинні дослідження за допомогою георадара. У 2014 році ми з одеськими геофізиками обстежили підземні порожнечі південний захід від Одеси. Результати були дуже хороші.

Винесення меж Одеса здійснюється, коли вже будівлю спроектовано.

Для комплексного вивчення ділянки будівництва ви можете зробити заявку в фірмі ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення