Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія в Орджонікідзе

Орджонікідзе розташовується на лівобережжі р. Базавлук, де впадають річки Солона та Кам'янка. Відмітки рівня поверхні близько 54.5 м.

Геологія ділянки Орджонікідзе представлена осадовими шарами прикордонної зони – Придніпровській височині і Причорноморської низини за схемою топографічного районування. На тектонічної схемі це південна окраїна Українського щита, на кордоні південного схилу щита. Згідно зі схемою районування (геоморфології) це Дніпро-Бузька лесова слабо розчленована рівнина в межах ширшої структури (провінції) – Причорноморської лесової рівнини з неогеновою основою.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Орджонікідзе

Геодезія Орджонікідзе проводиться перед початком робіт одночасно з візуальним оглядом місцевості. Знімаються особливості рельєфу, що знаходяться на ділянці різні об'єкти, підземні комунікації. Вивчаються і документуються початкові відомості з геології, геоморфології, явища. Для правильного розміщення гирла свердловини робиться винесення меж Орджонікідзе. Четвертинні опади у районі досліджень складені лісами і лесовидними легкими і середніми суглинком і супіском в межах слаборасчленованої лесової рівнини. Трохи південніше розвинені опади п'ятої надзаплавної антропогенної тераси. Загальна потужність лесових порід більше 30м. Їх просадковість 30-50см. Ці опади мають эолово-делювіальне походження. Топозйомка Орджонікідзе робиться для отримання топооснови, по якій проводиться дослідження.

Геологічний розріз уточнений за результатами бурових робіт. Зверху йде насипний шар - 0.8-1.0 м. Під ним залягає ґрунтовий шар потужністю 0.5 м. Нижче йде жовтий суглинок потужністю 1.4-1.8 м. Ще нижче залягає суглинок палево-жовтий, водонасичений потужністю 5,2-5,3 м. Під час вишукувань підземні води підсічені на глибині 3,8-3.9 м. Водовмещюючими опадами є суглинки. Досліджувану територію слід віднести до потенційно подтоплюючих.

Геологія ділянки Орджонікідзе за складними інженерно-геологічними умовами відноситься скоріше всього до другої категорії через прогноз підтоплень, наявності слабких лесових і насипних грунтів. За даними спостережень глибина сезонного промерзання грунтів дорівнює 0.8 м, максимально може доходити 1.50 м. Категорія району за сейсмічними характеристиками – друга або третя. За вмістом сульфатів вода сильно або середньо агресивна по відношенню до деяких видів бетонів. За хлоридів вона середньоагресивна до арматури залізовмісних конструкцій. По водневого показника, сумі сульфатів + хлоридів вода среднеагрессивная до металу.

Топозйомка Орджонікідзе в кінці робіт потрібна для підсічення координат виробок. Під час камералки викреслюється геологічна графіка, складається звіт, обробляються результати випробування. Даються рекомендації по конструкції будівлі, яка буде проектуватися. Робляться висновки про придатність різних шарів в якості підстави. Насипний і грунтово-рослинний шар не розглядаються в якості основи. Зважаючи на те, що майданчик потенційно подтоплюючий - для споруди підвальних приміщень рекомендується пристрій гідроізоляції. Низ підошви фундаменту заглибити не менше ніж на 1.5 м. В підошві фундаментів знаходяться суглинки, які при змочуванні здатні проявляти просадкові властивості при додатковому тиску, що перевищують природні. При проектуванні стрічкових фундаментів необхідно передбачити усунення просадних властивостей породи від навантажень у верхній частині стиснутої зони шляхом ущільнень. Також необхідно передбачити ряд водозахисних заходів. Для того, щоб розташувати будівлю – здійснюється винесення меж Орджонікідзе.

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг" займається вивченням геології перед початком зведення споруди.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення