Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія в Павлограді

Ділянка вишукувань, проведених нашими фахівцями, знаходиться у Павлограді (Дніпропетровська область) в п'яти кілометрах на захід від великих водосховищ річки Самара. На топографічному плані – на південно-східній околиці Придніпровської низини. Геологія ділянки Павлоград складена опадами в межах геоморфологічної структури Самарської терасовою рівнини в межах Запорізької рівнини з докембрійськими і неогеновими дочетвертичними породами. На тектонічній схемі район знаходиться на південній околиці Дніпровсько-Донецької западини. Під четвертинними опадами залягають породи харківської свити, представлені сірувато-зеленими кварцовими пісками з глауконітом. Ще є прошарки глинистих опадів і пористого пісковика. Глини приурочені до верхньої частини.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геодезія Павлоград проводиться перед геологічним вивченням ділянки для зйомки рельєфу, різних будівель, інженерних комунікацій. Загальні відомості про геологію ділянки і протікаючі небезпечні природні процеси отримують в результаті рекогносцировочного обстеження території робіт. На базі отриманої будуть плануватися розвідувальні виробки. Винесення меж Павлоград дозволяє на місці визначити, де буде проводитися буріння.

Ділянка знаходиться на першій-другій надзаплавній нерозчленованій верхньоантропогенній терасі, представленій лессоподібними жовтувато-бурими суглинками, макропористими, грудкуватими, гумусированними, з карбонатами. Потужність шару може сягати 20-30м, просадочность порід в межах 15-30см. Свердловинами розкриті: зверху насипні грунти (щебінь, домішки інших порід) потужністю 1.8-2.0 м; суглинки тверді, непросадочні з домішками рослинних залишків, будівельного сміття (судячи по всім це теж насипні грунти) потужністю близько двох метрів; суглинки тверді, просадні з домішками рослинних залишків, будівельного сміття потужністю 2.9 м.

Топозйомка Павлоград на початковій стадії проводиться, якщо разом з техзавданням не видавався топоплан. Топооснова дозволяє заздалегідь вивчити місцевість, намітити розвідувальні виробки. Намітити під'їзні шляхи. На цифровій топооснові проводиться планування інженерно-геологічних робіт, обробка отриманих в результаті буріння даних.

Геологія ділянки Павлоград складена супісями, суглинками легкими і середніми. Нерозділені опади першої і другої надзаплавних терас починаються від русла річки Самара і тягнуться до русла річки Вовча. Перший безнапірний водоносний горизонт знаходиться на глибинах 10-15м. Наступний нижче нього напірний водоносний горизонт приурочений до харківської свити олігоцену. Води хлоридні. Майданчик робіт не належить до потенційно подтоплюючих. Результати досліджень виявили агресивність вод. Тому слід запланувати заходи з відведення дощової води і передбачити гідроізоляцію. Видимих небезпечних геологічних процесів у результаті обстеження не виявлено. Глибина промерзання ґрунтів, що містять супіски, дрібні і пилуваті піски – 0.96 м. Середні, великі і гравелитисті піски – 1.0 м. Суглинки і глини – 0.78 м. За сейсмічними умовами район віднесено до третьої категорії. По категорії складності інженерно-геологічних умов – до другої.

Топозйомка Павлоград може проводитися як у складі інженерно-геологічних робіт, так і окремо. По закінченні польових робіт проводиться зйомка гирл свердловин. Для будівель з невеликими навантаженнями може бути рекомендований стрічковий монолітний фундамент з підготовленою «подушкою». В залежності від ваги споруди вибирають потужність шару «подушки». Насипні грунти черех їх ненадійні, не стійкі будівельні властивості рекомендують прибирати перед будівництвом. У грунтів, виявляють просадні властивості, необхідно ізолювати просадочність шляхом ущільнення, збільшення щільності або іншими способами, перетворюючи їх у непросадкові. В результаті повинні бути посилені їх міцнісні та деформаційні характеристики.

Винесення меж Павлоград є частиною загальнобудівельних робіт і проводиться після успішного завершення передпроектних і проектних робіт.

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг” проводить всі види топографо-геодезичної і топографічної зйомки, а також геологічні дослідження грунтів для будівництва.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення