Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія в Павлограді

Ділянка вишукувань, проведених нашими фахівцями, знаходиться у Павлограді (Дніпропетровська область) в п'яти кілометрах на захід від великих водосховищ річки Самара. На топографічному плані – на південно-східній околиці Придніпровської низини. Геологія ділянки Павлоград складена опадами в межах геоморфологічної структури Самарської терасовою рівнини в межах Запорізької рівнини з докембрійськими і неогеновими дочетвертичними породами. На тектонічній схемі район знаходиться на південній околиці Дніпровсько-Донецької западини. Під четвертинними опадами залягають породи харківської свити, представлені сірувато-зеленими кварцовими пісками з глауконітом. Ще є прошарки глинистих опадів і пористого пісковика. Глини приурочені до верхньої частини.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 10 900 грн

Геодезія Павлоград проводиться перед геологічним вивченням ділянки для зйомки рельєфу, різних будівель, інженерних комунікацій. Загальні відомості про геологію ділянки і протікаючі небезпечні природні процеси отримують в результаті рекогносцировочного обстеження території робіт. На базі отриманої будуть плануватися розвідувальні виробки. Винесення меж Павлоград дозволяє на місці визначити, де буде проводитися буріння.

Ділянка знаходиться на першій-другій надзаплавній нерозчленованій верхньоантропогенній терасі, представленій лессоподібними жовтувато-бурими суглинками, макропористими, грудкуватими, гумусированними, з карбонатами. Потужність шару може сягати 20-30м, просадочность порід в межах 15-30см. Свердловинами розкриті: зверху насипні грунти (щебінь, домішки інших порід) потужністю 1.8-2.0 м; суглинки тверді, непросадочні з домішками рослинних залишків, будівельного сміття (судячи по всім це теж насипні грунти) потужністю близько двох метрів; суглинки тверді, просадні з домішками рослинних залишків, будівельного сміття потужністю 2.9 м.

Топозйомка Павлоград на початковій стадії проводиться, якщо разом з техзавданням не видавався топоплан. Топооснова дозволяє заздалегідь вивчити місцевість, намітити розвідувальні виробки. Намітити під'їзні шляхи. На цифровій топооснові проводиться планування інженерно-геологічних робіт, обробка отриманих в результаті буріння даних.

Геологія ділянки Павлоград складена супісями, суглинками легкими і середніми. Нерозділені опади першої і другої надзаплавних терас починаються від русла річки Самара і тягнуться до русла річки Вовча. Перший безнапірний водоносний горизонт знаходиться на глибинах 10-15м. Наступний нижче нього напірний водоносний горизонт приурочений до харківської свити олігоцену. Води хлоридні. Майданчик робіт не належить до потенційно подтоплюючих. Результати досліджень виявили агресивність вод. Тому слід запланувати заходи з відведення дощової води і передбачити гідроізоляцію. Видимих небезпечних геологічних процесів у результаті обстеження не виявлено. Глибина промерзання ґрунтів, що містять супіски, дрібні і пилуваті піски – 0.96 м. Середні, великі і гравелитисті піски – 1.0 м. Суглинки і глини – 0.78 м. За сейсмічними умовами район віднесено до третьої категорії. По категорії складності інженерно-геологічних умов – до другої.

Топозйомка Павлоград може проводитися як у складі інженерно-геологічних робіт, так і окремо. По закінченні польових робіт проводиться зйомка гирл свердловин. Для будівель з невеликими навантаженнями може бути рекомендований стрічковий монолітний фундамент з підготовленою «подушкою». В залежності від ваги споруди вибирають потужність шару «подушки». Насипні грунти черех їх ненадійні, не стійкі будівельні властивості рекомендують прибирати перед будівництвом. У грунтів, виявляють просадні властивості, необхідно ізолювати просадочність шляхом ущільнення, збільшення щільності або іншими способами, перетворюючи їх у непросадкові. В результаті повинні бути посилені їх міцнісні та деформаційні характеристики.

Винесення меж Павлоград є частиною загальнобудівельних робіт і проводиться після успішного завершення передпроектних і проектних робіт.

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг” проводить всі види топографо-геодезичної і топографічної зйомки, а також геологічні дослідження грунтів для будівництва.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення