Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія Помічна

Село Помошна знаходиться в Новоукраїнському районі Кіровоградської області. Бурові роботи проводилися на північно-західній околиці села. Гидрогарфічна мережа належить до басейну р. Інгул, через село протікає притока річки Чорний Ташлик - р. Помошна. Річка утворює кілька невеликих і одну велику водойму. Поверхня має легкий нахил у північно-східному напрямку. Абсолютні відмітки поверхні змінюються в межах 216-219м. Найближчі населені пункти: Новоукраїнка, Веснянка, Олексіївка, Піддубне, Миколаївка, Рябоконево, Кирилівка, Глиняне, Червона Поляна.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Помошна

Геологія ділянки Помошна складена осадками південної частини Придніпровської височини на докембрійській і неогеновій підставі. На тектонічній карті місцевість знаходиться на Українському кристалічному щиті. Корінні опади представлені докембрійськими гранітами і мігматитами мікроклиновими, апліт-пегматіодними. Геодезія Помошна включає польові роботи з геодезичної і топографічної зйомки особливостей рельєфу, ситуаційного плану.

Поблизу русла річки поширені алювіальні відклади першої та другої нерозчленованих надзаплавних терас. В решті переважної частини поширені лесоподібні породи лесової, сильно розчленованої піднесеної рівнини еолово-делювіального походження – легкі, середні та важкі суглинки загальною потужністю 15-20м, з просадочністью 15-30см. Винесення меж Помошна є частиною геодезичних робіт під час початку будівельних робіт.

Під час польових робіт визначено геологічний розріз на ділянці робіт. Бурі, в'язкі, пластичні глини вододільної частини, перекриті зверху лесом, лесовидним суглинком. Зверху залягають темно-бурі, чорні суглинки, тверді, потужністю 0.9 м. Коричнево-бурий суглинок з крихтою граніту, щільний, твердий, потужністю 1.1 м. Світло-коричневий, палево-бурий суглинок, з карбонатними включеннями, щільний, твердий, розкритою потужністю – 6.0 м. Топозйомка Помошна зазвичай проводиться у тому разі, коли раніше вона не проводилася.

Під час буріння грунтові води не зафіксовані, але для району характерне поширення першого рівня безнапірних підземних вод у четвертинних відкладах на глибині від нуля до п'яти метрів. При неглибокому заляганні ґрунтових вод і близькості русла води існує велика вірогідність підтоплень. Напірні води приурочені до водоносного комплексу в тріщинуватих зонах кристалічних порід докембрію – гранітів, пісків, сланців і т. д. Води хлоридно-сульфатні, хлоридно-сульфатно-гідрокарбонатні, мінералізація 1-3 г/л

Геологія ділянки Помошна в цілому складна і в цілому може бути віднесена до другої категорії складності по інженерно-геологічним умовам. Це пов'язано з одного боку з перебуванням ділянки дослідження в межах заплавної тераси, наявністю просадних лесоподібих порід. Вздовж русла річки Синюха широко розвинуті зсувні процеси. Також розвинені такі форми, як поди, блюдця.

Топозйомка Помошна дозволяє отримати топоплан місцевості в цифровому варіанті. На цифровій карті наноситься проект майбутньої споруди, плануються розвідувальні виробки. За топопланом аналізується рельєф місцевості, вивчаються небезпечні схили, можливість підтоплення.

Глибина промерзання суглинків і глин взимку 0.78 м. Грунти за сейсмічними характеристиками відносяться до другої категорії. Суглинки гумусированні першого інженерно-геологічного шару не можуть використовуватися в якості основи фундаменту будівель і попередньо зрізаються. В якості підстави можуть служити суглинки тверді другого і третього інженерно-геологічного шарів. Винесення меж Помошна проводиться для точного визначення місцезнаходження об'єкта, щоб почати будівництво.

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг" надає всі види геодезичних, топографічних послуг та передпроектні інженерно-геологічні дослідження.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення