Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Геологія та геодезія Рожни

Рожни знаходиться на Дніпровсько-Деснянської терасовій рівнині в межах Чернігівського Полісся з палеогеновою основою. В тектонічному плані розташовується на північно-східному схилі Українського щита. Рельєф знижений, розсічений звивистою долиною річки Десна. Загальний ухил рельєфу зі сходу на захід. Середні абсолютні відмітки поверхні - 96-97м. Рожни впритул примикають до берегів ріки зі сходу. Багато озер, водойм, притоків, струмків.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Рожни

Перед початком бурових робіт проводиться рекогносцировка ділянки. Плануються місця закладення свердловин.Геологія Рожни включає в себе вивчення відслонень гірських, водойм, видимих небезпечних інженерно-геологічних процесів, виміру рівня води в колодязях і водоймах. Геодезія Рожни на даному етапі полягає в прив'язці ділянки на місцевості. Також проводиться топозйомка Рожни для отримання топооснови для проектування і бурових робіт. Проводиться геодезична зйомка житлових і нежитлових будівель, інженерних комунікацій. Дані зйомки виносяться на цифрову карту. На цій карті проектуються гирла свердловин. Винос меж Рожни здійснюється для винесення осей будинку, його меж і для визначення місць буріння. Після закінчення бурових робіт  геодезія Рожни необхідна для зняття координат гирл свердловин. У зв'язку з ускладненнями інженерно-геологічних умов можливе повторне винесення меж Рожни. Топозйомка Рожни використовується для роботи з геологічними даними, для креслення геологічних розрізів, колонок свердловин.

Геологічний розріз, починаючи зверху, поданий: на поверхню виходять піщані водно-льодовикові опади плейстоценового віку (близько 20м). Потім йдуть глинисті опади неогенового віку (близько 50м). Нижче залягають піщані породи палеогену (30-40м). Глини палеогену (близько 20м). Пісковики і піски крейди (10-15м). Глини юрського періоду (до 150м). Пісковики і піски юри (30-40м). Глини тріасу (близько 10м) і піски пермського періоду (40-50м). Нижче залягають граніти, кристалічні породи фундаменту, починаючи з глибини близько півкілометра. Потужність осадової товщі зростає на північний схід і зменшується до південного-заходу. За даними буріння на поверхні залягає ПРС – 0.6 м. Під ним пісок кварцовий, пилуватий – 2.0 м, середньозернистий пісок кварцовий – 6.0 м.

Рожни знаходиться в заплаві р. Десна, складеною різнозернистим кварцовим піском, суглинком. Далі вони переходять у опади першої надзаплавної тераси - різнозернистий пісок кварцовий з рідкісними прошарками суглинку і супіски. Грунти в межах заплав не надійні для будівництва – необхідне попереднє геологічне вивчення. Геологія Рожни ускладнена неглибоким заляганням рівня грунтових вод. Безнапірні підземні води під час буріння зустріті на глибині 3.0 м. По гідрогеологічній карті глибина залягання четвертинних безнапірних вод – 0-5.0 м. Перший полтавський горизонт напірних вод знаходиться на глибині 24м. Другий, бучакський – на глибині 62-68м. Через неглибоке залягання безнапірних вод можливі підтоплення в період сильних дощів і сніготанення. Ця ділянка відноситься до потенційно подтоплюючих. Пилуваті піски знижують будівельні властивості ґрунтів, погіршується їх несуча здатність.

Глибина промерзання грунтів - 0.8-1.5 м. Район сейсмонебезпечності відноситься до II або III категорії за п'ятибальною шкалою. Через розташування в заплаві Десни, близького залягання ґрунтових вод, ймовірності підтоплення, наявності пилуватих пісків ділянку можна віднести до II категорії складності по інженерно-геологічним умовам. Небезпечні інженерно-геологічні явища (карст, ерозія, суфозія) візуально не виявлено. Для даних умов для приватних будинків рекомендують монолітні, стрічкові фундаменти на «подушці» або висячі гвинтові палі.

Інженерно-геологічні вишукування допоможуть виявити всі особливості будови ґрунтів і протікаючих процесів, уникнути неприємних ускладнень під час експлуатації. Замовлення на такі дослідження ви можете зробити зателефонувавши фахівцям фірми ТОВ "Гільдія Інжиніринг" по телефону 097-57-246-57.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення