Русанівські Сади знаходяться на Дніпровсько-Деснянській терасовій рівнині на палеогеновій основі. Тектонічно приурочені до північно-східного схилу Українського щита. Рельєф рівнинний, знижений з множинами водоймами, озерами. В геоморфологічному відношенні це заплавна голоценова тераса (алювіальна рівнина) на лівому березі Дніпра. Абсолютні відмітки в межах 95-96м. Геологічні вишукування починаються з огляду місцевості. Намічаються місця для буріння. Геологія Русанівські Сади на першому етапі починається з вивчення наявних відслонень гірських порід, вивчення водойм, видимих проявів небезпечних природних процесів. З виміру рівня води в колодязях.
Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 10 900 грн
Геодезія Русанівські Сади на початковому етапі потрібна для знаходження і прив'язки ділянки на місцевості. Топозйомка Русанівські Сади проводиться, щоб скласти топографічну основу для інженерно-геологічних досліджень і проектних робіт. Перед бурінням геодезисти знімають все що знаходиться на ділянці і поруч споруди, інженерні комунікації. Потім все виноситься на цифрову карту. На такій карті плануються місця для буріння свердловин. Винесення меж Русанівські Сади перед бурінням дозволять на місцевості побачити осі, межі будинку, побачити місця розташування свердловин. Після закінчення робіт геодезія Русанівські Сади потрібна для зняття координат вже пробурених свердловин. При несприятливих інженерно-геологічних умовах, можливо, знову знадобиться винесення меж Русанівські Сади. Топозйомка Русанівські Сади здійснюється також для роботи з геологічною інформацією, для побудови геологічних розрізів і колонок свердловин з прив'язкою до місцевості, до топографічної основи.
Узагальнений геологічний розріз району ділянки, починаючи зверху:
- потужний шар голоценових піщаних алювіальних опадів - близько 30 (діяльністю річки з плином часу вимиті плейстоценові водно-льодовикові піски, неогенові різнокольорові глини і частково палеогенові бучакские піски);
- крейдові пісковики і піски – 10-15м;
- юрські глини – близько 100м;
- юрські пісковики і піски – близько 10м;
- глини тріасового часу – близько 10м;
- пермські піски потужністю близько 100м.
Під осадовими породами залягають архейско-протерозойські кристалічні, гранітні породи. Глибина їх залягання близько півкілометра. Потужність осадової товщі зростає на північний схід і зменшується до південно-заходу. В результаті буріння уточнено геологічний розріз у Русанівських Садах: Зверху залягає ПРС – 0.5 м. Потім йдуть піски дрібнозернисті – 2.0 м. Супісок твердий з органічними домішками – 3.0 м. Пісок дрібнозернистий – 6.0 м. Ділянка знаходиться на кордоні алювіальних опадів заплави (піски різнозернисті кварцові, суглинки) і в східній частині - алювіальних опадів першої надзаплавної тераси (пов'язаних кварцових пісків, різнозернистих з рідкісними прошарками суглинку і супіски).
Геологія Русанівські Сади у великій мірі залежить від гідрогеологічних умов місцевості. Перший напірний водоносний горизонт (Полтавський) знаходиться на глибині 30м, другий (Бучакський) – на глибині 60м. Перший безнапірний водоносний горизонт під час буріння не зустріли. Цей горизонт знаходиться в алювіальних антропогенних пісках з гравієм, галькою, прошарками супіску, суглинку в середньому на глибині від 0 до 5м У зв'язку з цим та з-за близькості водойм ділянку можна віднести до потенційно подтоплюючих. На інженерно-геологічній карті в прилеглому прибережному районі широко поширені зсуви, яри. Глибина промерзання грунтів 0.8 -1.5 м. По сейсмонебезпечності ділянка відноситься до II-III категорії за п'ятибальною шкалою. За інженерно-геологічними умовами район відноситься до складних (II або III категорія). При проектуванні необхідно передбачити гідроізоляцію фундаменту, водозахисні заходи.
Замовлення геологічних вишукувань у фірмі ТОВ "Гільдія Інжиніринг" допоможе вам дізнатися детально про геологічну будову вашої ділянки і протікаючих небезпечних природних процесах.