Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг". Працюємо по Україні


Геологія та геодезія в Ржищеві

Ділянка, на якій наші фахівці проводили дослідження, знаходиться в центральній частині р. Ржева на території річкового порту, в місці впадання р. Леглич в Канівське водосховище. Ландшафт рівний, коливання абсолютних відміток в межах 94-95. На місці вишукувань поширені намивні ґрунти. Геологія ділянки Ржищів зумовлена опадами на кордоні двох геоморфологічних структур. Межа проходить приблизно по руслу Дніпра. На південному заході це Канівська структурно-ерозійна височина як частина Придніпровської височини на докембрійській і неогеновій підставі. На північному сході це Придніпровська алювіальна низовина у складі Середньодніпровської лівобережної терасовою рівнини на палеогеновій підставі. В тектонічному плані прикордонна частина Дніпровсько-Донецької западини і північно-східного схилу Українського щита. В межах заплави, де знаходиться наша ділянка, середньопалеогенові опади канівської свити, переходять при видаленні від русла в верхньопалеогенові опади харківської свити. На піднесених місцях поширені неогенові сіро-зелені, строкаті глини.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Ржищів

Геодезія Ржищів необхідна практично на всіх етапах вишукувальних та будівельних робіт. За результатами топографо-геодезичної зйомки отримують топоплан місцевості, житлових та нежитлових приміщень, шляхопроводів та дорожньої мережі. Винесення меж Ржищів буває необхідний у випадку утруднення визначення ділянки робіт. Наприклад, коли поруч немає житлових будівель, примітних орієнтирів.

На ділянці робіт на всю глибину буріння зустрічаються імовірно намивні піски. Але можливо це початкові різнозернисті алювіальні піщані відкладення. Шари залягають горизонтально з витриманою потужністю по простяганню. Властивості ґрунтів однорідні. Зверху залягає ґрунтовий шар (суглинки темно-бурового кольору з гумусом) від напівтвердого до твердого, потужність 0.3-0.7 м. Намивні піски кварцові, маловологі, з включеннями уламків черепашок і карбонатів, потужність 3.0-4.3 м. Намивні сірі, світло-сірі піски кварцові, водонасичені, з тими ж включеннями, потужність 8.7-9.3м.

Топозйомка Ржищів є видом геодезичної зйомки рельєфу, об'єктів забудови. Застосовується при землевпорядних роботах, перед великими будівельними роботами.

В результаті бурових робіт був подсічений один безнапірний водоносний горизонт в намивних кварцових пісках другого інженерно-геологічного елемента на глибині 3.7-4.3 м. Підземні води мають гідравлічний зв'язок з Дніпром. У зв'язку з цим можна зробити зв'язок підйому рівня ґрунтових вод з рівнем Дніпра. Досліджуваний майданчик можна віднести до потенційно подтоплюючих.

Геологія ділянки Ржищів надзвичайно складна. На карті інженерно-геологічних умов в цих місцях на узбережжі водосховища широко розвинені зсуви, овражна діяльність. У віддаленні від русла річки зустрічаються блюдця, поди, льодовикові відторженці. За інженерно-геологічними умовами складності можна віднести до третьої. Сезонне промерзання грунту 0.8 м, максимально може досягати до 1.5 м. По сейсмонебезпечності відноситься до 2-3 категорії.

Топозйомка Ржищів і попереднє рекогносцирувальне обстеження дозволяють вивчити коливання, ухил рельєфу місцевості. Зробити попередні висновки про геологічну будову і протікаючі небезпечні процеси. І залежно від цього вибрати методику розвідки і випробування.

Поверхневий гумусований ґрунтовий шар не годиться в якості підстави для фундаменту, він зазвичай зрізається. Для проектованих об'єктів в якості підстав рекомендуються намивні кварцові, різнозернисті піски другого інженерно-геологічного елемента. Якщо фундамент буде досягати зволожених пісків третього інженерно-геологічного елемента – потрібно запроектувати заходи з водопониження. Також необхідно врахувати сезонні коливання рівня грунтових вод, небезпеку будівництва на схилових і заплавних ділянках.

Коли проект готовий і має розпочатися будівництво – здійснюється винесення меж Ржищів.

Вдале, безпечне будівництво і подальша експлуатація житлових і господарських об'єктів залежить від геології території, від протікаючих геологічних процесів. Тому перед вибором місця ви можете зробити заявку в фірмі ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення