Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія Сердюковка

Село Сердюковка розташоване у Смілянському районі Черкаської області. Поверхня місця рівна. Поверхневі позначки землі коливаються в межах 194м. Через село протікають дві притоки річки Тясмин зі сходу на захід, паралельно один одному, утворюючи на шляху кілька ставків. Найближчі населені пункти: Лузанівка, Ташлик, Макіївка, Райгородок, Телепине, Пастирське, Березняки, Сміла, Балаклія, Ватутіне.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Сердюковка

Геологія ділянки Сердюковка складена осадками правобережної Середньодніпровської розчленованої лесової височини в межах Придніпровської височини з неогеновою і докембрийскою підставою. В тектонічному плані ділянка знаходиться на північному сході околиці Українського щита, де починається його північно-східний схил. У населеному пункті дочетвертичні опади представлені лузанівскою свитою палеогену – піски дрібнозернисті, глауконітові і вуглисті, вторинні каоліни. Київською і харківською свитою верхнього і середнього палеогену (еоцен і олігоцен) – піски кварцево-глауконітові, мергелі, глина. Геодезія Сердюковка складається з геодезичної і топографічної зйомок, які необхідні при різного роду дослідженнях, проектних роботах і будівництві.

В межах заплави річки залягають алювіальні опади другої надзаплавної тераси. В іншій частині – лесоподібні породи сильно розчленованої лесової рівнини – легкі, середні суглинки, супіски потужністю 5-10м, з просадочністью 15-30см. Винесення меж Сердюковка на стадії рекогносцировочного обстеження допомагає визначити межі ділянки.

В результаті буріння визначено літологічний склад шарів на ділянці. Зверху йде насипний ґрунт (суглинок, будівельне сміття, щебінь) потужністю 1.5 м. Далі йдуть суглинки тверді, грунти, потужністю 4.7 м. Супіски тверді, грунти, потужністю 2.5 м. Горизонт води буровими свердловинами не підсічений. Топозйомка Сердюковка є частиною геодезичної зйомки, спрямованої на отримання топографічного плану місцевості.

В районі перший від поверхні водоносний горизонт пов'язаний з відкладеннями еоцену, олігоцену – глинисті піски, мергелі, глини, пісковики. Так у цій же частині починається водоносний горизонт (і простягається на північний схід), пов'язаний з алювіальними і озерно-алювіальними антропогеновими відкладеннями надзаплавних терас і заплав річок.

Геологія ділянки Сердюковка характеризується складними інженерно-геологічними умовами розповсюдження просідаючих грунтів. В межах річкових терас широко розвинена овражна ерозія, поширені гляциодислокації, великі відторженці. В межах заплавної тераси можливі підтоплення, так само такі ділянки не вважаються надійними для будівництва.

Грунти відносяться до другого типу просідання. Під час будівництва необхідно проводити заходи, спрямовані на усунення просадних властивостей грунтів шляхом ущільнення, закріплення грунтів. В результаті змінюється структура грунтів, підвищується їх щільність, міцнісні характеристики. Вони стають звичайними непросадочними ґрунтами, у яких більш міцнісні і деформаційні характеристики. Коли зустрічаються ґрунти другого інженерно-геологічного елемента – необхідно повністю усунути просадні властивості. Або грунти прорізають глибокими фундаментами (свайними). Топозйомка Сердюковка проводиться з метою підготовки топографічної основи для планування бурових, гірничих робіт. Для роботи з проектами будівництва. А після цього – для здійснення будівельних робіт.

Ґрунтовий шар зазвичай не використовується як підстава фундаменту проектованих будівель, його попередньо виймають. Під фундамент споруд рекомендують робити "подушки" шляхом пошарового ущільнення. Потужність подушки залежить від конструкції, від навантажень об'єкта. Під час початку будівельних робіт спочатку проводиться винесення меж Сердюковка.

У фірмі ТОВ "Гільдія Інжиніринг" ви можете замовити як топографо-геодезичні роботи, так і інженерно-геологічні передпроектні дослідження.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення