Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія в Сумах

Суми розташовується на березі р. Псел, там де в неї впадає р. Сумка з її притоками р. Стрілкою і Попадькой. Також у межах міста знаходиться велике озеро Чеха та кілька великих водойм (гідрокарьерів). Відмітки поверхні у межах 120.0 м.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія ділянки Суми багата різноманітними опадами різних геологічних систем. Тектонічно місто знаходиться на північно-східній околиці Дніпровсько-Донецької западини. Геоморфологічно ділянка приурочена до Східно-Української ерозійно-денудаційної розчленованої рівнини на неогеновій, палеогеновій і крейдяній підставі в межах південно-західних відріг Середньоруської височини. Корінні опади у південній та західній частині міста представлені нерозчленованими середньонеогеновими відкладами – пісками різнозернистими з прошарками глин, піщано-галечниковими відкладами, алювіальними і озерними глинами. У східній та південній частині (в руслах річок) залягають верхньокрейдові карбонатні опади. В північній і центральній частинах залягають палеогенові дрібнозернисті піски, глауконітові і вуглисті, вторинні каоліни, алевроліти, брекчії, гравій. Геодезія Суми є або частиною інженерно-геологічних вишукувань, або може проводитися окремо.

Четвертинна система складена (починаючи з русла річки) алювіальними опадами заплавної тераси – піски, глини, мулисті суглинки. Опадами нерозчленованої першої та другої терас, також озерними опадами – мергелем, мулистими глинами, торфами. На ділянці бурових робіт зверху вниз залягають: ґрунтовий шар потужністю 1.4 м. Суглинки тугопластичні, легкі, лесові, потужністю 1.6 м. Піски різнозернисті потужністю 4.0 м. Глинисті опади потужністю 1.0 м. Винесення меж Суми необхідне для визначення меж ділянки робіт.

За межами річкових терас розвинені нерозчленовані еолово-делювіальні і озерні лесові суглинки з лінзами супісків і піску, торфи, мергель, мулисті глини в межах лесової рівнини. Мергель містить карбонатну складову – є ймовірність розвитку карстових процесів.

Топозйомка Суми проводиться для отримання топографічної основи для різного виду робіт, для проектування та будівництва.

У районі розвинені такі лесоподібні породи, як супіски, легкі і середні суглинки загальною потужністю 15-20м, просадковістю 15-30см. У місті несприятливими для будівництва є круті схили, заплавні тераси, балки. Круті схили піддаються зсувам. У заплавних частинах, поряд з ріками, водоймами ділянки є потенційно подтоплюючими. Будівельні властивості зволожених ґрунтів погіршуються. Спостерігається тенденція до підйому рівня ґрунтових вод.

Геологія ділянки Суми в цілому характеризується несприятливими інженерно-геологічними умовами. За сейсмічними властивостями район відноситься до 2 категорії. Безнапірний рівень грунтових вод у четвертинних опадах знаходиться на глибині від 5-10 до 10-15м. Напірні горизонти води відносяться до термальних з температурою більше 20 градусів і мінералізацією до 1 г/л. Води гідрокарбонатні, кальцієві і залізисті. Топозйомка Суми може бути замовлена як окремий вид робіт для отримання топоплану місцевості як у будівництві, так і в землевпорядних роботах та в різного виду дослідженнях.

Через поширеність зволожених грунтів рекомендується використовувати гідроізоляцію і запроектувати способи відведення атмосферних вод у зливову мережу. Глибина промерзання дрібних і пилуватих пісків, супісків -1.17 м. Глин і суглинків – 0.96 м. Великоуламкових порід – 1.26 м.

Ґрунтовий шар не придатний в якості підстав для фундаментів і підлягає екскавації. Для об'єктів з невеликим навантаженням рекомендують монолітний стрічковий фундамент. Попередньо повинно бути підготовлена підстава у вигляді грунтової «подушки» з потужністю, яка залежить від навантаження проектованого об'єкта. Будівництва запроектованого об'єкта починається після того, як здійснено винесення меж Суми.

Якщо вам потрібно побудувати будинок або котедж і потрібно вибрати місце, дізнатися про властивості ґрунтів – ви можете проконсультуватися у фірмі ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Андрій
Добрий день. Хочу замовити геологію ділянки у Сумах. 
Збираюсь будувати невелику дачу в 2 поверхи, але рівень грунтових вод дуже високий. 
Мені потрібна геологія грунту і рекомендації для будівництва фундаменту. Скільки це коштує? 
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Андрій. Вартість геології складає 7500 грн. У суму входить доставка спеціалістів та обладнання на ділянку, буріння 2-3 свердловин. Також будуть відібрані зразки грунту. Їх передадуть у лабораторію і на основі аналізу Ви отримаєте геологічний звіт про склад грунту на ділянці, рекомендації щодо зведення фундаменту будівлі, інформації щодо можливих негативних явищ, які можуть відбитися на майбутній конструкції. До таких явищ належать зсуви, підтоплення, зсуви ґрунту та інші.


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення