Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія в Тернопільській області

Ділянка геологічних вишукувань, виконаних нашими фахівцями, розташована в р. Теребовля, в центрі Тернопільської області. Місто знаходиться на березі річки Гнезна (притока Серету, басейн Дністра), в глибокому яру та на розташованих поруч пагорбах. Місто поділене рікою Гнезна на західну і східну частини. Рельєф сильно розчленований, перепади висот доходять до дев'яноста метрів.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Тернопільська область

Геологія ділянки Тернопільська область приурочена на топографічній карті до двом структурам – Подільським Товтрам і Подільської височини. В геоморфологічному відношенні це Тернопільська слабохвиляста лесова рівнина у складі Подільської височини з неогеновою підставою. В тектонічному відношенні тут розташована Волино-Подільська плита. Гідрогеологічні умови визначаються входженням у Волино-Подільський артезіанський басейн.

Геодезія Тернопільська область у складі інженерно-геологічних робіт потрібна для зйомки місцевості перед початком робіт. Проводиться зйомка житлових і нежитлових приміщень, підземних та наземних комунікацій. Ці дані допомагають обґрунтовано вибрати місця для буріння, не зачепити комунікації при транспортуванні, бурінні свердловин. Проводиться також візуальний огляд місцевості, документація геологічних умов, водойм. Для визначення місця проектного об'єкта проводиться винесення меж Тернопільська область.

Корінними породами, що залягають безпосередньо під четвертинними, є нижньонеогенові опади. Четвертинна система поблизу русел приток річки Сіріє складена алювіальними опадами заплавної тераси. В решті це еолово-делювіальні лесовидні супіски, легкі і середні суглинки потужністю до 7-15м в межах розчленованої лесової рівнини льодовикових і прильодовикових областей. Геологічний розріз за даними буріння: зверху йде ґрунтовий шар, твердий, напівтвердий потужністю 1.5 м. Цей шар підстилають суглинки жовтувато-коричневі, жовто-бурі, від напівтвердого до мягкопластичного, непросадочні, потужністю 3.8 м. В підошві розрізу йдуть коричнево-бурі суглинки з включенням гравію, щебеню, карбонатів, тугопластичні, розкритою потужністю 1.7 м.

Топозйомка Тернопільська область дозволяє отримати топографічну основу для різних інженерних вишукувань для проектування промислових та приватних об'єктів. Також вона необхідна для тривимірного моделювання геологічних умов ділянки робіт, для прогнозування перебігу небезпечних природних процесів, зміни властивостей грунтів під різними навантаженнями і в результаті зволоження грунтів.

Геологія ділянки Тернопільська область характеризується лесовидними суглинками із слабкими осідаючими властивостями – просадковість сягає до семи сантиметрів. Підземні води до максимальної глибини буріння, восьми метрів, не виявлені. По схемі гідрогеологічній глибина напірних грунтових вод – 10-15м. У районі розвинені термальні води. На ділянці вишукування прості інженерно-геологічні умови. Через сильну розчленованість рельєфу варто звернути увагу при проектуванні, щоб не розташувати об'єкт близько до схилів. Сезонне промерзання глинистих порід, суглинку – 0.8 м. Великоуламкових порід – 1.2 м. Ділянка не відноситься до потенційно подтоплюючих. Топозйомка Тернопільська область проводиться для цілей водопостачання, при землевпорядних роботах, перед початком будівництва, для моніторингу водних і земельних ресурсів.

Під час будівництва ґрунтовий шар попередньо прибирають і не використовують в якості підстави. Для даних умов підставою служать суглинки, які не володіють високими деформаційними, міцнісними властивостями. Під фундамент рекомендується влаштувати «подушку» потужністю до 0.8 м (щебінь магматичних порід або доменний шлак).

Винесення меж Тернопільська область допомагає розташувати проектований об'єкт на місцевості і почати будівництво.

Всі види геодезичних і топографічних робіт, а також інженерно-геологічні дослідження можна замовити у фірмі ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення