Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія Варва

Селище Варва (районний центр) в Чернігівській області, на півночі України, у місці злиття річки Удій та її притоки. Русло річки протікає на північно-східній околиці Варви. Тут же знаходиться досить велика водойма. Є невеликі водойми і на південному заході. Абсолютні відмітки поверхні 118-128м. Найближчі населені пункти: Ладан, Журавка, Гнідинці, Ященков, Богдани, Кухарка, Тонка, Точені, Дігтярі, Лиски.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Варва

Геологія ділянки Варва представлена опадами Роменсько-Миргородської рівнини, розчленованої, з яскравими соляними куполами. Ця геоморфологічна структура є частиною більш великої Полтавської акумулятивної лесової рівнини, основу якої складають породи палеогенового і неогенового віку. В тектонічному відношенні це частина Дніпровсько-Донецької западини. Приблизно половина селища (північно-східна частина) складена корінними породами верхнього палеогену – пісками, пісковиками, алевролитами. Інша південно-східна частина складена породами середнього неогену (Бурлацкая товща) – суглинками, пісками.

Геодезія Варва – це комплекс робіт по зйомці прилеглої місцевості і всіх розташованих на ній об'єктів, інженерних комунікацій.

Також як і дочетвертичні породи різного віку, в різних частинах селища залягають четвертинні опади різного генезису. В одній частині залягають еолово-делювіальні і елювіальні утворення – лесовидні суглинки. Ближче до русла ріки і її припливу залягають алювіальні і алювіально-озерні відкладення першої надзаплавної тераси – складеної супісями, суглинками, пісками. На стадії попереднього обстеження для знаходження ділянки вишукувань може знадобитися винесення меж Варва.

В результаті бурових робіт виявлено: на поверхні залягає ґрунтовий шар, що складається з бурувато-темного суглинку, гумусированного, твердої консистенції, потужністю 0.3-0.4 м. Жовтувато-палевий лесовий суглинок, деградований, твердий, потужністю 1.9-2.2 м. Світло-сірий, сірувато-жовтий пісок пилуватий, маловологий, потужністю 3.5-3.7 м. Топозйомка Варва необхідна для отримання топооснови, яка потрібна для геологічних досліджень і проектних робіт.

Практично зі всіх сторін населений пункт оточують соляні куполи, на півночі і на півдні розвинута овражна ерозія. В озерних відкладах зустрічаються шари з торфами. Потужність лесових ґрунтів дорівнює від семи до п'ятнадцяти метрів з просадочністью 15-30см. Все це говорить про те, що геологія ділянки Варва має складні інженерно-геологічні умови.

Район знаходиться в межах Дніпровсько-Донецького артезіанського басейну. За результатами вивчення майданчик дослідження не є потенційно подтоплюючим. Але поблизу русла річки, її притоки, поблизу водойм існує ймовірність підтоплення. У районі поширені термальні води з температурою 20 градусів і вище. Глибина залягання першого рівня напірних вод п'ять – десять метрів, за складом води хлоридно-гидрокарбонатні.

Топозйомка Варва проводиться, щоб отримати на топографічному плані всі зміни рельєфу, будівлі і споруди, розташування комунікацій.

В зимових умовах супіски, дрібні і пилуваті піски промерзають до 1.06 м. Глини і суглинки до 0.87 м. Ґрунтовий шар попередньо зрізається, тому що не використовується в якості основи для фундаменту. У лесових суглинків другого інженерно-геологічного елемента не проявляються просадні властивості. Вони можуть бути підставою фундаменту дрібного закладення, також як і пилуваті піски третього інженерно-геологічного елемента. Попередньо облаштовується шлакова подушка, або подушка з щебеню порід магматичного походження. Потужність подушки залежить від передбачуваних навантажень. При водонасиченні погіршуються властивості суглинків другого ІГЕ, губляться деформаційні та міцнісні властивості. Тому важливо запроектувати водозахисні заходи, безперешкодне відведення вод у зливову мережу. Після того, як здійснюється винесення меж Варва, починається будівництво запроектованого об'єкта.

Весь комплекс топографічних та геодезичних послуг надає фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг", так само ми проводимо геологічне вивчення грунтів до початку будівництва.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення