Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія Васильківка

Смт Васильківка розташовується в межах геоморфологічної структури Запорізької рівнини на неогеновій і докембрійській підставі (велика структура – Самарська терасова рівнина). В тектонічному плані приурочена до стику Українського щита (Придніпровська височина) і Дніпровсько-Донецької западини. Геологія ділянки Васильківка складена архейськими і протерозойськими кристалічними гнейсами, гранітами, кварцитами, що залягають на глибині 11-60м. Місцями вони виходять на денну поверхню. Зверху вони перекриті товщею третинних і четвертинних опадів. Третинна система представлена палеогеновими і неогеновими вапняком, пісковиком, піском, глиною.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Васильківка

Геодезія Васильківка полягає в проведенні топозйомки перед початком буріння. Майданчик приурочений до вододілу схилу правого берега р. Вовча, ухил поверхні простежується в західному напрямку в бік р. Вовча. Абсолютні відмітки поверхні змінюються від 86.9 м до 89.1 м (балтійська система висот). В результаті рекогносцировки вивчаються загальні геоморфологічні, геологічні закономірності, протікаючі геологічні процеси. Винесення меж Васильківка допомагає визначитися з розміщенням свердловин на ділянці.

В результаті буріння свердловин до глибини 30м з'ясовано геологічний розріз. Неогенова система складена піщано-глинистими осадками, глинами сарматського віку потужністю до 20м. Четвертинна система представлена всіма трьома відділами. Нижнєчетвертичні відклади – червоно-бурі, жовто-бурі суглинки і глини. Середньо- і верхнєчетвертичні відкладення – перешаровуються эолово-делювіальні лесовидні супіски, суглинки з прошарками піску, з включенням карбонатів. Топозйомка Васильківка допомагає отримати топооснову, необхідну для вишукувальних і проектних робіт.

У Васильківці на поверхню виходить або насипний шар, або грунтово-рослинний шар. Під ними йде суглинок лессовий, бурий, маловологий, твердий, з включеннями карбонатів, просадковий. Вони підстилаються суглинком лесових, бурим і коричнево–бурим, маловологим, твердим, з включеннями карбонатів, з лінзами супіски, просадні при замочуванні. Нижче йдуть сірі глини, пісок дрібний. Геологія ділянки Васильківка характеризується розвитком просадних явищ. Супіски, суглинки при замочуванні дають осідання при додаткових навантаженнях. Сумарна величина осідання при природному тиску від 5.5 до 9см. Потужність просадкової товщі 7.4-8.40 м. Територія за ступенем потенційної підтопленості відноситься до практично неподтоплюючих.

Топозйомка Васильківка проводиться по закінченні буріння для зняття координат свердловин. При влаштуванні фундаменту на палях орієнтовна глибина занурення паль 15-17м від поверхні землі. Остаточний вибір типу фундирования слід приймати після техніко-економічних розрахунків, порівнянь, виконані ліцензованою проектною організацією. Необхідно вжити заходів, щоб не допустити замочування лесовидних грунтів зверху. Це спричинить збільшення вологості лесових суглинків та погіршення їх фізико-механічних властивостей, прояву просадних властивостей. В період будівництва і згодом необхідно проводити водозахисні заходи.

Безнапірний водоносний горизонт («верховодка») знаходиться на глибині 11-13м в эолово-делювиальных лесовидних супісках і суглинках з прошарками пісків, з включенням карбонатів. “Верховодка” має спорадичне поширення, відрізняється непостійністю витрати. Живлення водоносного горизонту здійснюється за рахунок інфільтрації атмосферних опадів і головним чином з витоків водонесучих комунікацій. Винос меж Васильківка здійснюється по готовому проекту під час будівельних робіт.

Замовивши геологію ділянки у фірмі ТОВ "Гільдія Інжиніринг", ви зможете отримати всі необхідні відомості для обґрунтованого вибору фундаменту, всіх особливостей будівництва.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення