Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія в Яготині

Село Райковщина, в якому ми проводили геологічні вишукування(Яготинський район, схід Київської області), знаходиться в Придніпровській низовині, на узбережжі р. Супій. На заході знаходяться великі водосховища річки Супій (притоки Дніпра). Місцевість зволожена, на території знаходяться кілька великих водойм. Відмітки поверхні у межах 125.3 м.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Яготин

Геологія ділянки Яготин характеризується геоморфологічними знаходженням на Ягодинській слаборозчленованій рівнині ( мореній терасі Дніпра) в межах Середньодніпровської лівобережної терасової рівнини на палеогеновій основі. На тектонічній схемі це західна частина Дніпровсько-Донецької западини. Подстилаюча четвертинні опади київська свита складена сірими щільними глинами з мергелем, піском.

Геодезія Яготин включає в себе геодезичну, топозйомку для інженерно-геологічних вишукувань або перед будівельними роботами. Також буває потрібна при реконструкції, знесення об'єктів. Перед початком польових робіт проводиться рекогносцирувальне вивчення ділянки. З метою уточнення точок буріння проводиться винесення меж Яготин.

На об'єкті робіт представлені четвертинні опади аллювіальної акумулятивної рівнини четвертою-шостою надзаплавних терас середньо- і нижньоантропогенового віку і еолово-делювіальні опади. Складені вони лесоподобними породами потужністю 7-15м – супісями, легкими і середніми суглинками. Топозйомка Яготин проводиться для отримання топографічного плану з житловими, нежитловими приміщеннями, комунікаціями. Топооснова потрібна для планування різного роду досліджень, для проектних робіт, при зведенні будівлі. На об'єкті лесоподібні грунти з викопними ґрунтами підстилаються мореною, суглинками, пісками. В місцях поселень ці опади перекриті насипними ґрунтами. У заплавах річок широко розвинені шари з торфами. Це ослаблені грунти, ненадійні для підстав фундаментів.

Геологія ділянки Яготин за результатами буріння: зверху йде насипний шар, представлений темним суглинком з включеннями гранітного щебеню, твердий, щільний, потужність 0.5-1.0 м. Потім йдуть коричневі, бурі суглинки, тверді потужністю 1.0 м. Підстилаються світло-палевим лесом, макропористим, твердим, потужність 0.3-2.0 м. Далі йде деградований лес світло-палевий, від пластичних до текучих, потужністю 3.8-5.5 м. Нижче залягають світло-коричневі суглинки з вохристими затеками, текучопластичні, потужність 0.7-1.0 м. Підстилаються лесом, складеним світло-палевим супіском, макропористий, від пластичних до текучих, розкритою потужністю 2.0-2.2 м. Після проведення польових робіт проводиться топозйомка Яготин для зняття координат гирл свердловин.

Район по гідрогеологічним умовам належить до Дніпровсько-Донецького артезіанського басейну. Рівень води на ділянці розкритий на глибині 6.3-6.5 м. Рівень води в залежності від сезону може коливатися в межах півметра. Майданчик потенційно подтоплюючий. Прогнозне підвищення води на найближчі десять років – 0.3-0.5 м/рік. Перший нечетвертичний водний горизонт пов'язаний з відкладеннями харківської свити олігоцену. Промерзання взимку глинистих опадів, суглинку – 0.8 м. По сейсмоонебезпечності ділянку віднесено до третьої категорії. Умови будівництва ускладнені невитриманими лесоподібними породами, що володіють просадковістю. Леси виявляють просадковість при зволоженні, при підвищеному навантаженні. Район робіт відноситься до другої категорії складності по інженерно-геологічним умовам.

Рекомендується облаштування ущільненої «подушки» з місцевих грунтів. Рекомендується усунути фактори надмірного зволоження грунту, запроектувати шляхи відводу поверхневих вод, облаштувати вимощення. Винесення меж Яготин необхідний, коли починається будівництво і проводиться винесення осей опорних точок споруди.

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг" проводить не тільки геодезичну і топозйомку, але також передпроектні інженерно-геологічні роботи.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення