Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія Жукин

Жукин приурочений до Дніпровсько-Деснянської терасовою рівнинb в межах Чернігівського Полісся з палеогеновою основою. В тектонічному плані відноситься до північно-східного схилу Українського щита. Рельєф знижений, розсічений звивистою долиною річки Десна. Ділянка знаходиться на західному березі Десни з множинами притоків, старицями, струмками.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Жукин

Перед початком досліджень проводиться огляд місцевості. Намічаються гирла свердловин. Геологія Жукин починається з вивчення виходів на поверхню шарів з гірськими породами, водойм, поверхневих проявів небезпечних природних процесів, виміру рівня води в колодязях. На цьому етапі геодезія Жукин полягає в знаходженні і до прив'язці ділянки на місцевості. Топозйомка Жукин проводиться, щоб скласти топооснову для майбутньої споруди. Перед початком буріння ведеться геодезична зйомка ділянки робіт і прилеглої території поруч житлових і нежитлових будівель та приміщень, різних інженерних комунікацій. Зйомка виноситься на цифрову карту. На ній намічаються місця для буріння свердловин. Винесення меж Жукин перед початком буріння допомагає розташувати осі, межі будівель і заплановані свердловини. Після виконання бурових робіт геодезія Жукин полягає у вимірі гирл пробурених свердловин. У зв'язку зі складними інженерно-геологічними умовами після аналізу та обробки результатів, можливо, знову знадобиться винесення меж Жукин. Топозйомка Жукин дозволяє також працювати з геологічною інформацією, будувати геологічні розрізи, колонки свердловин.

Орієнтовний узагальнений геологічний розріз, починаючи зверху:

  • плейстоценові піски водно-льодовикових опадів – близько 20м;
  • неогенові різнокольорові глини – близько 50м;
  • палеогенові бучакскі піски – 30-40м;
  • палеогенові канівські глини – близько 20м;
  • крейдяні сеноманскі пісковики і піски – 10-15м;
  • юрські глини – до 150м;
  • юрські пісковики і піски – 30-40м;
  • глини тріасового часу – близько 10м;
  • пермські піски – 40-50м;
  • нижче йдуть кристалічні породи фундаменту.

Архейські та протерозойські кристалічні опади, граніти починаються з глибини близько півкілометра. Потужність осадової товщі зростає на північний схід і зменшується до південного заходу. На північному заході Жукина, далі від річки, поширені алювіальні опади першої надзаплавної тераси – різнозернистий пісок кварцовий з рідкісними прошарками суглинку і супіску. Ближче до річки йдуть алювіальні опади заплавної тераси – різнозернистий пісок кварцовий, суглинок. Заплавні ділянки є ненадійними для будівництва і вимагають попереднього геологічного вивчення перед будівництвом.

Геологія Жукин включає в себе вивчення рельєфу місцевості, вивчення грунтів і гідрогеологічних умов. Перший полтавський горизонт напірних вод знаходиться на глибині 17м. Другий, бучакський – на глибині 59м. Безнапірний горизонт четвертинних піщаних опадах знаходиться на глибинах від 0 до 10м. Цей рівень сильно залежить від сезонних дощів, сніготанення. Враховуючи до того ж знижений рельєф, розглянуту ділянку можна віднести до потенційно подтоплюючих.

Результат багаторічних спостережень показав, що глибина промерзання грунтів - 0.8-1.5 м. По сейсмонебезпечності район відноситься до II-III категорії за п'ятибальною шкалою. Через приуроченість до заплави річки, неглибокого залягання ґрунтових вод, можливості підтоплення, наявності пилуватих пісків ділянку можна віднести до II категорії складності. Візуально не виявлено небезпечні інженерно-геологічні явища (карст, ерозія, суфозія). Для даних грунтів для невеликих споруд рекомендуються монолітні, стрічкові фундаменти на «подушці» або висячі гвинтові палі.

Попереднє замовлення геологічних досліджень допоможе вам уникнути непередбачених деформацій, руйнувань вашої будівлі. Такі дослідження можна замовити у фірмі ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення