Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг". Працюємо по Україні


Геологія під дороги, автодороги, геологічні вишукування для реконструкції асфальтних доріг

Сприятлива геологія під дороги - важливий фактор, що впливає на їх якість і довговічність. При розгляді та порівнянні альтернативних варіантів траси майбутньої автодороги, важливо вибрати такий напрямок, якому відповідають оптимальні геологічні умови. Однією з різноманітних дослідницьких послуг, які надає підприємство «Гільдія Інжиніринг», є геологічні вишукування під асфальтні дороги, що забезпечують якісне проектування дорожніх споруд.

geologiya-pod-dorogi

Що входить в поняття «геологія під дороги»?

Перед розробкою робочого проекту автодороги і дорожніх інженерних споруд по наміченій трасі, геологічні вишукування зосереджуються на докладному вивченні декількох аспектів місцевих інженерно-геологічних умов. Серед них:

  1. фізико-механічні параметри і літологічна будова верхніх горизонтів гірських порід, які будуть порушені дорожньобудівними роботами;
  2. гідрогеологічні умови (близькість до поверхні і хімічний склад грунтових вод);
  3. наявність активних екзогенних процесів та їх динаміка;
  4. можливість видобутку і використання місцевих ґрунтових будівельних матеріалів.

geologiya-pod-dorogi1

Які вишукувальні дослідження проводяться перед розробкою проекту автодороги?

Залежно від протяжності та значення автотраси, геологічні вишукування, що їх перед розробкою її проекту, включають в себе різні види досліджень геології території.

На початковій стадії досліджень

На самому початку геологічних вишукувань під асфальтні дороги, отримання первинної інформації відбувається на основі існуючих даних, отриманих в результаті досліджень, що проводилися раніше на земельних ділянках, розташованих поблизу від проектованої траси. Для уточнення відомостей виконується рекогностування на місцевості і аерофотозйомка (в районах зі складною геоморфологією за допомогою аерофотознімків зручно виявляти взаємозв'язок рельєфу земної поверхні з розташуванням геологічних структур).

На стадії детальних геологічних вишукувань під асфальтні дороги

Після збору і аналізу попередньої інформації подальше вивчення геології під дороги проводиться комплексом методів, що дозволяє отримати максимально точні і достовірні дані, які повинні будуть лягти в основу проектних розрахунків. У комплекс детальних інженерно-геологічних досліджень входить буріння з відбором проб.

На стадії лабораторних і камеральних робіт

Проби ґрунтів і ґрунтових вод, відібрані на ділянці досліджень, в найкоротші терміни аналізуються в лабораторному центрі компанії «Гільдія Інжиніринг». Для грунтів визначенню підлягають їх механічні властивості, що визначають міцність грунтової основи автодороги. У воді визначається масова концентрація основних аніонів та катіонів, зміст деяких мікрокомпонентів. Результати лабораторних аналізів закладаються, в якості вихідних даних, в програми моделювання. На підставі комп'ютерних розрахунків прогнозуються геологічні зміни, викликані будівельними роботами, а також країнами, що розвиваються під час експлуатації автодороги.

Чи залежить вартість вишукувальних послуг від складності будови місцевості?

Проблемна геологічна будова земної кори вздовж траси автомагістралі не тільки ускладнює проектні роботи і будівництво. Позначається воно і на ціні вишукувальних робіт. Коефіцієнт, з урахуванням якого розраховується вартість досліджень, залежить від категорії складності геології. До найбільш простий категорії належать геологічні умови, коли розріз представлений однорідними грунтами з ухилом падіння шарів не більше 0,05. До ІІ категорії відноситься геологія при ухилі пластів від 0,05 до 0,1 або при розмитих геологічних межах. Розріз з круто падаючими пластами, неоднорідними за літологічного складу, відповідає ІІІ - максимально складної категорії.

Міцність ґрунтів, що підстилають автодороги, є однією з важливих деталей при розробці її проекту. В ході організації та виконання геологічних вишукувань під асфальтні дороги фахівці фірми «Гільдія Інжиніринг» керуються вимогами ДБН та інших нормативних документів, що регламентують інженерні вишукування. Замовити вивчення геології під дороги можна або вже після того, як підготовлена топогеодезична документація траси, або в комплексі з передпроектними інженерно-геодезичними вишукуваннями.

 

Коментарі та запитання:


Орися
При проведені інженерно-геодезичних  та  інженерно-геологічних вишукування, чи потрібно погоджувати майбутьній лінійний об'єкт з власниками мереж, котрі перетинаються. Об'єкт прокладання підїздної дороги. Ділянка дороги в межах населеного пункту. Проект на на стадії "П".
Гильдия Инжиниринг
Законом це не ругулюється, але погодження потрібно для наповненості проекту! Геодезисти не можуть знати всі підземні комунікації які перетинають майбутні земляні роботи! Тому і робляться погодження зі службами!

Василь
Підкажіть орієнтовний цінник на вишукування автодороги протяжністю 20 км Харківська область.
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Василь! Для точного розрахунку вартості потрібно ТЗ, в якому є інформація про контур, кількість і глибину свердловин, кількість мостів, трубопроводів, мереж тощо. Надішліть будь-ласка додаткову інформацію нам на ел. адресу, ми складемо ТЗ по ДБН

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення