Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія під реконструкцію будівель, геологічні вишукування для реконструкції будівель і споруд

Інженерно-геологічні дослідження необхідні не тільки перед розробкою проектів нового капітального будівництва. Геологія під реконструкцію будівель (геологічні вишукування для реконструкції будівель і споруд) також відноситься до числа важливих інженерних вишукувань. Виконуються вони з метою переконатися в можливості безпечного здійснення задуманих планів і відсутності загрози для реконструюється, а також будівель, розташованих в безпосередній близькості від нього.

Геологія під реконструкцію

Навіщо проектувальникам і будівельникам потрібна геологічна інформація?

Інженерно-геологічні дані, що включають інформацію про склад і фізичні властивості гірських порід, що складають розріз земельної ділянки, на якій розташований реконструйований будівельний об'єкт, необхідні для того, щоб:

  1. правильно підібрати тип і розрахувати несучу здатність фундаменту;
  2. визначитися з необхідністю гідроізоляції підземних конструкцій споруди;
  3. грамотно спланувати інженерні заходи, спрямовані на забезпечення стійкості споруди.

У разі, коли геологія під реконструкцію проведена в недостатньому обсязі, або інженерно-геологічних даних немає взагалі, існує велика ймовірність виникнення аварійної ситуації.

Коли геологія під реконструкцію будівель (геологічні вишукування для реконструкції будівель і споруд) проводиться в обов'язковому порядку?

Замовити геологію під реконструкцію будівель (геологічні вишукування для реконструкції будівель і споруд) власник реконструюється будівельного об'єкта зобов'язаний у разі, якщо:

  • реконструкція буде пов'язана з розширенням займаної ним площі;
  • повинно зрости навантаження на існуючий фундамент;
  • технічний огляд споруди показало наявність дефектів, виникнення яких могло бути обумовлено геологічними причинами (підвищення рівня ґрунтових вод, осідання грунту, карст і т. п.).

Геологія під реконструкцію

З якими ризиками пов'язана реконструкція будівель і споруд?

Реконструкція будівель та інженерних споруд, що вимагає проведення земляних робіт і зачіпає несучі конструктивні елементи, пов'язана з ризиком. Особливо він великий, якщо роботи проводяться в густо забудованих районах. Такі проекти можуть викликати зрушення грунту на сусідніх ділянках і привести до пошкодження існуючих будівель. Надмірне збільшення навантаження на фундамент або ослаблення прилеглих до фундаменту грунтових масивів може привести до його руйнування або перекосу. Особливості реконструкційних робіт в межах міст вимагають від інженерів-геологів особливої ​​уважності.

Від чого залежить вартість геологічних вишукувань для реконструкції будівель і споруд?

Заздалегідь визначити, в яку суму обійдеться геологія під реконструкцію, досить складно, адже умови вишукувальних робіт можуть істотно відрізнятися. Якщо геологія земельної ділянки під фундаментом споруди, що реконструюється, складна, то буде потрібно застосування більшої кількості дослідних методів і обладнання. Кошторисна вартість замовлення на інженерно-геологічні вишукування встановлюється індивідуально під кожен контракт. При цьому враховується кілька ціноутворюючих факторів.

Кількість і глибина геологорозвідувальних свердловин

Основною складовою вартості досліджень є загальний метраж інженерно-геологічного буріння, яке доведеться провести, щоб якісно виконати отримане від замовника технічне завдання. А метраж цей, в свою чергу, визначається кількістю і глибиною розвідувальних свердловин, передбачених програмою досліджень.

Міцніст гірських порід, які бурять

У різних куточках України горизонти гірських порід, що підлягають розбурюванню під час вивчення інженерно-геологічних умов в районі реконструйованих будівель і споруд, істотно відрізняються по міцності. В одних районах це можуть бути суглинні і піщані ґрунти. В інших - міцні породи кристалічного фундаменту, що виступає на поверхню землі. Розцінки на бурові роботи в цих випадках також будуть відрізнятися.

Категорія складності геології земельної ділянки

Нормативами, згідно з якими виконуються кошторисно-фінансові розрахунки вартості інженерно-вишукувальних робіт, передбачаються три умовні категорії складності геологічної будови досліджуваної території. Те, до якої конкретно з них слід відносити місце проведення досліджень, визначається співвідношенням общегеологических, геоморфологічних і гідрогеологічних характеристик обстежуваного ділянки.

 

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення