Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія

Надання попередніх даних про грунти протягом доби після буріння за бажанням клієнта!

Що таке геологія?

Геологія – це наука, що вивчає земну кору (її склад, будову, історію розвитку, процеси і методи вивчення мінералів і гірських порід). Назва походить від грецького γη — «земля» і λόγος — «слово», «знання». Ще в глибоку давнину люди цікавилися будовою Землі, гірськими породами, рудами і мінералами. У 1657 році норвезький учений Эшольт М. П. ввів термін «геологія». Але як самостійна галузь науки геологія визначилася в кінці 18 – на початку 19 століть.

Геологія

Вивчення сучасних процесів, що відбуваються на планеті, дозволяє зрозуміти геологічні процеси, які відбувалися в далекому минулому. Наша Земля постійно змінюється. Деякі процеси відбуваються дуже швидко, наприклад землетрус, вулканічна діяльність, зсуви, селі і т. д. Але більшість процесів в геології відбувається дуже повільно (процеси осадконакопичення). Протягом життя однієї людини вони майже непомітні. Але сучасні точні геодезичні, супутникові методи вимірювань дозволили встановити, що район Великих озер в США і в Канаді в даний час піднімається. Такий же підйом відчуває Ботанічний затока на території Швеції. Навпаки, східне узбережжя Англії відчуває повільне опускання і поступово затоплюється.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

В даний час ми знаємо про будову Землі до глибини 12 з гаком кілометрів завдяки надглибокої свердловини на Кольському півострові. За розплавленою вулканічною лавою ми можемо судити про глибини до 120 км. А про ще більш глибоку будову Землі ми можемо тільки здогадуватися завдяки геофізичним способам дослідження і уламків метеоритів.

Крім вивчення геологічних процесів, великий інформативний обсяг несе вивчення мінералів, гірських порід і домішок в них. Цим займаються такі підрозділи геології, як мінералогія, петрографія і геохімія. Вивченням історичних закономірностей Землі займається історична геологія. А вивченням стародавніх тварин і рослин займається палеонтологія. Геофізика дозволяє вивчати Землю за допомогою сучасних методів і обладнання. Структурна геологія вивчає різні форми залягання в земній корі гірських порід. Геотектоніка займається вивченням глобальної будови Землі, а також що відбуваються в ній рухами і різними деформаціями. Мінералогія займається вивченням мінералів. Мінерали складають гірські породи, вивченням яких займається петрографія. Для геологічних досліджень використовуються свердловини, шурфи, кар'єри, шахти і природні відслонення. З порід відбирають зразки, які досліджують в лабораторних умовах.

Спеціальний розділ геології, інженерна геологія, використовується в будівництві, в сільському господарстві, у військовій справі і при проектуванні інженерних споруд. Цей розділ геології вивчає, як геологічне середовище впливає на різні інженерні об'єкти. Для цього розвідувальні свердловини буряться, проводяться випробування ґрунтів методами зондування і штампами. В лабораторіях визначаються фізико-механічні параметри ґрунтів, хімічний склад грунтових вод. Виявляються відбуваються інженерно-геологічні процеси, також розробляються рекомендації щодо захисту від них. В інженерній геології часто можуть використовуватися геофізичні способи досліджень. Спочатку проводиться геодезична зйомка місцевості, проводиться геодезична прив'язка об'єктів, інженерних виробок, складається топоплан ділянки.

На основі отриманих даних в результаті інженерно-геологічних вишукувань складається технічний звіт. Економія на проведення інженерно-геологічних досліджень може призвести до аварійних ситуацій, наслідки яких можуть бути серйозними. Ціни на інженерно-геологічні дослідження залежать від характеристик інженерної споруди, від складності інженерно-геологічних умов місцевості. Для визначення ціни робіт на самому початку складається Технічне завдання.

Замовляйте геологічні вишукування з наданням результату у вигляді технічного звіту у спеціалістів нашої компанії!

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення