Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геометричне нівелювання

Кожне будівництво можно порівняти з великим підприємством, де всі працюють з однією метою: отримати якісний результат. Але з часом, в результаті особливостей природніх умов та діяльності людини, кожна споруда або окремі її елементи може піддаватися певним деформаціям. Це може бути певна зміна форми споруди, чи інша зміна положення об'єкта − зсув або осідання, яке повинно бути своєчасно зафіксована спеціалістами. Тому вести спеціальне спостереження за усіма змінами положення споруди відносно первісного, надзвичайно важливо і відіграє велике значення, щоб своєчасно запобігти руйнуванню об'єкта.

Геометричне нівелювання

Одним з дієвих методів такого контролю якості є геометричне нівелювання − геодезична зйомка місцевості. Вона проводиться з основною метою − визначити висоту точок земної поверхні, що допоможе встановити, чи відбулось осідання споруди і встановити показники змін що відбулися в часі. Також, воно виконується тоді, коли важливо отримати точний топографічний план певної ділянки місцевості, створення проектів, при будівництві й експлуатації різних інженерних споруд, автошляхів і навіть залізничних колій.

Важливість проведення геометричного нівелювання

Таке важливе високоточне спостереження, як геометричне нівелювання необхідно проводити з самого початку будівництва об'єкта: тільки тоді споруда буде капітальною, безпечною і міцною. Залежно від конструкції зведеного об'єкта й виду грунтів на місцевості, спостереження можуть проводитись певний час, лише при будівництві або тривати увесь період експлуатації (якщо деформації не припиняються з часом). Тільки так можна попередити аварійну ситуацію. Бо якщо грунти під дією ваги об'єкта весь час осідають нерівномірно, то може відбутися крен, перекос, прогин і навіть розрив споруди.

Вартість нівелювання від 5 500 грн за 100 погонних метрів

Види геометричного нівелювання

Виділяють два основні види проведення такого дослідження:

  • вперед (в цьому випадку нівелір встановлюється так, щоб його окуляр був розміщений над точкою А);
  • з середини (найчастіше буває застосований при будівництві, прилад встановлюють на рівних відстанях від рейок, що поставлені на точки А і В).

Незалежно від виду, геометричне нівелювання полягає у точному визначенні, різниці висот двох точок за допомогою горизонтального візирного променя зору.

Також, геометричне нівелювання буває прости и складним: в першому разі достатньо один раз установити прилад й зняти відліки по точкам А і В. При складному нівелюванні необхідно переставляти нівелір, щоб визначити перевищення між необхідними точками декілька разів.

Які інструменти використовуються для геометричного нівелювання?

Для того, щоб провести якісне геометричне нівелювання, є спеціальний геодезичний прилад − нівелір, за допомогою нього і спеціальних рейок здійснюються всі необхідні виміри. Геометричне нівелювання неможливо без цього оптико-механічного приладу.

Згідно конструкції, класичні нівеліри можуть поділятися на такі типи:

  • з авто компенсатором;
  • з циліндричним рівнем коло труби;
  • електронні.

Також, нівеліри бувають різними по класу точності: технічними, високоточними й точними. Те місце, де встановлюється нівелір на спеціальній підставці, називається станція: звідсіля можливо зняти відліки по кільком рейкам, що розташовані в різних точках.

Якщо ви дбаєте про майбутнє споруди, яку збираєтесь будувати, необхідно заказати нівелювання різних відів. Найкраще, щоб цю роботу виконували кваліфіковані спеціалісти фірми ООО «Гільдія Інжиніринг». Ми готові виконати будь-яке нівелювання на найвищому професійному рівні.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення