Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Як можуть допомогти фермеру GPS-польові вимірювання площ вести планове господарство?

Чи часто збігається фактичний розмір поля зазначеним у документації?

GPS-польові вимірювання площ

Органи кадастру видають фермерам документацію із зазначенням розмірів полів, що належать їм. В реальності площа поля деколи не збігається з прописаною в документах. Чому це відбувається? Тому буває безліч причин. Це і грунтові дороги, що проходять уздовж поля і накатані зі зміщенням, і власник сусіднього поля поступово розширює володіння, прихвачуючи під час оранки то метр, то півметра. Орендарі полів постійно стикаються з темою наявності на полі пайовиків, які відмовилися приєднатися до власників паїв, які здали землю в оренду, і самостійно обробляють паї. Подібні причини призводять до зменшення фактичної площі поля. Адже в складеному бізнес-плані все розписано з урахуванням документально затвердженої площі. Розраховуються насіння і вносяться добрива зовсім не передбаченої пропорції. Це може призвести не лише до втрати грошових коштів через недобір врожаю внаслідок нестачі землі, а й знизити якість продукції.

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

Як визначити фактичну площу поля, зробивши GPS-польові вимірювання площ?

За допомогою фермер може звернутися у фірму ТОВ "Гільдія Інжиніринг" і укласти договір на визначення фактичної площі поля. Фірма надає послугу GPS-польові вимірювання площ.

Чому фермеру вигідно саме звертатися в спеціалізовану компанію, а не вирішувати завдання власними силами?

  1. Насамперед, професійне обладнання для GPS-вимірів досить дороге, щоб купувати його для проведення процедури, необхідної не так вже часто.
  2. Якщо власник поля вирішить використовувати безкоштовний GPS, то він не отримає точних даних, так як точність сигналу цивільного призначення становить п'ять-шість метрів. На полі площею в сто гектарів можна недорахуватися п'яти гектарів.

Як проводиться визначення площі поля, і що отримує фермер в результаті?

На автомобіль кріпиться GPS-обладнання. Співробітник фірми об'їжджає поле по контуру. Проводяться GPS-польові вимірювання площ.

За встановленими координатами меж поля геодезисти побудують електронну карту. На ній буде промальований контур поля і зазначена його площу. Коли кілька полів, складається зведена карта всіх площ. Поля пронумеровані і на комп'ютері можна подивитися інформацію по конкретному полю. Додається знімок господарства з супутника. Можливе виготовлення оглядової карти для розміщення на стіні кабінету. На ній показуються, крім полів, довколишні населені пункти, дороги, річки, ліси та інші особливості території. Викреслюється карта в масштабі.

Електронну картку можна використовувати для нанесення додаткової інформації. Так можна показувати місця відбору проб грунту на аналіз. Фахівці фірми ТОВ "Гільдія Інжиніринг" відберуть проби з орного шару, і за допомогою GPS-обладнання визначать координати точок відбору проб. Відібрані проби, запаковані і підписані, відправляються в лабораторію фірми для визначення вмісту гумусу, показника рН і вмісту різних хімічних елементів (фосфору, калію, магнію та інших). За отриманими даними можна будувати карту агрохімічного обстеження фермерського володіння, що і зроблять фахівці фірми.

Всі перераховані вище дії призведуть до того, що поля будуть точно виміряні і оглянуті. Плани фермера будуть ґрунтуватися на реальних вихідних даних, що може призвести до економії коштів і ознаменує професійний підхід землевласника чи орендаря до свого господарства.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення