Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг". Працюємо по Україні


Графічні матеріали детального плану

Детальний план території складається із таких графічних матеріалів:

 • схема розміщення земельної ділянки на планувальній структурі конкретного населеного пункту або району;
 • план існуючого використання території;
 • опорний план;
 • схема планованих обмежень;
 • проектний план;
 • план червоних ліній;
 • схема транспортної інфраструктури;
 • схема інженерної підготовки ділянки та вертикального планування;
 • схема інженерних споруд і мереж;
 • креслення поперечних вулиць;
 • схема інженерно-технічних заходів спрямованих на захист громадян.

Всі матеріали розробляються за допомогою спеціального програмного забезпечення. Для їх складання використовуються цифрові карти, формуються електронні карти, а потім роздруковуються на тверді носії. Кожен графічний матеріал детального плану має свій певний масштаб. Розглянемо кожен такий матеріал детальніше.

Графічні матеріали детального плану

Схема розміщення земельної ділянки на планувальній структурі конкретного міста, селища, села або окремого району містить в собі інформацію про планувальну структуру міста, району або кварталу і т. д.. Також цей документ дає можливість визначити функціональне призначення території і сусідніх ділянок. Дана схема відображає розміщення головних споруд інженерно-транспортної інфраструктури, а також інших об'єктів, які так чи інакше впливають на детальне планування території. Даний документ креслеться в масштабі 1:5000 - 1:10000 для міст і селищ міського типу, 1:2000 - 1:10000 для сіл.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

План існуючого використання території відображає інформацію про існуючу планувальну структуру ділянки, існуючі побудови (до них відносяться червоні лінії, різні будівлі, підприємства, гаражі, АЗС, паркувальні місця, пішохідні переходи та багато іншого), об'єкти нерухомості культурної спадщини, паркові зони, водні об'єкти і споруди інженерного обладнання. Даний документ також може бути виконаний в різних масштабах, в залежності від типу населення для якого розробляється детальний план території. Для міст і селищ  він варіюється від 1:2000 до 1:1000, для сіл - від 1:500 - 1:2000.

Опорний план містить у собі інформацію про ті складові, які відображені у плані існуючого використання території, які пропонуються для збереження та подальшого використання. Якщо чисельність селища не перевищує 50 тис. жителів, то тоді опорний план об'єднують з графічним матеріалом, зазначеним вище. Масштаб креслення цього графічного матеріалу для міст і селищ міського типу становить від 1:2000 до 1:1000, для сіл- 1:500 - 1:2000.

Схема планованих обмежень несе в собі інформацію про вже існуючі, а також плановані:

 • ділянки зі складними інженерно-геологічними умовами;
 • джерела забруднення навколишнього середовища, зони, які мають підвищений рівень норми впливу магнітних і електричних полів, радіаційних випромінювань і багато чого іншого;
 • території паркових зон, заповідників, заказників і т. д.;
 • зони охорони пам'яток, які мають історичну цінність;
 • прибережні захисні смуги річок, морів, а також інших водних об'єктів, визначення пляжних зон тощо;
 • ділянки та санітарно-захисні зони.

Схема планованих обмежень масштаб для міст і селищ міського типу становить від 1:2000 до 1:1000, для сіл - 1:500 - 1:2000. Існуючі та плановані обмеження відображаються на окремих кресленнях. У тому разі, коли чисельність населення даного району не перевищує 50 тис. осіб, існуючі обмеження можуть бути зображені на плані існуючого використання території, а прогнозовані відображаються на проектному плані.

Проектний план є основним кресленням детального плану території. На ньому відображаються торговельні та інші центри масового використання, ділянки історичного та культурного призначення, червоні лінії, інженерно-транспортні споруди, водні об'єкти, паркові зони, підземні споруди та багато іншого. Також проектний план містить у собі інформацію про побажання і рішення з приводу будівництва нових, а також реконструкції вже наявних будівель, межі існуючих земельних ділянок. Також даний графічний матеріал може відображати запропоноване функціональне використання території та розміщення будівель різного виду з відділенням об'єктів на період 3 - 7 років реалізації. При цьому відображається режим та параметри забудови цієї ділянки. Масштаб креслення проектного плану такий як і для схеми планованих обмежень.

План червоних ліній відображає розміщення червоних ліній відносно пунктів геодезичної мережі. У тому разі, коли чисельність населення даного району не перевищує 50 тис. чоловік, даний план може бути з'єднаний з проектним планом. Для міст і селищ міського типу масштаб креслення варіюється від 1:2000 до 1:1000, для сіл - від 1:500 - 1:2000.

Креслення організації руху транспорту і пішоходів відображає транспортні розв'язки, вулиці, розташування зупинок та напрямок транспорту, розміщення будівель, спрямованих на обслуговування транспорту, місця пішохідних переходів вулиць і т. д. В тому випадку, коли чисельність населення даного району не перевищує 50 тис. жителів дана схема може бути з'єднана з проектним планом. Для міст і селищ міського типу креслення виконується в масштабі 1:2000, для сіл - від 1:500 - 1:2000.

Креслення інженерної підготовки ділянки та вертикального планування містить у собі інформацію про вертикальне планування території, будівлях і спорудах та їх розташуванні, спрямованих на відведення вод, дренажу, дощової каналізації. Також на такому документі відображаються всі існуючі споруди, спрямовані на запобігання потопу, систем зрошення і т. д., а також  протизсувні та ерозійні об'єкти. Графічний документ креслеться в масштабі  для міст і селищ міського типу 1:2000, для сіл - від 1:500 - 1:2000.

На графічному материалі інженерних мереж і споруд зображують наявні та проектні інженерні об'єкти і мережі, споруди знаходяться під землею. Для населених пунктів міського типу масштаб схеми 1:2000, для сіл - від 1:500 - 1:2000.

Креслення поперечних користувань вулиць відображає інформацію про червоні лінії, пішохідні доріжки, велодоріжки. При цьому зазначаються їх розміри. Коли чисельність населення даного району не перевищує 50 тис. жителів, дане креслення часто з'єднують з проектним планом. Такий графічний документ креслеться в м 1:200 або 1:100 для пунктів міського типу, а для сіл - від 1:50 - 1:200.

Такий графічний матеріал, як схема інженерно-технічних заходів цивільного захисту, розробляють згідно з певного розділу у складі генерального плану конкретного населеного пункту.

Графічні матеріали детального плану мають бути якісно виконаними, тому їх розробку необхідно довіряти тільки грамотним і кваліфікованим фахівцям, таким як співробітники компанії "Гільдія Інжиніринг". Наші фахівці виконають даний вид робіт оперативно і якісно. Нашою роботою ви залишитеся задоволені!

Коментарі та запитання:


Людмила
Добрий вечір.Чи можете ви надати допомогу в пошуку вільної ділянки на кадастровій мапі та її графічний план.Шукаю ділянку під дачу.
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Людмила! Не надаємо таких послуг

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення