Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Грунтові води на ділянці

Як знизити рівень грунтових вод на ділянці?

Високий рівень ґрунтових вод на ділянці – поширена проблема. Місцями, вода стоїть по коліно, заливаючи підлогу, перший поверх. Явище відбувається при весняних таяниях снігу, особливо в дощові дні влітку, при сильних дощах восени. Погано, якщо близько до поверхні землі залягають глини, суглинні грунти. Вони створюють ковзаючу поверхню. Цілі пласти грунту пересуваються, утворюючи зсуви.

Грунтові води на ділянці

Які проблеми на ділянці можуть створювати грунтові води?

Високий рівень ґрунтових вод на ділянці спричиняє підтоплення будівель, заболочування грунту. В будівлі з'являється сирість, грибок, в стінах з'являються тріщини, відбувається руйнування. Якщо вологість висока, людині важко дихати, рослини погано ростуть, розмножуються комарі. Складності виникають і при глибокому заляганні водоносів. Колодязь буде пересихати. Встановити свердловину буде важко, дорого.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Досвідчені забудовники перед зведенням об'єкта замовляють інженерно-геологічні вишукування - це заощадить їм кошти. Підсумком робіт буде розрахунок потужності фундаменту, вибір оптимального методу пониження грунтових вод на ділянці. Часто буває що вони залягають високо, але для використання в господарських цілях не придатні. При бурінні свердловин на воду рівень залягання питних водоносних шарів буде знайдений фахівцями після вивчення гідрогеологічної карти.

Якщо водний горизонт залягає вище точки промерзання грунту, проблема ускладнюється, фундамент такого будинку швидше зруйнується від спучування грунту після підвищення температур. Деякі шляхи вирішення проблем, пов'язаних з високою вологістю місцевості, дорогі. Дозволити їх може не кожен. Фірма «Гільдія Інжиніринг» здійснює якісну оцінку рівня ґрунтових вод на ділянці. Фахівці досліджують місцевість, дають рекомендації по поліпшенню ситуації.

Як нейтралізують вплив грунтових вод на ділянці:

  1. Ділянку осушують. По периметру риють канави. Розмір їх залежить від ступеня вологості. Буває, досить одного метра в глибину, до півметра завширшки. Потрібно розуміти, що канави ефективно осушують ділянку. Періодично їх чистять від листя, гілок, сміття, при необхідності поглиблюють. Хороший господар зміцнює стінки полутрубами або викладає цеглою.
  2. Використовують дренаж. По периметру, близько до самого будинку, роблять жолоб, в який поміщають трубу з отворами. Вона залягає по похилій лінії для кращого стоку. У потрібному місці вода потрапляє в єдину трубу і відводиться з території ділянки.
  3. Облаштовують ставок. У нього можна відвести дренажні труби від будівлі. При необхідності, вода з нього теж може випливати за ділянку. Ставок приваблює комарів.
  4. При додаткових проблем, крім високого залягання грунтових вод на ділянці, будують на палях. Приміром, карстові порожнечі, характерні для вапняних грунтів, куди можуть просідати об'єкти, або береги водойм, де люблять будувати дачі. Доцільно, при будівництві на болотах, де є торф або іл. Палі роблять з міцної сталі. Їх угвинчують в землю. Фундамент встановлюється на них за допомогою спеціальних майданчиків. Будівлі, побудованій таким чином не страшні проблеми. Це самий витратний метод.
  5. Грунт на ділянці можна засипати більш стійкими до розмивання землями, поверх яких розмістити родючий шар.

При близько розташованих до поверхні землі грунтових водах ділянки використовують гідроізоляцію. Її матеріал, товщину визначають залежно від складу геологічних порід місцевості і рівня агресивності води. Гідроізоляція ізолює фундамент і підлогу будинку один від одного, від стін і землі.

Коментарі та запитання:


Ірина
Добрий день. Мені потрібно зробити геологію на присадибній ділянці, для розміщення дренажного колодязя.
Гильдия Инжиниринг
Добрий день, Ирина! По вашому запиту пропонуємо комплекс геологічних вишукувань з бурінням 4 свердловин по 6 метрів глибиною. Робимо лабораторний аналіз ґрунтів з написанням звіту. Такі роботи обов'язково потрібно робити в комплексі з топографічною зйомкою для розуміння перепаду висот на ділянці.

Сергій Пилипенко
Доброго дня. У нас є прибудинкова територія на якій 2 багатоквартирні будинки. Є проблема постійного підтоплення підвальних приміщень. Ми хотіли б дізнатися причину, чи це грунтові води чи може ушкодження трасс. Потрібно зробити буріння приблизно 9 сведловин до 8 м. Яка орієнтовна вартість?
м. Київ
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Андрій. Орієнтовна вартість проведення геологічних вишукувань складає 45000 грн. У вартість входить буріння сведловин, лабораторний аналіз відібраних зразків грунту та води, аналіз отриманих результатів, складання на їх підставі повного інженерно-геологічного звіту. Звіт вміщує в собі інформацію про рівень грунтових вод, просідання, гранулометрія, щільність грунту, вологість порід, питоме зчеплення, показник пластичності, плинність, межа міцності, пористість, межі плинності, кут внутрішнього тертя, модуль деформації. Звіт також містить рекомендації і попередження небезпечних процесів для будівництва і експлуатації.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення