Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Грунтовий зразок

Мета взяття зразка ґрунту визначає порядок відбору

Є багато характеристики грунтів, які візуально визначити неможливо. З метою отримання цих характеристик відбирають грунтовий зразок, щоб доставити його в лабораторію і виконати там потрібні для визначення досліди і випробування.

Грунтовий зразок

Інформація, яку потрібно отримати, дослідивши грунт, визначає вид зразка. Грунтовий зразок може бути:

  • порушеної структури;
  • непорушеної структури.

За зразками порушеної структури можна визначити наступні показники:

  • гранулометричний склад;
  • межі пластичності;
  • природну вологість (для цього проба герметично упакована).

За зразками непорушеної структури визначають:

  • фізико-механічні характеристики грунтів;
  • міцнісні показники;
  • деформаційні показники.

Ціна виконання геологічних робіт від 490   грн за метр при глибині до 8 метрів! Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Грунтовий зразок непорушеної структури називається монолітом. Відбирають його зі свердловин за допомогою грунтоноса. Для визначення фізичних властивостей досить моноліту висотою 10 см. Проведення компресійних випробувань і випробувань на зріз вимагає моноліту висотою 25 см.

Як упаковують ґрунтові зразки?

Зразок непорушеної структури повинен зберегти при перевезенні всі свої властивості. Для цього його ретельно упаковують. Витягнутий з грунтоноса стовпчик грунту акуратно вирівнюють зверху і знизу, зрізають крайку верху і роблять на верхній частині надріз, позначаючи верх. Потім грунтовий зразок загортають у марлю і парафінують.

Зразки порушеної структури поміщають в мішечки. Якщо планується визначення природної вологості грунту, то частину проби поміщають в бюкс, верх якого парафінують для виключення втрат вологи. Об'єм зразка порушеної структури також має значення. Для визначення гранулометричного складу досить відібрати один стандартний мішечок. Коли необхідно визначити корозійну активність грунту до сталі за втратою маси зразка, проба повинна містити достатню кількість матеріалу. Зразок грунту береться на глибині прокладки споруди в обсязі півтора-два кілограми.

Всі зразки забезпечуються етикетками. На етикетці вказується номер вироблення, глибина відбору, дата і підпис інженера. Також етикетка повинна мати інформацію, з якого об'єкта взято зразок. Ці дані потрібні для того, щоб уникнути плутанини в лабораторії, де досліджується велика кількість зразків.

Зразок ґрунту для ґрунтових досліджень

Фірмою ТОВ "Гільдія Інжиніринг" виконуються різні аналізи грунту. Може бути визначено залишкову кількість пестицидів, вміст металів, нітратів. Визначаються агрохімічні показники - рухомий фосфор, калій, кислотність і нітрати.

Зразок ґрунту може представляти собою точкову пробу, взяту з одного місця, чи об'єднану пробу (суміш двох точкових проб і більшої кількості, маса такої проби становить не менше кілограма). Якщо Ви плануєте внести добрива рівномірно по всій ділянці, відберіть довільно проби в межах ділянки. Хімічний аналіз грунту дозволить встановити норму внесення добрив.

Для відбору об'єднаних проб на полях найкращим часом є періоди весна і осінь, коли рослинність не заважає відбору проб. Навесні зразок ґрунту беруть до внесення добрив. При відборі змішаної проби застосовують метод «конверта», беручи зразки по кутах і центру вибраної ділянки. При дослідженні забруднень відбирають зразки ґрунту на пробних майданчиках. Глибина, кількість проб, спосіб, яким повинен бути упакований зразок ґрунту, залежать від мети дослідження.

Коментарі та запитання:


Ярослав
Як ви визначаєте глибину на якій потрібно відбирати зразки грунту?
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Ярослав. Глибина, з якої відбираються проби грунту, залежить від типу майбутньої забудови. Наприклад:
- для будинку без цоколя, з висотою не більше 1 поверху - проба відбирається на глибині промерзання грунту;
- для будинку із важких будматеріалів - 3-4 метри;
- якщо планується поглиблений цокольний поверх - буріння свердловини на 4-5 метрів,
- у випадку з багатоповерховим будинком необхідне буріння на 9 метрів мінімум. 

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення