Черкаська область за геоморфологічними ознаками поділяється на два великих блоки – лівобережна та правобережна. Остання, у свою чергу, входить у Придніпровську височину, інтенсивно піддається процесам ерозії. Через наявність глибоких ярів і великої різниці абсолютних відміток рельєф набуває гірського характеру. Тут знаходяться Канівські гори, Мошногірський кряж. В Лівобережній частині знаходиться Придніпровська низовина, це місцями горбиста, заболочена рівнина.
Абсолютні відмітки Правобережжя доходять до 260м. Для рельєфу характерна розгалужена, глибока овражна, балкова мережа, глибокі річкові долини. Абсолютні відмітки Лівобережжя доходять до ста п'ятдесяти метрів. У Черкаській області більше 180 річок (належать до басейну Дніпра і Ю. Бугу).
Розглянемо більш докладно інженерно-геологічні умови Черкаської області. В геологічній будові беруть участь докембрійські магматичні і метаморфічні породи Українського кристалічного щита, осадові породи палеозою, мезозою і кайнозою (глини, пісковики, мергелі). Докембрійські утворення виходять на поверхню в Правобережній частині по берегах річок. У мезозойский і кайназойский час тут хлюпало море. У тріасі відклалися різнозернисті піски і пісковики з лінзами глинистих порід і вапняків. В межах Канівських гір широко поширені піски, темно-сірі глини, алевроліти, пісковики та вапняки юрського часу. Вони відслонюються на схилах ярів і балок. Палеогенові і неогенові відклади поширені локально на Правобережжі. Кристалічні породи Українського щита зверху перекриті піщано-глинистими породами і вапняком.
Вартість геологічних вишукувань від 5 900 грн за виїзд
Для території характерні льодовикові, тектонічні та ерозійні форми рельєфу. Кайназойскі вапняки, чисті піски і якісні глини залишилися після відступу моря. У неогеновий час були чотири льодовикові і міжледникові епохи. Останні льодовики відступили 12 тис. років тому, після них залишилися піщано-глинисті опади, суглинки, лес. Також на території області поширені льодовикові і водно-льодовикові відкладення. В ході геологічної історії вони могли піддаватися процесу ерозії.
У південно-східній частині Черкас в геологічній будові беруть участь лесовидні суглинки потужністю до семи метрів. Нижче шестиметрова товща супісків. На глибині 6-7 метрів виявляється рівень грунтових вод, раніше до поверхні ґрунтових вод було більше 10 м. Це дуже важливо знати при проектуванні і будівництві будівлі або споруди, тому дуже важливо перед початком будівельного процесу здійснити інженерно-геологічні вишукування Черкаси.
В інших частинах міста в геологічному розрізі також беруть участь насипні грунти, четвертинні лесовидні суглинки, знизу підстилаються піском. Поверхню грунтових вод на глибині 7-8 м. Іноді грунтові води не зустрічаються навіть до глибини 20 м. Опади, які зустрічаються, в основному, відносяться до другої або третьої надзаплавної тераси Дніпра. Рельєф майже повсюдно відносно рівний. Середні відмітки поверхні коливаються від 105 до 120 м над рівнем моря.
Через вирубку лісів в Канівських горах там зараз широко розвиваються процеси розширення ярів (1/3 частина території) глибиною до сорока метрів. Хмилянский Яр є найбільшим в Європейській частині континенту. Береги Канівського водосховища інтенсивно розмиваються, з ними також пов'язані зсувні процеси. Грає роль для розвитку таких небезпечних инжнерно-геологічних процесів і підвищена кількість опадів, які випадають. Розвиток зсувів пов'язаний з лесовими породами, з поверхнями ковзання між кордонами неоднорідних порід, схилами. При підмиві схилу водою, в результаті техногенних процесів збільшується крутизна схилу і посилюються зсувні процеси.
Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг" виконає на вашій ділянці весь необхідний комплекс інженерно-геологічних досліджень в Черкасах.
Коментарі та запитання:
Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення