Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови Черкаської області

Черкаська область за геоморфологічними ознаками поділяється на два великих блоки – лівобережна та правобережна. Остання, у свою чергу, входить у Придніпровську височину, інтенсивно піддається процесам ерозії. Через наявність глибоких ярів і великої різниці абсолютних відміток рельєф набуває гірського характеру. Тут знаходяться Канівські гори, Мошногірський кряж. В Лівобережній частині знаходиться Придніпровська низовина, це місцями горбиста, заболочена рівнина.

Інженерно-геологічні умови Черкаської області

Абсолютні відмітки Правобережжя доходять до 260м. Для рельєфу характерна розгалужена, глибока овражна, балкова мережа, глибокі річкові долини. Абсолютні відмітки Лівобережжя доходять до ста п'ятдесяти метрів. У Черкаській області більше 180 річок (належать до басейну Дніпра і Ю. Бугу).

Розглянемо більш докладно інженерно-геологічні умови Черкаської області. В геологічній будові беруть участь докембрійські магматичні і метаморфічні породи Українського кристалічного щита, осадові породи палеозою, мезозою і кайнозою (глини, пісковики, мергелі). Докембрійські утворення виходять на поверхню в Правобережній частині по берегах річок. У мезозойский і кайназойский час тут хлюпало море. У тріасі відклалися різнозернисті піски і пісковики з лінзами глинистих порід і вапняків. В межах Канівських гір широко поширені піски, темно-сірі глини, алевроліти, пісковики та вапняки юрського часу. Вони відслонюються на схилах ярів і балок. Палеогенові і неогенові відклади поширені локально на Правобережжі. Кристалічні породи Українського щита зверху перекриті піщано-глинистими породами і вапняком.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Для території характерні льодовикові, тектонічні та ерозійні форми рельєфу. Кайназойскі вапняки, чисті піски і якісні глини залишилися після відступу моря. У неогеновий час були чотири льодовикові і міжледникові епохи. Останні льодовики відступили 12 тис. років тому, після них залишилися піщано-глинисті опади, суглинки, лес. Також на території області поширені льодовикові і водно-льодовикові відкладення. В ході геологічної історії вони могли піддаватися процесу ерозії.

У південно-східній частині Черкас в геологічній будові беруть участь лесовидні суглинки потужністю до семи метрів. Нижче шестиметрова товща супісків. На глибині 6-7 метрів виявляється рівень грунтових вод, раніше до поверхні ґрунтових вод було більше 10 м. Це дуже важливо знати при проектуванні і будівництві будівлі або споруди, тому дуже важливо перед початком будівельного процесу здійснити інженерно-геологічні вишукування Черкаси.

В інших частинах міста в геологічному розрізі також беруть участь насипні грунти, четвертинні лесовидні суглинки, знизу підстилаються піском. Поверхню грунтових вод на глибині 7-8 м. Іноді грунтові води не зустрічаються навіть до глибини 20 м. Опади, які зустрічаються, в основному, відносяться до другої або третьої надзаплавної тераси Дніпра. Рельєф майже повсюдно відносно рівний. Середні відмітки поверхні коливаються від 105 до 120 м над рівнем моря.

Через вирубку лісів в Канівських горах там зараз широко розвиваються процеси розширення ярів (1/3 частина території) глибиною до сорока метрів. Хмилянский Яр є найбільшим в Європейській частині континенту. Береги Канівського водосховища інтенсивно розмиваються, з ними також пов'язані зсувні процеси. Грає роль для розвитку таких небезпечних инжнерно-геологічних процесів і підвищена кількість опадів, які випадають. Розвиток зсувів пов'язаний з лесовими породами, з поверхнями ковзання між кордонами неоднорідних порід, схилами. При підмиві схилу водою, в результаті техногенних процесів збільшується крутизна схилу і посилюються зсувні процеси.

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг" виконає на вашій ділянці весь необхідний комплекс  інженерно-геологічних досліджень в Черкасах.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення