Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови Івано-Франківської області

У цій статті ми розглянемо інженерно-геологічні умови Івано-Франківської області. В Івано-Франківській області знаходяться Подільська височина, Карпати і Прикарпаття. Рельєф на північному сході волнисто-рівнинний (велика частина території, позначки 200-400м) і гірський на південному заході (переважають висоти до 1500м). Хвилясто-рівнинна частина розташовується між Карпатами і Дністром, в долині якої знаходяться самі знижені місця. Прилеглі до Дністра долини мають нахил у бік річки.

Інженерно-геологічні умови Івано-Франківської області

Північний захід Прикарпаття являє собою чергування між плоскими западинами зниженнями, розділеними міжгірними западинами. На південному сході Прикарпаття в центрі знаходиться Івано-Франківська улоговина, оточена по краях височинами і долинами річок. Сполучення височин, улоговин і долин робить рельєф виразним.

На півдні знаходяться Коломийсько-Снятинська рівнина і Прутсько-Черемишське підняття. На південному заході області розташовані Карпати, що представляють собою паралельні хребти, що тягнуться на південний схід. Більшість з них пов'язані з тектонічними структурами. Зниження між хребтами вузькі, з них течуть ріки. Долини досить широкі. Північний схід області являє собою край Східно-Європейської платформи, складеної докембрійськими кристалічними породами, покритими зверху горизонтальними товщами палеозойських і мезозойських порід. З часом територія зазнавала різних тектонічних рухів, в результаті яких опинялася під водою, то утворилися невисокі гори. На південному заході раніше була величезна Альпійська геосинклинальна область, з неї виникли Альпійські і Карпатські гори, Балкани. У мезозойскі і четвертинні часи тут накопичувалися потужні осадові товщі, що інтенсивно м'яли в складчасті структури під час горотворення. В Івано-Франківській області дослідники виділяють ряд тектонічних структур.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

На території області відкладалися відкладення, починаючи від силурійського часу до сучасних. Повсюдним поширенням користуються четвертинні опади і являють собою практично повний розріз всіх ярусів систем. В основному це флішові палеогенові відклади, у Прикарпатті і в Придністров'ї це горизонтальні шари піщано-глинистих порід, вапняку і т. д. У Прикарпатті це в основному уламкові піщано-гравійні опади з включеннями конгломератів. Рівнини покриті переважно континентальними четвертинними алювіальними і делювіальними опадами, лесовидними суглинками, лессами.

На території області поширені зсувні явища. Так як такі процеси небезпечні для експлуатації будівель та споруд – необхідно вивчати причини виникнення таких явищ, необхідно передбачити спеціальні заходи по захисту від таких явищ, провести роботи - інженерна геологія Івано-Франківськ. На території Богородчанського району розвинені просідання та зрушення грунтів, через що постраждали газопроводи.

Нерідко зсуви виникають на берегах річки Прут, особливо в гірських місцях. Тут залягають мезозойські опади (кварцит, сланець), зверху лежать флішові опади (піщано-глинисті, вапняково-мергельна товща) і уламкова товща (щебінь). Подільська височина інтенсивно розчленована мережею долин і ярів. У руслах річок в місцях розповсюдження глинистих опадів розвинуті зсувні процеси. Також велику роль для утворення зсувних процесів грає верхньомілова товща крейди і мергелів – водотривкий шар на великій площі території. З карбонатними верхнеміловимими і неогеновими опадами пов'язані карстові явища.

ТОВ "ГІЛЬДІЯ ІНЖИНІРИНГ" виконає на вашій ділянці необхідний комплекс  інженерно-геологічних вишукувань Івано-Франківськ.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення