Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови Житомирської області

У даній статті ми більш детально розглянемо інженерно-геологічні умови Житомирської області, а в подальшому вони можуть вплинути на зведені будівлі і споруди. Житомирська область розташована на півночі Українського кристалічного щита, в межах якого знаходяться самі давні магматичні і метаморфічні породи архею, протерозою – граніто-гнейси, лабрадорити, амфіболіти і т. д. На території області вони місцями виходять на поверхню по річкових долинах. У зв'язку з цим в області розташовано багато кар'єрів по видобутку каменю. Мезозойські і палеозойські породи поширені обмежено у зниженнях, зате повсюдно поширені малопотужні опади четвертинного часу. Піски, глини, супіски і суглинки покривають Поліську низовину, в межах якої знаходиться Житомирська область.

Інженерно-геологічні умови Житомирської області

Ландшафт на території області найрізноманітніший. Здебільшого область розташована в межах Волино-Подільського блоку, складеного кристалічними докембрійськими породами. Протягом тривалого історичного часу древні породи піддаються вивітрюванню і поверх них утворилися потужні кори вивітрювання до 50 м. Переважаючим мінералом в них є каолін (глиниста порода білого кольору).

Житомирське Полісся відрізняється підвищеними абсолютними відмітками, глибоко врізаними в кристалічні породи вузькими річковими долинами, значним поширенням лесових порід. Через те, що місцевість піднята – територія менше заболочена. В цілому рельєф являє собою виходи давніх кристалізованих порід з островами каолінів, крейдяних пісків і кременів, глин і пісків, пісковиків палеогену і неогену. Четвертинні відклади поширені широко, але їх потужність незначна – до десяти метрів. Річкові долини мають каньонообразную форму. Стрімкі, скелясті береги висотою до тридцяти метрів, прорубленні в древніх кристалічних породах Українського щита.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

В Поліссі рельєф рівнинний, лише місцями випирають відроги давніх кристалічних порід або піщані дюни, бархани. Але тим не менш інженерно-геологічні вишукування Житомир необхідно здійснювати перед початком будівництва, щоб надалі уникнути неприємних сюрпризів. Нахил рельєфу в північно-західному напрямку. Рівнина покрита флювиогляціальними відкладеннями (піщано-глинистий матеріал), що покривають давні магматичні та метаморфізовані породи щита. Форми рельєфу створені льодовиками. По берегах річок місцями виходить сипучий пісок льодовикового походження. Грунти досить одноманітні, представлені піщано-глинистим матеріалом, залишеним після танення льодовиків і алювієм річок, струмків. В Поліссі в Олевському районі є дивовижне місце (державний заказник), де стародавні льодовики залишили нагромадження величезних валунів, що нагадують скам'янілі хатини людей.

З інженерно-геологічних процесів в Житомирській області широко розвинені зсуви. В рамках урядової програми в області проводилися дослідження, розроблялися інженерні заходи для захисту від зсувів.

Український щит являє собою стійкі тектонічні структури, між якими знаходяться рухомі зони глибоких розломів. На півдні території на поверхні лежать леси. Хвилясту рівнину поділяють яри і балки. Нахил рельєфу в бік долин річок. Деякі населені пункти в Житомирській області знаходяться на схилі річки, балки, яру на лесових ґрунтах. Внизу розрізу міцні докембрійські породи кристалічного щита. Лесові породи є гарним водоупором. У зв'язку з інтенсивною антропогенною діяльністю людини вони почали посилено обводнюватися – почалися процеси підтоплення. Також при зволоженні властивості лесових ґрунтів сильно погіршуються – почали розвиватися зсувні процеси. Велику небезпеку представляють зсувні процеси на лівому березі Кам'янки і Тетерева (Житомир), там кут схилів доходить до тридцяти градусів, висота схилу – до тридцяти метрів.

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг" виконає на вашій ділянці інженерно-геологічні дослідження Житомир.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення