Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови Київської області

Інженерно-геологічні умови Київської області досить складні. Район складений осадовими породами різного віку. Найдавнішими утвореннями є магматичні і метаморфічні породи Українського кристалічного щита, які оголюються на поверхні на заході області. На заході і південному заході вони виходять на поверхню в долинах річок. Кристалічні породи зверху покриті більш молодими осадовими породами в пониженнях, западинах, в різних нерівностях рельєфу. Кристалічний масив характеризується наявністю складної системи тріщин. У місцях відслонень древні породи сильно вивітрюються, утворюючи вторинні опади.

Інженерно-геологічні умови Київської області

Самими древніми породами осадового комплексу в Київській області є відклади юрської системи: глинисто-піщані породи зеленуватого кольору, піщаник з прошарками мергелю. Виходять на поверхню локально.

Породи крейдового віку оголюються на заході, на узбережжі Дніпра. Широко поширені опади кайнозою. На сході вони лежать на породах крейдової системи, а на заході – на породах Українського кристалічного щита. Представлені пісками і пісковиками, глинами. На всій площі поширені льодовикові, моренні, лесові відклади (піски, глини, валуни). По складу валунів визначили, що вони були принесені льодовиками зі Скандинавського півострова. Відклади палеогену виходять на лівому березі Дніпра. Породи неогену широко покривають Український кристалічний щит. Опади четвертинного віку утворилися в основному в континентальній обстановці.

Вартість геологічних вишукувань від 8 400 грн за об'єкт

В четвертинний час льодовик двічі наступав зі Скандинавського півострова, в цей час утворилися відкладення, залишені льодовиками і талими водами після льодовиків. Це валуни, піщано-глинисті породи, супісок та суглинок, невідсортований піщано-гравійний матеріал (морени), залишений у прикордонній частині льодовика. Такі відкладення залишилися на берегах Дніпра. Також імовірно в результаті діяльності вітру ці опади могли перекластися і утворилися еолові відкладення.

Утворені лесові породи мають жовтувате забарвлення, поширені на сімдесяти відсотках території України. Льодовики залишили наступні форми рельєфу: моренні, лесовидні і зандрові рівнини. Широко поширені лесові породи можуть давати просадку, в лабораторії визначають їх просадні властивості.

У терасах річок відклалися алювіальні породи: пісок, глина, супісок, суглинок, галечники та гравійний матеріал. Київське плато, порізане ярами, зсувами.  Все це вказує на те, що інженерна геологія для будівництва Київ має обов'язково здійснюватися перед будівництвом нової будівлі або споруди.

Геологічний розріз в районі Києва (зверху вниз): плейстоценові піски водно-льодовикових відкладень; неогенові глини; неогенові полтавські глини, або палеогенові київські глини; палеогенові бучакскі глини. Несуча здатність піщано-глинистих грунтів може сильно погіршуватися при зволоженні і зменшенні щільності. Під дією навантажень піщаний грунт добре ущільнюється.

Інженерно-геологічні умови в околицях Києва дуже складні. Вони ускладнюються антропогенною діяльністю людини. Багато прикладів, коли будівлі і споруди, архітектурні пам'ятники піддаються деформаціям, обрушенням. Трапляються руйнівні сіли. Є історичні місця, де на невеликій площі різниця відміток досягає сотні метрів. Це при тому, що третя частина території схильна до обвальних процесів. У старій частині міста, у Печерському районі поширені лесові грунти опади і намічається тенденція до підйому рівня ґрунтових вод. Погіршити ситуацію також можуть аварії на водогонах. Варто ще відзначити, що на правобережжі знаходиться тектонічний розлом та існує ймовірність прояву небезпечних інженерно-геологічних процесів. Для захисту від руйнівних природних явищ проводиться ряд інженерно-геологічних заходів: зміцнюють схили, відновлюють руйнування. Також дуже важливо налагодити моніторинг і прогноз небезпечних інженерно-геологічних явищ. Для цього здійснюються інженерно-геологічні вишукування для будівництва Київ.

Небезпечні інженерно-геологічні процеси, які можуть проявитися на території Києва можна пов'язати з ендогенними і екзогенними факторами. До ендогенних факторів відносяться: розломи, тектонічні рухи, сейсмічна активність. До другої групи факторів належать: ерозійні процеси, обвали, сіли, осипання і т. п.

Можливими причинами небезпечних інженерно-геологічних явищ в Києві дослідники називають: особливості рельєфу, розташування району на кордоні тектонічних розломів, особливості геології району, підвищена сейсмічна активність. Схили Дніпра, правий берег небезпечний проявами зсувних процесів. На всьому правому узбережжі розвинені лесові породи, відзначаються підземні порожнечі, провали. Відзначаються зміщення масивів ґрунту, обвали. У цій частині розвинені пухкі, тріщинуваті породи, за якими легко можуть фільтруватися як природні, так і витоки води в результаті технічних аварій.

В результаті інженерно-геологічних досліджень отримують дані про інженерно-геологічні умови місцевості, можливі небезпечні інженерно-геологічні явища, дані про грунти, підземні води. На основі цієї інформації проектувальники вибирають фундамент, планують заходи для зміцнення грунтів.

Фахівці компанії ТОВ "ГІЛЬДІЯ ІНЖИНІРИНГ" виконають весь комплекс необхідних інженерно-геологічних досліджень по Києву та Київській області.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення