Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови Кіровоградської області

Кіровоградська область знаходиться в Придніпровській низовині. Поверхня низовини знижується на захід і південний захід. Абсолютні відмітки висот варіюють від 90 до 120м. У Придніпровській низовині протікає Дніпро з крутим правобережжям. На лівому березі розташовано кілька терас. На сході височать Канівські гори. Для височин характерні глибокі річкові долини, балки, акумулятивні та ерозійні тераси.

Інженерно-геологічні умови Кіровоградської області

Придніпровська височина знаходиться у складі умовно виділеної Української височини. Рівні поверхні вододілів нахилені в південному напрямку. Вони розчленовані частими і глибокими річками і балками.

Основну тектонічну структуру становить Український щит, покритий опадами четвертинного віку. Під ними розташовуються магматичні і метаморфічні породи архейського віку. Породи сильно дислоковані, розсічене численними тектонічними порушеннями, крізь них прориваються численні інтрузії різного віку. Основний напрямок складчастості в північно-західному напрямку, поодинокі складки орієнтовані в північно-східному і широтному напрямку.

Породи девонського часу перекриті порушеними шарами вапняку, глинистого сланцю з вугільними прошарками (кам'яновугільний період). Широко поширені породи крейдового віку: пісковики, пісок, мергель, вапняки. Опади третинного часу поширені практично скрізь. На сході і північному сході палеогеновий представлений пісками харківської та київської свити. На півдні і заході – вапняки і глинисто-піщані опади сарматського ярусу. Четвертинні льодовикові відклади поширені повсюдно. Вже виходячи з цього можна сказати, що інженерно-геологічні умови Кіровоградської області досить-таки складні.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

На території поширені моренні відклади потужністю до десяти метрів, представлені червонувато-бурим суглинком з лінзами піщано-глинистого матеріалу з невеликими валунами. Валуни складені гранітами, гнейсами і пісковиками. Південніше морен смугами зустрічаються перевідкладений талими водами льодовиків матеріал морен. Вони заповнюють зниження, що виникли в результаті руху льодовиків і в результаті тектонічних процесів. Місцями зустрічаються товщі лесових опадів потужністю в кілька метрів.

Кіровоград знаходиться на Придніпровській височині. Навколишній рельєф місцями рівнинний, місцями горбистий, розсічений мережею ярів, каньйонів і балок. По місту протікає звивиста річка Інгул (з двосторонньою заплавою) з її притоками і струмками. перед початком будівництва нової будівлі або споруди необхідно проведення робіт - інженерно-геологічні вишукування Кропивницький.

В межах Української височини в третинній і четвертинний час відбувалися інтенсивні коливальні рухи, з ними пов'язані інтенсивні ерозійні процеси. Сліди такої діяльності можна спостерігати в ярах, балках, річкових долинах (у формі каньйону). В результаті коливальних рухів в різний час утворилися різні тераси річок, їх кількість доходить до 4-6. По потужності терас можна судити про інтенсивність тектонічних рухів в різні періоди часу. Також на Українській височині можна бачити сліди річкових долин льодовикового часу і сліди течії талих вод льодовика. Потік талих вод залишив після себе долини, витягнуті в меридіональному напрямку. Ці долини прорізають флювіогляціальні опади.

На території Придніпровського плата рельєф, який виник в результаті ерозійної діяльності, трохи відрізняється. На кристалічних породах залягає лес. Тому яри і балки, швидко доходячи до міцних кристалічних порід Українського щита, починають розширюватися з боків – перетворюються в балки. Навпаки, річки глибоко врізаються в кристалічні породи – утворюють каньонообразні долини з безліччю порогів. На височині розвинуті так звані «блюдця» - неглибокі поглиблення (глибиною в пару метрів) в лесових опадах діаметром від декількох десятків до чотирьохсот метрів. Найчастіше вони утворюються в місцях, де пісок перекритий лессовыми опадами.

На території є ділянки, де проявляються карстові процеси, утворюючи лійки, блюдця, навіть озера, гроти. Такі процеси пов'язані з виходами вапняків на денну поверхню, або з розширенням тріщин у дугоподібних вапнякових кряжах. Розвитку ерозійних процесів і утворення неглибоких ярів і балок сприяє високе залягання порід кристалічного фундаменту. Коли перепади висот великі і  велика потужність осадових порід – утворюються глибокі яри і балки. На правобережжі Дніпра яри врізаються до сорока-ста метрів за рахунок інтенсивної ерозії в глибину і з боків.

Територія Придніпровської височини найбільш інтенсивно, порівняно з іншими територіями, піддалася різним процесам ерозії. Льодовики і талі води льодовиків на більшій площі залишили своєрідні форми рельєфу і відкладення. Місцями морени виходять на поверхню, місцями вони перекриті лесом і лесовидними суглинками. Відкладення талих льодовиків в основному представлені піском, вони утворюють злегка горбистий рельєф. Також невеликі пагорби утворені моренами.

В результаті процесів денудації кристалічні породи місцями випирають у вигляді пагорбів, гряд серед моренних форм рельєфу. Зсуви зустрічаються на схилах балок і річкової долини, особливо на правому підвищеному березі Дніпра. Вони виникають через неглибоке залягання водоупорів – глини і мергелю. В місцях розповсюдження лесовидних і лесових порід зі слабкою циркуляцією води виникають просадні явища у формі блюдець овальної форми діаметром до двохсот метрів. Це пов'язано з просадними властивостями таких грунтів.

Прояви карсту незначні і пов'язані з вапняком і рифами среднесарматского часу і проявляються місцями у вигляді понори, тріщин, зон вилуговування. Гірничими виробками підсікались карстові порожнечі в доломітах, в різних карбонитизованих породах на глибині в декілька сот метрів.  

Фахівці компанії ТОВ "ГІЛЬДІЯ ІНЖИНІРИНГ" здійснять геологічні вишукування Кропивницький якісно і в обумовлені терміни.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення