Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови Миколаївської області

У цій статті ми детально розглянемо інженерно-геологічні умови Миколаївської області. Більшу частину Миколаївської області займає Причорноморська низовина, що представляє собою рівнину з нахилом в південному напрямку. У межах Миколаєва рельєф являє собою рівнину, порізану долинами, ярами, балками, річковими долинами. Північну частину території частково займають Подільська та Придніпровська височини. Тут колись були високі гори протяжністю більше тисячі кілометрів. Тепер від них залишилися тільки складені міцними магматичними і метаморфізованими породами Українського щита. Вони сформувалися ще в Архейский час і були зруйновані процесами вивітрювання за більш, ніж 3 мільярди років. Відроги давніх міцних порід місцями виходять у вигляді скель, порогів, формуючи красиві заповідні місця природи.

Інженерно-геологічні умови Миколаївської області

З виходом давніх магматичних і метаморфічних порід пов'язані родовища  гранітів, кварцитів, гнейсів. В результаті їх вивітрювання утворилися білі глини – каолін, пісок, уламки міцних порід. Надалі водні потоки і вітер відносив зруйновані частинки в знижені місця – утворилися осадові породи. Наприклад, приблизно в 40 км від Миколаєва є кар'єри вапняку і глини, які служать сировиною для цементних заводів.

На древніх породах фундаменту в основному лежать неогенові і четвертинні лесовидні породи, іноді зустрічаються глини, піски і супіски. Також за течією річки Буг місцями зустрічаються алювіальні глини, мергелі, трепелу. Над древніми породами іноді утворюються кори вивітрювання потужністю до 5-6 м, представлені первинними каолінами і жорствою. Часто корінні магматичні і метаморфічні породи сильно вивітрені, тріщинуваті. На самому початку ці породи були утворені в результаті застигання магми, потім ця магма зазнала процес метаморфізму.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

З часом поверхня щита зазнала змін. Притоки Ю. Бугу на породах кристалічного фундаменту прорубали долини річок, створили красиві природні ландшафти у вигляді глибоких каньйонів з маленькими водоспадами й острівцями. Над ними здіймаються стрімкі гранітні скелі.

Самі природні умови області створили сприятливі умови для поширення: зсувів, підтоплення, карсту. Тому актуальним є постійний моніторинг таких небажаних інженерно-геологічних процесів і своєчасне забезпечення інженерного захисту від них. Широко розвинений на території України карст (37% площі), який пов'язаний з розчинними породами і діяльністю підземних вод і призводить до утворення пустот, провалів у землі. Схильні до процесу карстоутворення перешаровуються шари кварц-карбонатних порід архейського віку, доломіти, доломитизовані вапняки, вапняки, карбонатизовані кварцити. При бурінні глибоких свердловин і в глибоких кар'єрах виявили порожнини, порожнини в породах на глибині до декількох сотень метрів. Карст в основному розвивається на контакті різних порід.

У районах поширення карсту часто в карстові ями, порожнечі скидають сміття, зливають відходи каналізації, змивають мінеральні добрива. Це призводить до забруднення грунту, а також до розширення провалів і до інших деформацій земної поверхні. В результаті чого руйнуються будівлі і споруди.

Також на узбережжі Чорного моря сприятливі умови для розвитку зсувів, які в свою чергу породжують інші небезпечні інженерно-геологічні процеси.

Як бачимо, інженерно-геологічні умови Миколаївської області досить складні. Не варто починати будівництво будівель і споруд без проведення геологічних дослідження, так як в подальшому це може призвести до серйозних проблем - тріщин в стінах, провалу підлоги, а в деяких випадках і до повного руйнування будинку або будівлі. Тому в обов'язковому порядку необхідно провести геологію ділянки - інженерно-геологічні дослідження земельної ділянки. І в цьому Вам допоможуть фахівці компанії ТОВ “Гільдія Інжиніринг”.

ТОВ "Гільдія Інжиніринг" виконає весь комплекс необхідних інженерно-геологічних досліджень.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення