Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови Вінницької області

Для того щоб звести надійну будівлю або споруду, яка прослужить довгі роки, необхідно дуже добре знати всі геологічні особливості земельної ділянки, на якій планується зведення. В даній статті ми будемо вивчати інженерно-геологічні умови Вінницької області і як вони можуть вплинути в подальшому на зведену будівлю або споруду.

Інженерно-геологічні умови Вінницької області

Вінницька область розташована на Українському кристалічному щиті. Геологічна будова і пов'язані з цим форми рельєфу – складні. Фундамент щита утворився в архейско-протерозойский час і представлений переважно гранітами і гнейсами. В місцях їх виходи на денну поверхню утворилися глибокі яри, балки, русла річок. На території, де щит нахилений в південно-західному напрямку, поверх кристалічних порід нагромадились палеозойські і мезозойські осадові породи. Наприклад, потужність силурійських пісковиків, сланців, вапняків місцями доходить до 200-300 м. Відкладення в основному простяглися вздовж русла річок. Також широко поширені крейдяні опади, що залягають на силурійських породах широкою смугою середньою потужністю 50 м. Відклади неогену зустрічаються майже повсюдно. Їх потужність до ста метрів. Це оолітові та черепашникові вапняки, приурочені до вододілів, вони розмиті в річкових долинах. Породи використовуються як сировина для випалювання вапна. Також неогеновий представлений пісками, неміцними пісковиками, глинами, галькою.

Повсюдно поширені четвертинні глини, лес, лесовидні суглинки, алювій річкових терас. На північному сході дніпровський льодовик залишив піщано-гравійний матеріал.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Під впливом водних потоків, розмиву опадів формувалися русла річок, байракові і балочні форми рельєфу. Рельєф в цілому характеризується як хвиляста, місцями горбиста рівнина. Велику частину території області займає Подільське плато, також тут знаходиться Придніпровська височина. Плато, порізане численними долинами річок, мережею ярів. Вивітрювання пухких силурійських вапняків і пісковиків у долинах річок створило еолові стовпи, скелі у формі гриба, Товтри. А на поверхні скель вивітрилися дивовижні форми рельєфу у формі кишень-клітинок.

У Подільському плато на сході й північному сході на кристалічних породах фундаменту залягають четвертинні відклади невеликої потужності. Піщано-гравійні відклади поширені в Придніпровській височині, залишені талими водами льодовиків. Північно-західна частина області сильно заболочена в Летичівській низині, де розвинені торфовища. У низині місцями випирають скелі вапняку сарматського віку і гранітні скелі. У низині накопичувалися талі води льодовиків, утворивши піщані опади.

З особливостями геологічної будови, гідрографією пов'язана активна розвинена мережа ярів і балок. Водою подтачиваются навіть міцні кристалічні породи, формую каньйоноподібні долини річок. Тому дуже важливо проведення перед будівництвом таких робіт, як інженерно-геологічні вишукування Вінниця. На територіях водозбору р. Ю. Буг форми рельєфу відносно спокійні. Вони в комплексі з невеликим набором різновидів поширених порід формують нескладні інженерно-геологічні умови району. Виділяють наступні різновиди грунтів: сучасні алювіальні опади, верхнє-среднечетвертичні елювіальні, эолово-делювіальні опади. В голоцені утворилися пилуваті і дрібнозернисті піски, супіски і суглинки. В межах заплави Південного Бугу вони перекриті пісками потужністю до декількох метрів.

Легкі та важкі суглинки мають підвищену щільність (близько 5%), низьку пористість. Чим старіше породи, тим більше їх щільність і менше пористість. Крім овражної та бокової ерозії розвинений також площинний змив в вододільних частинах. Також присутні карстові явища і заболоченість території. Слід зауважити, що ці процеси не набули широкого розвитку через хороші водотривкі властивості ґрунтів, низької фільтрації води і порівняно важкої ваги суглинків, супісків.

До посилення активності інженерно-геологічних процесів може привести безконтрольна, непродумана господарська діяльність людини – видобуток корисних копалин, землеробство і т. д.

ТОВ "ГІЛЬДІЯ ІНЖИНІРИНГ" виконає на вашій ділянці необхідний комплекс  інженерно-геологічних вишукувань Вінниця та Вінницька область.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення