Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови Харківської області

Інженерно-геологічні умови Харківської області досить цікаві. Територія області знаходиться в таких геологічних структурах, як Дніпровсько-Донецька западина, на північному сході – Воронезький кристалічний масив, на південному сході – Донецька складчаста область. В геологічній будові беруть участь палеозойські, мезозойські і кайнозойські опади. Найдавніші опади на поверхні оголюються в південно-східній частині області. В суглинках льодовикового походження знайдений вулканічний попіл, імовірно принесений вітром з Кавказьких гір.

Інженерно-геологічні умови Харківської області

Знаходження області в трьох геологічних структурах відображається як в рельєфі місцевості, так і в освічених опадах. Рельєф являє собою хвилясту рівнину з нахилом на південь. На території області протікає велика річка – Сіверський Донецьк.

Відклади тріасу, юри виходять на поверхню на південному сході області. Породи крейдового віку виходять на поверхню в долинах Сіверського Дінця, Оскола, Великі Бурлуки і т. д. Палеогенові, неогенові і четвертинні відклади розвинуті повсюдно по долинах річок, балках, ярах. Лесовидні суглинки потужністю до 20 м покривають майже всю площу. Алювіальні відклади від декількох метрів до двадцяти метрів покривають давні тераси річок. На південному заході, в районі Родзинок розташовується багато куполовидних структур, які проривають горизонтально розташовані осадові шари. З ними пов'язані нафто-газові родовища.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Найвища точка (236 м) місцевості знаходиться в північно-східній частині області. В долинах Оскола та Сіверського Дінця позначки знижуються до 60-70 м. Від льодовикових епох залишилися переважаючі флювіогляціальні форми поверхні рельєфу. Річкові тераси дуже широкі, наприклад, ширина річкової долини Сіверського Дінця разом з терасами – майже 70 км. Кількість терас до п'ятнадцяти. Вони вкриті алювіальними відкладами. Це означає, що в процесі геологічної історії рельєф місцевості сильно змінювався.

Широко розвинена на території області мережа балок, приурочена до річкових долинах. У найбільш давніх балок, як і біля річок, є заплави, тераси. До долин і балок приурочена розвинена мережа ярів, особливо поширені вони в місцях виходу на поверхню лесовидних суглинків. Ці породи добре змиваються водою. Особливо інтенсивно розвиваються яри останнім часом у зв'язку з інтенсивним розвитком промисловості. Також причиною розвитку ярів в регіоні є тектоніка. Вододільні частини з плином часу піддавалися ерозійним процесам, площинному змиву. У результаті утворилися балки і яри. Також з лесовидними суглинками пов'язані такі форми рельєфу, як степові блюдця, глибиною до двох метрів і діаметром до 100 метрів. Такі пониження заповнюються водою і не висихають довгий час, із-за цього виникає перезволоження грунту.

Основними несприятливими інженерно-геологічними процесами на території Харківської області є: зсуви, яри, ерозія ґрунту. Тому перед будівництвом нової будівлі або споруди не будуть зайвими інженерно-геологічні вишукування Харків. Діяльність людини призводить до нівелювання місцевості, утворення антропогенних форм рельєфу. За течією річки Сіверський Донець можна бачити масштабний розвиток зсувних процесів. Наприклад, на правобережжі річки в районі м. Зміїв спостерігаються великі і малі зсуви. В інших місцях Зміївського району розвинені ступінчасті зсуви на підвищених берегах Сіверського Дінця (наприклад, гора Монастирська).

Карстові явища (у вигляді западин, воронок, блюдець) приурочені до карбонатних пород юри. Поширені вони в Ізюмському районі. Карстові колодязі утворюються в занедбаних кар'єрах по видобутку вапняку. Порожнини, порожнини заповнюються глиною, піщаником, субппісчаним матеріалом. За залишками фауни можна судити про палеогенове походження карстових явищ.

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг" виконає інженерно геологічні вишукування Харків, вартість яких Ви можете дізнатися зателефонувавши нашому фахівцеві за телефоном, вказаним на нашому сайті.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення