Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Інженерно-геологічні умови Херсонської області

Інженерно-геологічні вишукування грають дуже велику роль при будівництві нового будинку або споруди. Правильно проведені геологічні дослідження земельної ділянки, відведеної під будівельний майданчик, дозволяють уникнути аварійних ситуацій під час експлуатації будівлі або споруди, які виникають через осідання ґрунту, або підтоплення фундаменту. Херсонська область не виняток. Тут також необхідно провести геологію ділянки, це підтверджують інженерно-геологічні умови Херсонської області.

Інженерно-геологічні умови Херсонської області

Херсонська область розташована в Чорноморській западині, що відноситься до ницих місць на території України. Западина простягається уздовж Чорного та Азовського моря. На півночі і північному заході вона межує з підвищеннями. Поряд з підвищеннями абсолютні відмітки доходять до 200м, а до моря позначки знижуються до 20м. Поверхня на півночі і північному заході слабохвиляста з глибокими річковими долинами і балками, розвиненими системами ярів. Ближче до моря поверхня все більше вирівнюється. Долини річок і мережа балок ближче до моря утворюють лимани. Між ними та морем у формі невеликих валів залягають піщані породи з черепашником.

Під дією хвиль берега постійно руйнуються. По берегах розвинуті численні інженерно-геологічні явища, такі як зсуви.

Причорноморська западина заповнена мезозойськими і кайнозойскими породами потужністю до 7000 м, нижче залягають палеозойські платформні опади. Ще нижче – магматичні і метаморфічні докембрійські породи фундаменту. До Причорноморської западини на півночі примикає Український кристалічний щит, на заході – Передкарпатський крайовий прогин. Ряд синклинальних і антиклінальних складок розділили западину на кілька частин.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Відклади крейдового віку оголюються лише по краях області, зокрема на заході. У самому прогині вони залягають на великій глибині, зверху перекриті потужним шаром кайнозою. Внизу розрізи глинисто-піщані, зверху - це вапняки і мергелі. На узбережжі річок Ю. Буг і Дністер породи крейдового віку представлені глауконитовим піском, мергелем. На сході області - це глинисті пісковики.

Палеогенові відкладення представлені піщаними породами з глауконитом, мергелями. Вчені припускають, що їх утворення пов'язане з локальним підняттям стародавніх опадів.

Основні форми рельєфу в Херсонській області сформувалися в результаті впливу різних природних процесів у кайнозойский час. На півночі області різко виділяються на загальному фоні рельєфу височини схильні площинному змиву. На північному сході відзначається розвиток ярів, балок дренажного типу. Нижньодніпровська річкова долина складена алювіальними, дельтовими відкладами піску, супісями, лесовидними суглинками. Ці опади лежать на розмитих відкладах неогену, складених вапняками, мергелем, глинисто-піщаних опадів.

На узбережжі Азовського і Чорного морів найнебезпечнішим інженерно-геологічним явищем є зсуви. Вони утворюються на схилах (де є глинисті породи, суглинки). Причиною виникнення можуть бути тектонічні зрушення. Також можуть бути й техногенні причини. До природних причин належать: крутий кут падіння схилів, підмив берегів схилів водою, тектонічні зрушення. До техногенних причин належать: вирубки лісів, земляні роботи, сільськогосподарська діяльність і т. д. Площі, зайняті зсувами, останнім часом зростають в кілька разів.

Також на обох узбережжях морів розвинений процес абразії – процес руйнування хвилями узбереж, схилів. Через цей процес зникають гектари узбережжя. Швидкість руйнування узбережжя досягає 4 м/рік. Причинами зникнення берегів є тектонічне занурення півночі Приазов'я та техногенні фактори: забруднення води, забудова берегів, порушення будівельних норм, видобуток піску на узбережжі і т. д.

Метою інженерно-геологічних і гідрогеологічних робіт є також розробка заходів захисту від несприятливих природних процесів. При складних інженерно-геологічних умовах необхідно змоделювати зміни на майбутнє інженерно-геологічних процесів.

Для захисту від обвалів будують інженерні споруди: підпірні стінки, палі, різні арматурні конструкції. Також проводять спеціальну обробку грунту шляхом цементації, силикатизації, термічною обробкою.

ТОВ "Гільдія Інжиніринг" виконає весь комплекс необхідних інженерно-геологічних досліджень.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення