Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови Запорізької області

Інженерно-геологічні умови Запорізької області досить складні. З точки зору тектонічного районування основну частину території Запорізької області становить Український кристалічний щит докембрійського віку. На південному заході область захоплює невелику частину Причорноморської западини мезозойського віку. На півдні Запорізької області (побережжя) на поверхню виходять найдавніші породи у світі віком 3,5 – 3,6 млрд. років. У Північному Приазов'ї знаходиться відомий геологічний пам'ятник «Кам'яні могили» віком 1,7 млрд. років, який використовувався ще в стародавні часи як місце для ритуальних служінь. Пам'ятник являє собою збережені виходи пісковику ще від давнього Сарматоского моря. Це, схоже, єдині виходи пісковику такого віку в Причорномор'ї та Приазов'ї. Розміри останця близько 200 м. В результаті дії води, вітру, температури піщаник руйнується і перетворюється на пісок, розколюється на маленькі шматки.

Інженерно-геологічні умови Запорізької області

На півдні і на півночі області виходять відкладення Донецької складчастої структури. В геологічній будові території беруть участь породи неогенового віку, що виходять практично повсюдно. На березі Каховського водосховища виходять породи эоценового, олігоценового, палеогенового віку.

На південному заході Запорізької області проявляються такі негативні інженерно-геологічні процеси, як утворення ярів і балок, особливо за течією Дніпра до річки Молочної. Біля витоків останньої річки розвинений площинний змив. Також по обох берегах цієї ріки і в південно-західній частині Запорізької області розвинуті процеси засолення.  Тут і ще в деяких поруч розташованих районах розвинені процеси просідання грунту. По берегах річок і на узбережжі Приазов'я активно протікають процеси ерозії. Це пов'язано з діяльністю людини і деякими природними факторами. Також причиною посилення ерозійних процесів стало те, що не проводилися необхідні інженерно-захисні заходи. У цих місцях, в приморських районах і на Донбасі техногенна діяльність людини є основною причиною посилення процесів карстоутворення в 2-3 рази. А в результаті дренажу, водозливів, гірських робіт і т. д. такі процеси стали інтенсивніше ще в два рази. Також останнім часом на території України зросли й інші негативні інженерно-геологічні процеси у зв'язку з інтенсивною господарською діяльністю.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

За даними геологів з дуже великою ймовірністю під Дніпровською ГЕС і Запорізької атомної станції є тектонічний розлом. Цей факт був проігнорований ще на початку будівництва. За розрахунками вчених із-за цього розлому дамба може зруйнуватися. І тоді хвилі десятиметрової висота затоплять АЕС.

В південних областях України розвинені глинисті грунти, суглинки, пилуваті піски, що володіють сильно мінливими властивостями в залежності від сезону. За таких умов важливо проводити інженерно-геологічні дослідження. Перед будівництвом необхідно дослідити фізико-механічні властивості ґрунтів, їх несучу здатність, властивості ґрунтових вод. Ігнорування інженерно-геологічних робіт може привести до появи тріщин на будинках, до просідання ґрунтів, до різного роду деформацій.

В Україні дуже багато будівель і споруд схильних до таких деформацій. Основною причиною є лесовидні ґрунти, які мають властивості осідання. У Запорізькій області якраз розвинені такі складні грунти. Глибина залягання таких грунтів досягає 30-40 метрів. А величина осідання будівель і споруд під власною вагою досягає майже 1 м. Тільки в Запоріжжі близько півсотні будівель з перевищенням нахилу в кілька разів граничної норми.

ТОВ "ГІЛЬДІЯ ІНЖИНІРИНГ" виконає весь комплекс необхідних інженерно-геологічних досліджень.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення