Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерна геологія

До інженерної геології відносяться: геологічна зйомка ділянки, бурові роботи на ділянці та зондування, геологічне вивчення ґрунтів для будівництва та інше. Всі ці роботи, а також інші геологічні і геодезичні роботи, ви можете замовити в нашій фірмі ТОВ «Гільдія Інжиніринг», і наші висококваліфіковані спеціалісти зроблять їх для вас за короткий строк, і по вигідній ціні.

Інженерна геологія

Інженерна геологія і її основні задачі

Задачі інженерної геології взагалі – вивчати природні процеси, гідрогеологічні та геоморфологічні умови на ділянці, а інженерна геологія для будівництва вивчає геологічні дослідження ґрунтів для того, щоб правильно закласти фундамент.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

До геологічних процесів, які вивчає інженерна геологія, відносяться:

 • діяльність поверхневих вод морів і рік;
 • діяльність поверхневих вод на схилах у вигляді зсувів;
 • діяльність підземних вод на територіях, які схильні до затоплення і в карстах;
 • діяльність підземних вод в пливунах (якщо знизу залягають глини, а на них піски, то можуть утворитися відомі з геології пливуни);
 • промерзання породи і відтавання (спучування глин і суглинків);
 • вивітрювання твердих порід;
 • сейсмічні прояви;
 • господарська і інженерна діяльність людей.

Що включає в себе інженерна геологія для будівництва

Інженерна геологія для будівництва включає:

 • буріння свердловин, їх необхідно від 2 до 6 штук, в залежності від величини запроектованої будівлі;
 • відбір проб ґрунтів із свердловин і відправлення їх на лабораторний аналіз;
 • складення геологічного звіту.

Щоб почати будівництво, про ґрунти і інші геологічні явища, що їх оточують, треба знати наступні показники:

 1. Пучинистість глин і суглинків, тобто вплив мінусової температури на геологічні породи, що знаходяться під фундаментом, а особливо глини і суглинки, які при замерзанні збільшуються в об’ємі, а при таненні зменшуються.
 2. Водонасичення геологічної породи, або рівень ґрунтових вод.
 3. Агресивність ґрунтових вод і хімічний склад їх. З урахуванням агресивності ґрунтових вод спеціалісти-геологи, які добре розбираються в інженерній геології, рекомендують для будівництва в таких геологічних умовах, спеціальні марки бетону, спеціальні труби і кабель.

Інженерна геологія і поширений в ній, статистичний метод зондування

Крім буріння свердловин інженерна геологія рекомендує ще один швидкий і економний метод розвідки порід, які залягають під вашою ділянкою на глибині – це метод статистичного зондування.

За допомогою статистичного методу і інших геологічних досліджень в інженерній геології можна вирішити наступні проблеми:

 1. Вирішити, який тип фундаменту доцільно використати.
 2. Якщо ви вибрали фундамент на палях, цей метод допоможе підрахувати, якої потужності треба вибрати палі, і допоможе визначити опір ґрунту, щоб установити цю палю.
 3. Отримати достовірні дані про геологічні ґрунти на ділянці, їх потужність, однорідність, площу розповсюдження і межу поширення.
 4. Взнати приблизну характеристику, прийняту в інженерній геології, властивостей ґрунтів.
 5. Ступінь ущільнення такого поняття в інженерній геології, як насипні ґрунти.

Метод статистичного зондування в інженерній геології полягає в безперервному втискуванню в геологічну породу спеціального зонду, з навантаженням зверху. Це робиться за допомогою спеціальної установки, яка працює із швидкістю 1,2м/хв. Показники опору ґрунту записуються безперервно або з інтервалами в 0,2м.

Конструкції зондів бувають різні, від переносних ручних до установок на тривісних автомобілях або всюдиходах. В останні роки інженерна геологія просунулась вперед – з’явились наконечники до зондів, на яких вмонтовані датчики, що показують поровий тиск, а це розширює можливості оцінки ґрунтів.

В інженерній геології, при проведенні статистичного зондування під конкретні будівлі, для достовірності даних, відстань від будинку по проекту не повинна бути більше, ніж 5м. Якщо раніше на вашій ділянці геологічні процеси вивчались, то через деякий час їх прийдеться вивчати знову, так як може змінитися геологічна обстановка ділянки.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення