Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні вишукування

Інженерно-геодезичні вишукування і геологія для будівництва: як вони тісно зв'язані?

Геологія і геодезія область, ціна

Інженерні вишукування – це комплекс досліджень земельної ділянки перед будівництвом, перед проектуванням, в процесі реконструкції об'єкта. Інженерні геодезичні та геологічні вишукування є важливою частиною проектування і будівництва не тільки висотних будівель, але і приватних будинків і котеджів. Вишукування геодезичні та геологічні направлені на обґрунтування економічних витрат, пов'язаних з будівництвом майбутнього об'єкта. Інженерно-геологічні вишукування у вигляді інженерно-геологічного звіту по грунтах разом з узгодженою топозйомкою є основними в переліку документів для дозволу на будівництво, а також для узгодження проекту майбутнього будівництва.

Для успішного проходження експертизи у нас є всі необхідні дозволи та сертифікати:
 • Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки (буріння свердловин) №0079.18.12
 • Атестат акредитації випробувальної грунтової лабораторії
 • Кваліфікаційні сертифікати інженера-проектувальника (в частині інженерних вишукувань)
 • Посвідчення бурових майстрів

Зверніть увагу - замовники звертаються до нас знову і знову!!!

инженерные изыскания

Класифікація інженерних вишукувань для будівництва

 • землевпорядні та кадастрові вишукування (юристи ретельно перевіряють всі правовстановлюючі документи на землю, кадастрові інженери складають технічні звіти про відновлення межових знаків, укладаються договори оренди, сервітуту, купівлі-продажу, оформляють операції з нерухомістю);
 • інженерно-топографічні (створення геопідоснови, розуміння придатності та відповідності ділянки по площі, похилах, мережам, комунікаціям, оформлення технічного топографо-геодезичного звіту про інструментальні виміри на місцевості, погодження топографічної зйомки в органах архітектури);
 • інженерно-геодезичні вишукування (розбивка майданчика, визначення меж ділянки, відмітки гирла свердловин, плями забудови, координат точок буріння, винесення будівельних осей, передача геодезичної опорної мережі будівельникам);
 • інженерно-геологічні вишукування (буріння свердловин на ділянці потрібної глибини (від 6 до 30 метрів) і кількості (у разі котеджу це 3 скважини за 8 метрів), відбір зразків ґрунту, лабораторні випробування порід, оформлення технічного інженерно-геологічного звіту, проведення хімічного аналізу грунтових вод);
 • передпроектні інженерні вишукування (аналіз всього на предмет доцільності будівництва).

Инженерно-геологические изыскания. Инженерные изыскания под строительство

На сьогоднішній день найбільш затребуваними видами робіт в геодезії є інженерні геолого-геодезичні вишукування під будівництво.

Інженерно-геологічні вишукування для будівництва будівель і споруд ставлять перед собою завдання: вивчити грунти і адаптувати фундамент типового проекту під ці умови геології. Інженерно-геологічна зйомка дозволяє скласти інженерно геологічні карти, характеристики, оцінки і опис інженерно-геологічних умов даної території.

На ціни і терміни вишукувань ділянки під будівництво впливають такі фактори:

 • розмір території (якщо на ділянці будуть будуватися кілька будівель, то необхідно виконати буріння свердловин сіткою розміром 40 на 30 метрів в середньому);
 • глибина свердловин розраховується в залежності від майбутніх фундаментів і може бути 5-7 метрів від підошви фундаменту, або добурити потрібно до корінних порід у разі пальового фундаменту;
 • ступінь дослідження району;
 • тип проектованих конструкцій;
 • клас складності об'єкта (всього 5 класів складності);
 • необхідність виконувати топографічні вишукування, дослідження за кадастровими межами ділянки.
 • В середньому ціна за комплекс робіт промислового об'єкта на 15 свердловин за 20 метрів коливається від 70 000 до 100 000 грн. Термін 1 місяць. Для приватного будинку з обсягом робіт 3 скв. за 8 метрів, геодезією, топозйомкою ціна 4900 грн, термін робіт від буріння до повного звіту 2 тижні.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по геодезії для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Чому варто замовити інженерно-геологічні вишукування в ТОВ "Гільдія Інжиніринг"?

Часто звертаючись до геодезистів у них цікава ціна і умови за топографічну зйомку, але висока ціна за геологію. Або ж не виконують інженерно-геодезичні вишукування взагалі. Чи можуть порадити геологів, але за їх якість і швидкість не відповідають. Приблизний розліт цін 1900 грн. - топозйомка і 6000 грн.  геологія ділянки. Так геологи закладають інтерес геодезистів, порекомендовавших їх. У нашій країні, виконуючи вишукування для будівництва, від цього нікуди не дітися. Така ж ситуація і з геологами якщо вони беруть за свої послуги 5000 грн, то топографічні вишукування  подорожчають до 2500 грн., а якщо вам знадобляться узгодження зйомки зі штампом ПРИДАТНО, кальками, векторів та в електронному вигляді, то топографо геодезичні вишукування обійдуться вам від 3000 грн. Геодезисти так дякують геологів. Вихід з цієї ситуації звернутися в більш велику компанію, що займається геологічними дослідженнями під будівництво, включають в себе як інженерно геодезичні роботи, так і геологічні вишукування. При комплексному підході ви отримуєте знижку близько 3000 грн. Так само терміни будуть зменшені на 1 тиждень як мінімум за рахунок тісної комунікації фахівців, які разом проводять геодезичні вишукування.

Як ми працюємо

Приймаємо замовлення

 • Приймаємо Ваш виклик.
 • Уточнюємо деталі.
 • Визначення дати.
 • Попередньо визначаємо ціну.

Підготовчий етап

 • Вибір бурового обладнання.
 • Визначення термінів.
 • Точний розрахунок вартості.

Польові дослідження

 • Виїзд бурової бригади.
 • Буріння скважин.
 • Відбір зразків структури грунту.

Лабораторні дослідження

 • Досліджуємо в лабораторії отримані зразки.

Камеральні дослідження

 • Розроблюємо технічний звіт за геологічними дослідженнями.

Отримання результатів

 • Передаємо пакет документів.
 • Отримуємо залишок платні.

Також одним з плюсів нашої інженерно-геологічної компанії ТОВ "Гільдія Інжиніринг" є великий потік замовлень на проведення інженерних вишукувань для будівництва, що дає фахівцям нарощувати величезний досвід і позитивно впливає на результат інженерно геологічних робіт. Ми відточуємо майстерність при бурінні кожної свердловини, при відборі кожного зразка, при складанні кожного звіту, при вимірі кожного пікету, при кресленні кожного умовного знака, при перевірці кожного межового знака. Виходячи з цього організація робіт завжди на висоті.

В результаті проведення передпроектних та інженерних вишукувань ви отримаєте таку інформацію:

 • склад і фізико-механічні властивості ґрунтів;
 • висновки і рекомендації;
 • відомості інженерно-геологічних виробок - свердловин;
 • види, обсяги і методика виконаних робіт, проведених у рамках вашого проекту;
 • результати лабораторних досліджень фізико-механічних властивостей ґрунтів;
 • викопіювання з топоплана, М 1:500 або в будь-якому іншому масштабі;
 • топографічна зйомка ділянки з усіма інженерними мережами та відмітками;
 • інженерно-геологічні розрізи.

Особливості проведення інженерно-геологічних вишукувань

Гінженерно-геологічні вишукування

У пояснювальній записці до інженерних вишукувань для будівництва буде вказана адреса ділянки, що є метою геодезичних вишукувань. Виходячи із завдань і умов під'їзду до гирл свердловин підбираємо обладнання для буріння, визначаємо необхідну глибину свердловин. Рекогносцирувальне обстеження території включає огляд ділянки планованого будівництва та прилеглої території. Особливій увазі при проведенні інженерно-геодезичних вишукувань підлягають оголення, водотоки, виходи підземних вод, явні ознаки прояву інженерно-геологічних процесів (карст, ерозія, суфозія). Досліджуємо ділянку в геоморфологічному відношенні. Велику роль відіграє присутність трав'янистої і деревної рослинності. Наприклад, проводячи вишукування для будівництва в сосновому лісі, вже перед бурінням зрозуміло, що потрібно брати бурову коронку для піску. Абсолютні відмітки поверхні землі змінюються за гирл свердловин у Балтійській системі висот (це потрібно буде для інженерно геологічних розрізів). Описуємо архітектурно-будівельний кліматичний район. Клімат практично скрізь у нас помірно континентальний. Середня кількість опадів на рік (на найближчий спостережливий пункт – як правило обласний центр) – у міліметрах ( і коли вони випадають, головним чином в який період). Середньорічна температура повітря. Найтеплішим місяцем у нас є липень з середньомісячною температурою, а найбільш холодним – січень із середньомісячною температурою. Сніговий покрив тримається з листопада по березень. При цьому в листопаді відбувається формування тимчасового снігового покриву, а постійний встановлюється зазвичай на початку грудня.

Нормативну глибину сезонного промерзання розраховуємо за формулою для конкретної нашої ділянки виходячи з складу грунтів. Описуємо район в геоструктурному відношенні. Потім описуються всі грунти, розкриті свердловинами та їх номери за ДБН.

Особливій увазі підлягають випробування на фільтрацію води. Рекогносцировочним методом описано геологічні процеси, які негативно впливають на умови будівництва і експлуатації будівель і споруд. Визначається категорія складності інженерно-геологічних умов відповідно до «Програми З» ДБН А. 2.1-1-2008.

Рекомендації для вишукування і проектування: необхідно передбачити водозахисні заходи, що включають в себе пристрій навколо будівлі відмосток шириною не менше 2,0 м і якісну засипку пазух котлованів. Також за результатами вишукувань призначається необхідність виконання розрахунку стійкості схилу і при необхідності передбачити протизсувні заходи.

Розташування пробурених свердловин показують на схематичному плані розташування виробок.  

Буріння свердловин, необхідних для інженерних вишукувань для будівництва, здійснюється напів-ручним ударно-канатним, колонковим способом початковим діаметром 125 мм. У процесі бурових робіт проводився відбір проб ґрунту порушеної( близько 20 зразків) та непорушеної (від 10 зразків) структури для лабораторних визначень фізичних властивостей грунтів. Лабораторні дослідження грунтів виконуються в стаціонарній лабораторії.  У звіт інженерно-геологічних вишукувань додаються паспорти грунту по кожній свердловині і таблиці випробувань грунтів. Вся ця інформація наочно викреслюється на інженерно-геологічних розрізах і топографічному плані масштабу 1:500.

Всі ці геодезичні вишукування та їх результати поміщаються на 30 аркушах паперу формату А4.

При замовленні послуг повторно діє знижка для постійних клієнтів у розмірі 15%.

Коментарі та запитання:


Марина
Добрий день. Потрібна Ваша комерційна пропозиція на інженерно- геологічні вишукування (ціна та скільки на це потрібно часу).
Розміри ділянки ДхШхВ : 93х33х10 м, 8 свердловин по 9 метрів .(м. Радомишль)
Якщо будуть питання дзвоніть т. 09**********1 
Гильдия Инжиниринг
Якщо рахувати машинне буріння 72 погонних метра з повним лабораторним дослідженням грунту, то за вартістю вийде 43 тис. грн. Приступити зможемо на цьому тижні

Інна
Доброго дня. Цікавить вартість проведення інженерно - геологічного вишукування
М. Київ, вул. Львівська - Це існуючий 17 поверховий житловий будинок в Святошинському районі. З листопада місяця в підвалі з'являться вода. Жек проводить осушення, але вода з' являється знову. Є акт ЖЕКу, що це не прориви труб. Також є звіт ДП Київжитлоспецексплуатаціі, що скоріш за все це ґрунтові води і рекомендовано провести інженерно-геологічне дослідження, що б точно це встановити та підтвердити.
Скажіть, будь ласка, скільки коштує таке дослідження в даному випадку. Дякую завчасно.
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня! Для початку потрібно вивчити фондові матеріали, знайти геологічний звіт перед будівництвом цього комплексу, вивчити прогноз підвищення рівня води в звіті. Далі потрібно вивчити геологічну будову по сусіднім ділянкам, раптом там теж сталося підняття рівня води.
Пробурити 2-3 свердловини метрів по 10-15, навколо ділянки і відібрати пробу води з кожної.
А в ідеалі закласти мережу спостережних свердловин навколо будинку та прилеглих районах.
Для виключення причастя водоканалу можна відібрати пробу грунтової води на сусідніх ділянках і води з підвалу і водопроводу і порівняти хімічний склад.

Наталія
В с. Вишеньки є ділянка (8 га) Замовник планує провести комплекс робіт по виконанню будівництва блокованих будинків (в два поверхи по п'ять блоків на кожному), їх планується кілька, на кожній з ділянок з будинком - мистецтв. ставок з рибою. господарством, так само є ідея з розміщення медцентру (амбулаторія, лабораторія, рентген каб. і т.п.) зі СПА комплексом, плюс всі необхідні будівлі і споруди для повноцінного функціонування містечка. Необхідно провести інженерно-геологічні та гідротехнічні дослідження ділянки. Є можливість надати приблизний розрахунок у вигляді комерційної пропозиції маючи тільки кадастр. номера?
Гильдия Инжиниринг
Добрий день. Для розстановки свердловин потрібні передпроектні рішення з орієнтованим розташуванням будівель. Якщо його немає, то по вашій площі можу запропонувати вам попередні інженерно-геологічні вишукування (буріння 8 свердловин до 6-8м, лабораторні випробування відібраних зразків, підготовка науково-технічного звіту з розрізами і фізико-механічними характеристиками грунтів) вартість складе 33 500грн. Після отримання проекту та завдання необхідно буде виконати додатковими свердловини.

Сергій
Напишіть будь ласка, що тримає будівлю? Фундамент, основа або грунт?
Гильдия Инжиниринг
Фундамент передає і розподіляє навантаження на підставу, а тримає будівлю ґрунт!

Ірина Л
"Геологічні вишукування по вул.. Набережно-К. в Голосіївському районі., м. Києва".
Польові роботи:
1.	Попередня розбивка свердловин.
2.	Буріння 5 свердловин глиб. по 15,0 м. Всього 75 м.п
3.	Відбір зразків ґрунту для визначення ф/м властивостей.
4.	Відбір ґрунтових вод на агресивні властивості.
Лабораторні дослідження
1.	Визначення гранулометричного складу (піщані грунти)
2.	Визначення вологості та консистенції (глинисті г-ти)
3.	Лабораторне дослідження ґрунтових вод.
Камеральна обробка матеріалів:
1.	Збір і вивчення архівних матеріалів
2.	Обробка матеріалів буріння при II кат. складності (середня)
3.	Обробка дослідних робіт.
4.	Складання інженерно- геологічного звіту з висновками та графічними додатками (2-екз).
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Ірина. Ми виконуємо всі вищезазначені геологічні вишукування у комплексі. Для формування вартості послуг, складання комерційної пропозиції, необхідна додаткова інформація про об'єкт. Зверніться до нас за номером телефону. 

Михайло
Прошу надати пропозицію.
Ціна повинна включати: 
1. Геодезичні вишукування 1:500 з погодженнями в кількості 4 примірника на папері.
 Погодження ; укртелеком, газ, РЕС, місцеві органи самоврядування та іншими зацікавленими сторонами. 
+ Електронна версія в ел. форматі,
2. інженерно - геологічні вишукування ( повний звіт РОБОЧИЙ ПРОЕКТ) буріння свердловин мінімальна глибина 6 метрів.
Кількість свердловин 1 шт на 1 га. При умові однорідності грунту. При виявлені закладів, чи неоднорідності грунту , торфу, граніту, та ін... кількість свердловин потрібно збільшити, але попередньо погодити із замовником.
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Михайло! Для розрахунку вартості робіт необхідна інформація про об'єкт, його площа, місцезнаходження, технічне завдання якщо є та ін. Повідомте цю інформацію нам на ел. адресу. У відповідь ми надамо для Вас коммерційну пропозицію. Спеціалісти виконають геодезичні вишукування 1:500 з погодженнями та інженерно-геологічні вишукування з бурінням необхідної кількості свердловин. 

Володимир Михайлович
Доброго дня! 
Необхідно проведення інженерно-геологічних та геодезичних вишукувань для реконструкції елеватора. Топозйомка ділянки 40 соток та буріння 2-х свердловин по 10 метрів. Яка вартість послуг з ПДВ? 
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Володимир Михайлович. Орієнтовна вартість проведення інженерно-геологічних та геодезичних вишукувань для реконструкції елеватора складає 30000 грн з ПДВ. Після закінчення робіт Ви отримате топографічний план ділянки м 1:500 без погодження та геологічний звіт з висновками лабораторних досліджень грунту та рекомендаціями. Для більш детального розрахунку вартості послуг, зверніться за телефоном.

Валентина
Доброго дня! Плануємо побудувати приватний будинок. Проектувальник сказав, що необхідно провести інженерно-геологічні вишукування. Скажіть, ви зможете провести геологію ділянки у суботу або неділю. ви працюєте у вихідні дні?
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Валентина! Так, виїзд геологів на ділянку для проведення інженерно-геологічних вишукувань, буріння свердловин та відбір зразків грунту можна запланувати на вихідні дні. 

Людмила
Доброго дня! Мене цікавить проведення інженерно-геологічних вишукувань у Харкові. У виробничому цеху необхідно встановити станок. Для цього необхідно запроектувати фундамент. Від нас проектувальники вимагають геологію. Необхідний звіт з характеристикою ґрунтів. Максимальне навантаження на фундамент - 70 тонн. Цікавить вартість робіт (безготівковий розрахунок з ПДВ)
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Людмила! У Вашому випадку необхідно буде пробурити 2 свердловини глибиною 8 метрів. Вартість робіт складатиме 16 000 грн. Готовий звіт з проведення інженерно-геологічних вишукувань Ви отримаєте через 3 тижні.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення