Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні вишукування з складанням звіту

Інженерно-геологічні вишукування - це комплекс заходів, спрямованих на вивчення гірничо-геологічних умов перед проектними дослідженнями, а так само вивчення геологічних процесів, що проходять в грунтах до техногенний вторгнень, прогноз та їх змін в результаті будівництва і після його завершення, а також у процесі експлуатації будівель і споруд. На їх підставі приймаються рішення про доцільність тих чи інших конструкцій та типів фундаментів, стін і перекриттів. На підставі геологічних вишукувань проводиться розрахунок фундаменту. Прораховуються його основні параметри (тип, глибина, форма, товщина, матеріал, комплекс заходів щодо гідроізоляції). Проект, виконаний як типової, без актуальних інженерно-геологічних вишукувань дуже часто має величезний запас міцності, і несе в собі великий перевитрата як за матеріалами, так і по фінансам. Навіть якщо Ви і маєте намір застосувати типовий проект на Вашій ділянці, то за матеріалами інженерно-геологічних вишукувань потрібно застосовувати один із переліку типових проектів, найбільш придатних до ваших умов за складом т якістю ґрунтів, а так само взаємодії хімічного складу ґрунтів з майбутніми будівельними матеріалами.

Інженерно-геологічні вишукування з складанням звіту

Дослідження, що проводяться на об'єктах реконструкції проводяться не тільки в проблемних місцях, але і тих місцях, де деформації та зрушення на перший погляд не видно. Це робиться для підтвердження або спростування первинних даних з геології перед будівництвом, а також вивчаються всі чинники, які призвели до певного стану будівлі або споруди.

На даний момент за законодавством займатися інженерно-геологічними роботами можуть дипломовані інженери по спеціальності геологія, проектування, цивільне будівництво. Займатися бурінням, можуть організації, що мають спеціальні допуски до небезпечних видів робіт, що мають ліцензії на загальнобудівельні роботи.

Для початку проведення інженерно-геологічних вишукувань першим ділом визначаємося з місцем їх проведення. Маючи точку на карті, звертаємося в архів і знаходимо всі геологічні дані попередніх років. За цими даними ми, як геологи розуміємо, яке бурове обладнання потрібно задіяти при бурінні конкретної ділянки. Так само за архівними даними ми будемо мати уявлення про геологічні процеси і зміни в породах, а також зможемо дати прогноз на наступні роки. По піщаних порід беремо шнек, за глинам будемо бурити металевою коронкою, обводнені ділянки буримо з допомогою обсадної труби, по кам'янистих породах потрібно користуватися алмазними коронками. Але яким би способом ми не бурили, завжди потрібно брати з собою на дільницю буріння керноотборник для відбору проб зразків непорушеної структури. Транспортуємо зразки в спеціальних контейнерах.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

За попередньою технічного завданням визначаємо обсяги буріння - глибину і кількість розвідувальних свердловин.

Буріння за допомогою обертального бензобура

Потім проводиться безпосередньо буріння. Буріння може бути як з поверхні буровою машиною, так проходкою шурфів з підвалів, польові статичні випробування за зондування, а так само ручними буровими пристосуваннями (ударно-канатні установки, обертальні бензобури, ручні бури з нарощуванням штанг).

У технічному звіті, виконаний кваліфікованими інженерами-изыскателями Ваші проектувальники знайдуть повний перелік даних, необхідних для розрахунку фундаменту, визначення глибини грунтових вод, фізико-механічний склад ґрунту, хімічно аналіз води, чорнозему і багато іншого.

При будівництві нових інноваційних об'єктів геологічні вишукування не тільки стали їх невід'ємною частиною, але і вітається і активно спостерігається присутність фахівця гідрогеолога на предмет повного супроводу об'єкта на всіх етапах будівельного процесу.

Наші клієнти часто замовляють так звані попередні передпроектні інженерно-геологічні вишукування. До їх складу входить одна свердловина в 10 метрів, з мінімальними лабораторними витратами, складанням односторінкового звіту, як правило, на етапі перед покупкою ділянки, щоб переконатися про можливості будівель в новому районі. Так не завжди поруч з потрібним ділянкою є будівлі подібні за габаритами і конструкцій. Так само наші фахівці дають повне висновок про склад грунтів, грунтових водах доцільності використання даної ділянки під індивідуальну забудову.

На підставі комплексу досліджень будуються інженерні гірничо-геологічні розрізи для наочного подання інформації в умовних знаках і в масштабі. Широко застосовуються методи інтерполяції й екстраполяції отриманих даних.

Дуже важливим моментом у складанні звіту та оформлення матеріалів є наявність топографічної зйомки ділянки. На цій зйомці ми наносимо свердловини, вказуємо висотні відмітки їх гирла, розуміємо відстані між свердловинами. Маючи актуальні висотні позначки можна будувати правильні розрізи. Так само будемо розуміти картину про наявність інженерних мереж.

На топографічній зйомці визначаємо пляма майбутньої забудови, для попадання в пляму будівлі максимальної кількості свердловин, бажано не менше двох.

В результаті проведення інженерно-геологічних робіт ви отримаєте повну картину про:

  • фізико-механічних властивостей грунтів (здатність грунту витримувати зовнішні навантаження, перевірка модулів деформації, плинності, пластичності, пружності, пороги руйнування);
  • фізичні властивості ґрунтів (його об'ємна вага, вологість, склад, питома вага);
  • хімічний склад ґрунтів (повний перелік хімічних елементів, що зустрілися в процесі пошуків);
  • гідрогеологічні умови (рівні ґрунтових вод з їх якістю).

На підставі цих параметрів проводиться класифікація порід за геологічною стандартам.

За помірну плату ви отримуєте повний комплекс досліджень, причому такі додаткові послуги як винесення меж ділянки внатуру, топографічна зйомка, розбивка плями забудови будівлі виробляються в подарунок до комплексу інженерно-геологічних вишукувань.

Коментарі та запитання:


Михайло
Доброго дня, цікавить проведення інженерно-геологічних вишукувань з метою вивчення та оцінки інженерно-геологічних умов ділянки для виконання проектних робіт по будівництву хвостосховища та збагачувальної фабрики. Чи виконуєте такі роботи?
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Михайло! Так, у нас є досвід проведення інженерно-геологічних вишукувань з метою вивчення та оцінки інженерно-геологічних умов ділянки для виконання проектних робіт по будівництву хвостосховища та збагачувальної фабрики. Для розрахунку вартості робіт необхідна інформація про площу, місцезнаходження ділянки, орієнтовну кількість необхідних свердловин. Надішліть нам на ел. адресу тех. завдання, або скористайтеся послугою зворотнього дзвінка. 

Михайло Іванович
Замовляв геологію ділянки у компанії "Гільдія Інжирінг" за хорошою ціною зробили якісну роботу, надали звіт для проектувальників в якому були всі рекомендації, необхідні для розрахунку фундаменту. На сусідній ділянці планується будівництво, обов'язково пораджу їм звернутися саме до Вас!
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Михайло Іванович! Дякуємо Вам за відгук, звертайтеся ще!

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення