Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови Чернівецької області

Інженерно-геологічні умови Чернівецькій області дуже цікаві і мають свої особливості. Чернівецька область на північному сході охоплює частину Руської платформи, на південному заході – Карпати, в центрі – Передкарпатський прогин. Кристалічні породи фундаменту залягають на глибині від півтора до п'яти кілометрів. Вище залягають осадові породи верхнього протерозою, кембрію, девону, верхньої юри, крейди, неогену. Ці утворення формують окремі структурні елементи – монокліналях і прогини. Породи неогену мають невелику потужність, представлені карбонатними, теригенними опадами. Зверху вони перекриті алювіальними, еоловими, делювиальними, елювіальними опадами пліоценового і четвертинного віку. Передкарпатський прогин у зовнішній частині являє собою занурений край платформи, складений породами маласса верхньомеоценового віку потужністю до 1.5 км.

Інженерно-геологічні умови Чернівецької області

В межах знаходження Зовнішніх Карпат поширені сланці, палеозойські карбонатні породи терригенного походження, породи флішу. Антиклинальні складки Бориславско-Покутського покриву формують низькогір'я, які протягуються вздовж простягання порід. Складені вони флішами крейдового і нижньомиоценового віку. В межах вузького Самбірського покриву поширені строкаті соленосні, невідсортовані, перевідкладені миоценові опади.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Низькогір'я Покутсько-Буковинських Карпат займають приблизно четверту частину території області (висоти від 800 до 1300 м). На південному сході розташовані Чивчинскі та Гринявські гори. В долині річки Прут розташовується Передкарпатська височина з висотами до п'ятисот метрів. Тут плоскі вододіли розділені окремими горбами. Це давні тераси пліоценового віку. По схилах тут інтенсивно розвинені зсуви. На півночі області знаходиться Подільська височина з висотами до трьохсот метрів і Хотинська височина, що представляє собою рівнину з відмітками до 510 м, розчленовану терасами долин на окремі блоки.

У цілому рельєф області на півночі – рівнинний, в центрі – передгірний, на південному заході – гірський. У рівнинній частині знаходиться Подільська височина, складена лесовими породами, що утворюють хвилястий рельєф. В області більше сімдесяти річок довжиною близько десяти кілометрів.

В долинах і заплавах річок ґрунтові води залягають неглибоко, тому ґрунти майже завжди зволожені, а це слід враховувати при виборі типу фундаменту і глибини його закладки. Тому перед будівництвом необхідно здійснювати інженерно-геологічні вишукування Чернівці, щоб знати точний рівень грунтових вод. У Заставнівському та Кіцманському районі зустрічаються карстові западини, поглиблення. Найбільш піднесені місця покриті лесовидними суглинками. Піднесені плато, схили плато складені лесовидними суглинками (Кельменецький і Сокирянський райони). Тут ґрунтові води залягають на глибині до п'ятнадцяти метрів.

У кінці двадцятого століття в Сторожинскому районі тектонічний зсув зруйнував і пошкодив близько двохсот будинків. У цьому районі нерідко трапляються провали в місцях розташування автодоріг, а на стінах будинків виявляється безліч тріщин. Геологи пояснюють це активною фільтрацією грунтових вод, неглибоким їх заляганням і внаслідок чого перезволоженням грунтів. Також це посилюється антропогенною діяльністю людини (йде процес нівелювання грунтів), вирубкою лісів. Також район відноситься до зони з підвищеною сейсмічною активністю. Майже щодня бувають мікроземлетруси, також іноді виникають тектонічні зрушення земної кори. В місті Чернівці в локальних місцях амплітуда землетрусів може збільшитися на 1-2 бала, наприклад, на схилах, де є зсуви. А такі ділянки займають приблизно половину площі міста. Традиційно зсуви виникають на схилах берегів р. Прут. Але зсуви можуть виникати і на вулицях міста. Землетруси служать поштовхом для їх виникнення. В більшості своїй зсувні процеси виникають у зволожених ґрунтах, де грунтові води підходять близько до поверхні.

Для прогнозування можливого збитку потрібно масштабно дослідити грунти під будівлями і спорудами. Тоді буде відомо стійкість цих споруд до землетрусу, при яких балах вони почнуть руйнуватися і з'являться зсувні процеси. У м. Чернівці в геологічному розрізі знаходяться алювіальні і делювиальні глини і суглинки четвертинного віку. Нагорі можуть лежати насипні грунти, ПРС (1-2.5 м). Нижче суглинки тугопластичні, жовтуваті, вапнякові, піщані (чотири - шість метрів). Глина зеленого кольору, вапняна, з лінзами піску (1-1.5 м). Ґрунтові води знаходяться на глибині в середньому 6 метрів, сезонні коливання води +/-1 м.

Компанія ТОВ “Гільдія Інжиніринг” надає геологічні послуги в Чернівцях і по всій Чернівецькій області. Геологія ділянки Чернівці буде виконана нашими фахівцями в обумовлені терміни.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення