Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Інженерно-геологічні умови Донецької області. Міста: Маріуполь, Краматорськ, Слов'янськ, Костянтинівка, Бахмут, Покровск, Дружківка, Мірноград, Добропілля, Селидове, Лиман, Курахово

Дніпровсько-Донецький авлакоген – найбільша тектонічна структура в північно-східній частині країни. Розділений на три частини: окраїна Українського кристалічного щита, околиця Воронезького кристалічного щита і Центральний грабен. На межі між ними знаходиться ряд скидів і флексур. Далі ми детально розглянемо всі інженерно-геологічні умови Донецької області, її геологічні особливості.

Інженерно-геологічні умови Донецької області

Дніпровсько-Донецька западина характеризується глибоким заляганням докембрійських магматичних і метаморфічних порід. На них потужністю до 20 км залягають осадові породи від кам'яновугільного до четвертинного віку. Найбільшу потужність (п'ятнадцять – сімнадцять кілометрів) мають теригенні опади кам'яновугільного періоду. Породи тріасового часу представлені континентальними кольоровими глинами, запісоченими. Нижня і середня юра складена переважно глинами, пісками морського походження. Вище по розрізу в середній частині юри розташовуються континентальні піски, глини, вуглисті утворення. У самому верху середньої юри з'являються морські гравелити, вапняки. Верхня юра і нижня частина крейди представлені континентальним піском і піщаником на глинистому цементі. Верхньокрейдові відклади складені глауконитовим піском і піщаником морського походження, зверху замінюються товщами крейди та мергелю (сеноман, маастрит). Палеогенові і неогенові відклади складені піщаним матеріалом, суглинком червонувато-бурого кольору. Четвертинні відклади різноманітні і залежать від форми рельєфу. Леси і лесовидні суглинки приурочені до вододілів і річкових терас. Також серед цих опадів на кордоні прошарків зустрічаються поховані ґрунти. Тераси і притоки річки Сіверський Донець складають алювіальні відклади. Також зустрічаються делювиальні, елювіальні опади, осипні породи. Потужність четвертинних відкладень варіює від метра до п'ятдесяти метрів і більше.

В межах області розвинені такі небезпечні інженерно-геологічні явища різної інтенсивності: яри, балки, підмиви русла і морського узбережжя, зсуви, карстові явища. Розвиток таких процесів залежить від складу і властивостей ґрунту, тектонічних особливостей району, рельєфу, крутизни схилів, гідрогеологічних умов. Посилює такі процеси інтенсивна господарська діяльність людини.

В Центральному Донбасі знаходиться ряд структурних елементів: улоговин, куполів, впадин, Головна Антикліналь, Приазовський кристалічний щит. Широко розвинені кам'яновугільні відкладення – аргіліти, пісковики, вапняки, кам'яне вугілля. На заході і південному сході трапляються глинисто-піщані опади, опоки, мергелі, буре вугілля палеогену і неогену. Четвертичка представлена делювиальними міцними суглинками. Рельєф утворений горбами, долинами річок і великою кількістю балок і ярів. Русла річок приурочені до тектонічних порушень. В основних річок кількість терас до чотирьох-п'яти. У менш великих річок – одна-дві тераси. Русла інтенсивно піддаються процесам ерозії. Водоносні горизонти залягають близько до поверхні в межах одного–десяти метрів. З видобутком вугілля пов'язаний підйом ґрунтових вод і затоплення поверхні, що призводить до більш інтенсивного розвитку зсувів. Тому дуже важливо перед початком будівництва будівель та споруд здійснювати інженерно-геологічні вишукування Донецьк. Також розвитку цього процесу сприяє інтенсивна забудова вздовж схилів балок, річок.

У західних районах області потужні четвертинні еолові, делювіальні лесовидні суглинки (просадні властивості першого типу). Процесами ерозії порушені русла річок поширені балки, яри. Іноді виникають зсувні процеси техногенного походження.

В Артемівському районі поширені пермські, мезозойські, палеогенові і неогенові опади, схильні до набухання. Покривають їх четвертинні опади (еолові, делювиальні) мають осадові властивості (перший тип) під тиском. Залягають на поверхні або близько до поверхні пермські і неогенові глинисті породи, які можуть легко спровокувати зсувні процеси.

Фірма "Гільдія Інжиніринг" виконає геологічні вишукування для будівництва Донецьк і в Донецькій області якісно і в строк. Основні міста, де затребувані наші послуги: Краматорськ, Маріуполь, Слов'янськ, Костянтинівка, Бахмут, Покровск, Дружківка, Мірноград, Добропілля, Селидове, Лиман, Курахово

Коментарі та запитання:


Андрій
Турбує Краматорск. Потрібна геология 2 сведловини по 20 метрів для Розробки проєктно-кошторисної документації по капітальному ремонту мосту через річку Казений Торець по вул. Конрада Гампера в м. Краматорськ
Гильдия Инжиниринг
Добре, це наш головний профіль. Можемо планувати виїзд на наступному тижні. Команда геологів наразі виконує буріння в вашому районі Краматорська.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення