Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг". Працюємо по Україні


Інженерно-геологічні умови Луганської області

Будь-яке будівництво починається з геології ділянки. Компанія ТОВ “Гільдія Інжиніринг” здійснює геологічні дослідження Луганськ. У даній статті ми розглянемо інженерно-геологічні умови Луганської області, інженерно-геологічні процеси, які можуть так чи інакше вплинути на деформації фундаменту. На місці Донецького кам'яновугільного басейну раніше було море, потім від моря залишилися затоки та лимани. Це море утворилося на місці регіонального розлому девонського віку, що розділяє Український кристалічний щит і Воронезький кристалічний щит. На метаморфізованних і вивержених породах докембрійського фундаменту залягають девонські, карбонскі, пермські, тріасові, юрські, крейдяні, третинні і четвертинні опади. Кам'яновугільні відклади представлені знизу вапняками потужністю близько 500 м, потім йдуть перешаровування товщі пісковиків, алевролітів, аргілітів.

Інженерно-геологічні умови Луганської області

У тектоніці Донбасу беруть участь великі складки, які протягуються з північно-західного напрямку до південно-східного. Складки, ускладнені численними розривними порушеннями, в основному насувами, іноді скидами невеликої амплітуди. Амплітуда тектонічних порушень коливається від часток метра до 1 км. Такі порушення ускладнюють ведення гірничих робіт. Основними водовмещающими породами в гірничих виробках є товщі вапняку і пісковику. В окремих місцях великі водоносні горизонти розташовані в крейдяних опадах і третинних пісках. У гірничих виробках вміщуючі породи характеризуються середньою стійкістю. Фізико-механічні характеристики різних порід можуть сильно коливатися.

У районі Лисичанська, Попасного, Слов'яносербська рельєф представлений слабовсхолмленою рівниною, порізаною яружно-балковою мережею. Абсолютні відмітки коливаються від 80 до 190 м. Опади кам'яновугільного віку представлені теригенними пісковиками, піщаними і глинистими сланцями, вапняками і вугіллям. На північному заході району кольорові глини і дрібнозернисті пісковики тріасу, які залягають на кам'яновугільних відкладах. Їх потужність від двадцяти до ста тридцяти метрів. Майже повсюдно вище йдуть відклади верхньокрейдяного періоду: крейда, сіро-зелена глина, запісочений мергель. Потужність опадів від десятків до сотень метрів. В північній частині району потужність палеогенових середньозернистих пісків і глин досягає до 20 м. Четвертинна система представлена ПРС, супіском, глиною, алювіальними опадами (у долинах річок). Їх потужність до дванадцяти метрів.

Територія області не відноситься до сейсмонебезпечних. Але коли у сейсмонебезпечних регіонах виникають сильні землетруси – вони відчуваються і в Луганській області. Враховуючи те, що під багатьма містами в шахтах ведеться видобуток кам'яного вугілля - будь-які коливання можуть викликати просідання гірських мас. В результаті чого будуть зруйновані будівлі і споруди. Ще вчені встановили, що тектонічні зміни тривають в наш час і щорічно рівень поверхні піднімається на три міліметри. Тому перед будівництвом нового приміщення необхідне проведення робіт - геологія ділянки Луганськ.

Інженерно-геологічні процеси враховують і при видобутку кам'яного вугілля в шахтах. Встановили, що виникнення інженерно-геологічних явищ пов'язано з відмінністю літологічного складу, різних властивостей різних порід, з напругами в гірських масивах. У покрівлі порід виникають зрушення порід, обвалення порід через слабке зчеплення різних шарів між собою. У глинистих породах можуть відбуватися пластичні деформації. Якщо глинисті породи з домішками інших порід, то пластичні деформації відбуваються при додатковому тиску на гірські маси. Ковзання одних шарів щодо інших зазвичай виникає при кутах залягання шарів більше двадцяти-тридцяти градусів. Зазвичай починають ковзати самі слабкі породи, типу аргілітів.

Останнім часом у зв'язку з інтенсивним консервуванням більшого числа шахт  виникає безліч небезпечних екологічних та інженерно-геологічних процесів, що зачіпають довколишні населені пункти. Наприклад, коли неправильно був спрогнозований вихід на поверхню підземних вод після затоплення шахти - сильно постраждало м. Краснодон. Піднімається рівень ґрунтових вод, гірські породи стають водонасиченими. Коли при закритті шахт припиняється відкачування шахтних вод – затоплюються гірничі виробки, поверхневі грунти, утворюються болота. Підтоплюються будівлі і споруди.

Фірма "Гільдія Інжиніринг" виконає на вашій ділянці інженерно-геологічні вишукування Луганськ та Луганська область.

Коментарі та запитання:


Павло Олександрович
Потрібно виконати деякі роботи для будування складу у Луганській області, Купянськ, провести геологічні вишукування. Склад 15х40. Які розцінки на буріння свердловин не більше 8 метрів та топографію? Напишіть ціну для порівняння, пропонують за 22000.
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Павло Олександрович. Орієнтовна вартість геологічних вишукувань складає 20000 грн з ПДВ. Маємо на увазі буріння 2-3 свердловин до 8 метрів глибиною. На ділянці спеціалісти також відберуть зразки непорушеної структури грунту, передадуть для аналізу у сертифіковану лабораторію. За результатами досліджень Ви отримаєте технічний звіт з характеристиками грунту на ділянці та рекомендаціями для будівництва фундаменту.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення