Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови Рівненської області

На півночі Рівненської області розташована Поліська низовина, на півдні – Волинська височина. У крайній південній частині захоплюється Подільська височина. Інженерно-геологічні умови Рівненській області складні.

Інженерно-геологічні умови Рівненської області

Найбільш древніми утвореннями є протерозойські кристалічні сланці, гнейси, граніти, ультраосновні породи, мармури, кварцити. На півночі області вони залягають близько до поверхні, мають дрібно - і грубозернисту структуру. На північному заході розвинені породи поліської серії, представлені теригенними пісками, пісковиками, аргиллитами, алевролитами. В основі розрізу ці породи утворюють флишеву серію. Такі шари проривають інтрузивні дайки основного складу. На сході і на півночі області поширені пісковики з уламками гальки, валунів, эффузивними породами, гравелітами, конгломератами, алевролітами і аргилітами. Потужності різних досягають до п'ятдесяти метрів.

Опади четвертинного часу поширені повсюдно, лише розмиті по крутих схилах річок і балок. У таких місцях оголюються більш давні опади. Потужність опадів в межах декількох метрів, у Волинській і Подільській височинах сягає до десятків метрів. Генетичні типи опадів найрізноманітніші: льодовикові, флювіогляціальні, алювіальні, озерні, органогенні, делювиальні. Внизу розрізу це в основному грубозернисті піски, піщано-гравійна суміш. Загальна потужність нижньої пачки до п'яти метрів. У Корецькому, Костопільському, Володимирському районах ця пачка представлена суглинками, глинами запесоченими потужністю від 0.5 до 20 м.

Середнбочетвертичний відділ складний алювієм, опадами, залишеними льодовиками і опадами, накопиченими в озерах. Широко поширені на півночі і північному заході області і мають острівне розповсюдження в інших частинах. Опади складені в основному суглинком з великою кількістю включень уламків, каміння, гравію, гальки самого різного складу. У меншій мірі зустрічаються глини з піщаними прошарками. На денну поверхню місцями виходять смуги, гряди валунів. Алювіальні опади (третя надпойменная тераса) зустрічаються біля річки Гірше на Волинському плато. Представлені тонко - і середньозернистими пісками з прошарками суглинків потужністю 0.5-5 м. В північній частині передмістя м. Рівно зустрічаються опади, відкладені в озерах – тонкослоїсті сірі суглинки (локально карбонатного складу), іноді глини, тонкозернисті піски. Потужність від 4 до 13 м.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

В середній частині області (Поліська низовина) повсюдно поширені воднольодовикові відклади потужністю до 17 м. Вони розмиті тільки в межах річкових долин. Складені піщаним матеріалом, іноді суглинком. На півдні і південному заході області в Малому Поліссі широко поширені озерно-льодовикові і алювіальні опади, представлені піском з локальними прошарками піщано-гравійного, галькового матеріалу, суглинку з потужністю від двох до двадцяти метрів. Виходячи з перерахованого вище випливає, що інженерно-геологічні вишукування перед будівництвом грають дуже велику роль, так як дають уявлення про ті типи грунту, на якому планується закладка фундаменту.

Опади верхньочетвертичного віку (алювіальні, еолові, делювіальні, озерні) складені лесом, лесовидним суглинком. Широко поширені на Волинському плато в вододілах, схилах балок і в древніх терасах річок. Їх потужність від метра до десяти метрів.

Прояви карстових процесів зустрічаються на сході м. Рівне (Костопольская денудационная рівнина) у вигляді неглибоких карстових воронок до двох метрів у відкладах крейди вздовж берегів річки Случ. В межах міста Рівне формування карстового явища сприяє виникненню великої депресійної воронки в районі водозабору. Карстові процеси можуть проявитися в районі розташування атомної станції, де поширені крейдяні породи. Поодинокі такі явища там вже спостерігалися. Опади і форми рельєфу, залишені льодовиками, створили хороші передумови для утворення боліт. Морени в основному складаються з глинистого матеріалу, суглинку. Тому в місцях поширення льодовиків велика кількість боліт.

Фахівці компанії ТОВ “Гільдія Інжиніринг” надають геологічні послуги в Рівному та по всій Рівненській області. Геологічні вишукування будуть виконані якісно і за доступними цінами.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення