Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови Сумської області

Інженерно-геологічні умови Сумської області досить цікаві. Область на північному сході розташована на околиці Воронезького кристалічного масиву. Велика частина території входить у Дніпровсько-Донецький авлакоген. Геологічне та гідрогеологічне складення в різних частинах області відрізняється один від одного. Воронезький масив заходить вузькою смугою, шириною до сорока кілометрів. Абсолютні відмітки 200-240 м. Височина знижується на південь і південний захід. Докембрійські кристалічні породи перекриті опадами карбону, крейдової системи, палеогену, неогену і четвертички. На сході і північно-східній частини оголюються або мають неглибоке залягання опади крейдової системи. Палеогеновий і неогеновий складені глинисто-піщаними глинистими осадками.

Інженерно-геологічні умови Сумської області

На території Сумської області лежить великий Східний нафтогазоносний регіон. Вперше нафту тут знайшли випадково у 1935 році, коли шукали калійну сировину в Роменському районі. Родовища нафти часто приурочені до соляних куполів. Під час пошуків нафти в районі Охтирки виявили наявність у цих місцях антиклинального перегину. Брахіантиклінальна складка має напрямок на північному західі і ускладнена системою поздовжніх і поперечних скидів. Нефтеносні опади від девону до юри, в основному пісковики.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Грунтові води приурочені до відкладів крейди, палеогену і неогену. Фільтрація вод відбувається за трещинуватими карбонатними і піщаними породами, за опоками. Водоносні горизонти лежать на глибині від п'ятнадцяти до ста метрів. Річки утворюють добре виражені річкові долини, тераси в крейдяних відкладах і палеогену (глини, пісок, карбонати, мергелі). По річкових долинах або притоках розвиваються балки довжиною до десяти кілометрів. Схили балок складені плейстоценовим, голоценовим делювиальним суглинком. Також з річковими долинами пов'язане утворення ярів з карбонатними породами (крейда, мергель, опоки). Четвертинна система представлена лесовидними опадами. Яри в них мають пологі борти.

Північна частина області розташовується в самих низинних частинах Полісся (Воронезький кристалічний масив). Рельєф хвилястий, складений пісками, супісями, залишеними льодовиками.

У районах міста Сум сприятливі в інженерно-геологічному відношенні місця: рівні місця, високі надзаплавні тераси, пологі схили (з кутом нахилу до десяти градусів) і глибиною залягання ґрунтових вод до 15 м. При будівництві необхідно враховувати просадні властивості поширених тут лесовидних суглинків і супісків (відносяться до першого і другого типу), тому інженерно-геологічні вишукування Суми необхідно проводити обов'язково перед будівництвом.

До менш сприятливих місць для будівництва в Сумах відносяться: річкові долини і балки з кутами схилів від десяти до двадцяти градусів, алювіальні піски з лінзами супіску, суглинку. Неглибоке залягання ґрунтових вод до трьох метрів. При проектуванні важливо враховувати рівень залягання підземних вод.

До найбільш несприятливих місць в Сумах для будівництва є: схили з кутом нахилу більше двадцяти градусів, заплава річки, дно балки. По дуже крутих схилах, складеною суглинками супісями, легко виникають зсувні процеси. А заплави річок схильні до паводків. Такі грунти постійно зволожені, через що погіршується їх несуча здатність. Також останнім часом в місті рівень підземних вод підвищується в заплавах річок і озер. У зв'язку з цим у ряді припойменних районів підтоплення спостерігаються.

У місті протікає річка Псел з її притоками, також є ряд озер. Річки з пологими берегами, звивистим руслом. Основним водоносним горизонтом (Дніпровсько-Донецький артезіанський басейн) є верхньокрейдові мергелі, крейда і відкладення сеномана. Береги річок і озер в Сумах зазнають абразії, під дією хвиль вони виполажіваются. Для їх захисту виконуються спеціальні інженерні заходи. Науково-дослідні інститути картографували зони підтоплення на території міста.

Фірма ТОВ "Геотоп" виконає на вашій ділянці весь необхідний комплекс  інженерно-геологічних вишукувань. Вартість інженерно-геологічних вишукувань Суми Ви можете дізнатися у нашого фахівця, зателефонувавши за номером 097-57-246-57.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення