Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови Тернопільської області

Перед будь-яким будівництвом необхідно здійснювати інженерно-геологічні вишукування. Кожна область України має свої інженерно-геологічні особливості. На території Тернопільської області розташовується Подільська височина, на південно-західній околиці – Мале Полісся. Рельєф являє собою пластообразну височинe з коливанням окремих абсолютних відміток від 115 м до 450 м і з загальним нахилом на південь. На північному заході області рельєф являє собою низькі пагорби з відмітками 200-250 м. В центральній частині – рівнини і пагорби. Також в центральній частині знаходяться відомі гористі Товтри у вигляді кряжу, складеного вапняком (шириною близько 10 км і висотою до чотирьохсот метрів). На півночі піднімаються Кременецькі гори, які піднімаються до 400 м. На південному заході розташовується Опілля.

Інженерно-геологічні умови Тернопільської області

Тернопільська область знаходиться на краю Східно-Європейської платформи. У Придністров'ї річки на значну глибину врізаються в рельєф і мають каньонообразну форму. Також тут розвинені яри і балки. У південно-східній частині області спостерігаються прояви карсту.

Докембрійські породи фундаменту залягають на глибині 1.5 – 3 км, зверху вони перекриті осадовими відкладами. Вздовж берегів Дністра оголюються силурійські доломіти, мергелі, вапняки, аргіліти, алевроліти. Також тут і в притоках Дністра на силурійських опадах залягають девонські доломіти, вапняк, піщаник, глина, аргіліти. Юрські глини, аргіліти, піщаник, доломіт, вапняк і конгломерати оголюються на південно-заході. Пісковики, мергелі, карбонатні опади крейдової системи оголюються по берегах багатьох річок. Але найбільш широко поширені кайнозойські породи. Малопотужні опади палеогенової системи складені піщаними породами, піщаником, мергелем. Широко поширені нижньопалеогенові піщано-глинисті породи, піщаник, вапняк, гіпси, мергель, буре вугілля. Велика частина Подільської височини вкрита лесовими породами.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

У Малому Поліссі після льодовика залишилися денудаційні плоскі й хвилясті форми рельєфу, іноді рівнини з'єднані один з одним сходами. Трапляються післяльодовикові височини, складені піщаними породами. Також іноді можна зустріти карстові порожнечі, провали. Особливо розвинені карстові процеси на півдні області і представлені озерами, печерами, блюдцеобразними зниженнями. У цій же частині поширена мережа ярів. Долини річок глибоко врізані в рельєф каньйонів.

Медобори і Кременецькі гори являють собою височини вододілів, покритих лесовими опадами. Кременецькі гори складені численними сходами, залишками зруйнованих гір, заглибленнями, каньоноутвореними формами рельєфу. Товтри представлені вапняковими скелями з крутими схилами з південного боку. По території течуть більше 100 річок, що належать до басейну річки Дністер.

Грунти сформувалися в результаті вивітрювання більш давніх порід. Розвинені леси, лесовидні суглинки, глинисті і карбонатні опади, алювіальні опади. Ландшафт на заході відрізняється від східного. На заході барвистий ландшафт пронизують численні яри, балки і долини річок. На схилі ярів можна спостерігати породи, які накопичилися протягом останніх двадцяти мільйонів років. У шарах трапляються скам'янілі дерева, скам'яніла флора і фауна.

В міоцен-голоце древні породи піддавалися вивітрювання, дії вітру, грунтових вод. У підсумку карбонатні опади перетворилися в леси, лесовидні жовтуваті супіску, суглинки. Діяльність водних потоків призвела до утворення балок. У північній частині рельєф здебільшого рівнинний, грунти не міцні, формувалися великі заплави річок з крутими берегами. На півдні грунти міцні – тому заплава має форму каньйонів. Балкова мережа широко розвинена на півночі і на заході території по схилах річок, височин. Розвинений Карст в місцях, де близько до поверхні підходять карбонатні породи, вони легко розчиняються при фільтрації поверхневих вод. На поверхні утворюються воронки, блюдця. А на глибині можуть утворитися печери.

Фірма ТОВ "Геотоп" виконає на вашій ділянці весь необхідний комплекс інженерно-геологічних вишукувань. Геологія ділянки Тернопіль буде виконана нашими фахівцями якісно і в обумовлені терміни.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення