Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови Тернопільської області

Перед будь-яким будівництвом необхідно здійснювати інженерно-геологічні вишукування. Кожна область України має свої інженерно-геологічні особливості. На території Тернопільської області розташовується Подільська височина, на південно-західній околиці – Мале Полісся. Рельєф являє собою пластообразну височинe з коливанням окремих абсолютних відміток від 115 м до 450 м і з загальним нахилом на південь. На північному заході області рельєф являє собою низькі пагорби з відмітками 200-250 м. В центральній частині – рівнини і пагорби. Також в центральній частині знаходяться відомі гористі Товтри у вигляді кряжу, складеного вапняком (шириною близько 10 км і висотою до чотирьохсот метрів). На півночі піднімаються Кременецькі гори, які піднімаються до 400 м. На південному заході розташовується Опілля.

Інженерно-геологічні умови Тернопільської області

Тернопільська область знаходиться на краю Східно-Європейської платформи. У Придністров'ї річки на значну глибину врізаються в рельєф і мають каньонообразну форму. Також тут розвинені яри і балки. У південно-східній частині області спостерігаються прояви карсту.

Докембрійські породи фундаменту залягають на глибині 1.5 – 3 км, зверху вони перекриті осадовими відкладами. Вздовж берегів Дністра оголюються силурійські доломіти, мергелі, вапняки, аргіліти, алевроліти. Також тут і в притоках Дністра на силурійських опадах залягають девонські доломіти, вапняк, піщаник, глина, аргіліти. Юрські глини, аргіліти, піщаник, доломіт, вапняк і конгломерати оголюються на південно-заході. Пісковики, мергелі, карбонатні опади крейдової системи оголюються по берегах багатьох річок. Але найбільш широко поширені кайнозойські породи. Малопотужні опади палеогенової системи складені піщаними породами, піщаником, мергелем. Широко поширені нижньопалеогенові піщано-глинисті породи, піщаник, вапняк, гіпси, мергель, буре вугілля. Велика частина Подільської височини вкрита лесовими породами.

Вартість геологічних вишукувань від 5 900 грн за виїзд

У Малому Поліссі після льодовика залишилися денудаційні плоскі й хвилясті форми рельєфу, іноді рівнини з'єднані один з одним сходами. Трапляються післяльодовикові височини, складені піщаними породами. Також іноді можна зустріти карстові порожнечі, провали. Особливо розвинені карстові процеси на півдні області і представлені озерами, печерами, блюдцеобразними зниженнями. У цій же частині поширена мережа ярів. Долини річок глибоко врізані в рельєф каньйонів.

Медобори і Кременецькі гори являють собою височини вододілів, покритих лесовими опадами. Кременецькі гори складені численними сходами, залишками зруйнованих гір, заглибленнями, каньоноутвореними формами рельєфу. Товтри представлені вапняковими скелями з крутими схилами з південного боку. По території течуть більше 100 річок, що належать до басейну річки Дністер.

Грунти сформувалися в результаті вивітрювання більш давніх порід. Розвинені леси, лесовидні суглинки, глинисті і карбонатні опади, алювіальні опади. Ландшафт на заході відрізняється від східного. На заході барвистий ландшафт пронизують численні яри, балки і долини річок. На схилі ярів можна спостерігати породи, які накопичилися протягом останніх двадцяти мільйонів років. У шарах трапляються скам'янілі дерева, скам'яніла флора і фауна.

В міоцен-голоце древні породи піддавалися вивітрювання, дії вітру, грунтових вод. У підсумку карбонатні опади перетворилися в леси, лесовидні жовтуваті супіску, суглинки. Діяльність водних потоків призвела до утворення балок. У північній частині рельєф здебільшого рівнинний, грунти не міцні, формувалися великі заплави річок з крутими берегами. На півдні грунти міцні – тому заплава має форму каньйонів. Балкова мережа широко розвинена на півночі і на заході території по схилах річок, височин. Розвинений Карст в місцях, де близько до поверхні підходять карбонатні породи, вони легко розчиняються при фільтрації поверхневих вод. На поверхні утворюються воронки, блюдця. А на глибині можуть утворитися печери.

Фірма ТОВ "Геотоп" виконає на вашій ділянці весь необхідний комплекс інженерно-геологічних вишукувань. Геологія ділянки Тернопіль буде виконана нашими фахівцями якісно і в обумовлені терміни.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення