Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови Волинської області

Інженерно-геологічні умови Волинської області досить цікаві. Волинська область знаходиться на західній околиці Східно-Європейської платформи. Древній фундамент складений докембрійськими кристалічними породами: граніти, граніто-гнейси, сланці, сієніти і т. д. Фундамент розколотий тектонічними розломами на окремі частини. Окремі частини підняті, окремі опущені – тому спостерігається різниця у висотах поверхні. В геологічній будові території беруть участь породи кембрію, карбону, девону, силуру, ордовику, крейди, палеогену і неогену.

Інженерно-геологічні умови Волинської області

Поверхню кристалічних порід Волино-Подільська околиця розмита, на фундаменті залягають потужні товщі осадових порід до семи кілометрів. Потужність четвертинних осадових утворень варіює. Крім них на денну поверхню виходять лише крейдові і палеогенові породи, причому оголюються верхньокрейдові опади на значній території області. Зверху вони перекриті малопотужними четвертинними опадами. Відклади верхньої крейди сформували сучасний рельєф області. Представлені вони пісками, опоками, мергелями, вапняками, крейдою. Поверхня крейдяних відкладень розмита, тільки в деяких місцях на них з трангресією залягають палеогенові відклади потужністю до двох-трьох метрів. На більшій частині відклади палеогену розмиті. Представлені вони пісками, пісковиками, глинами, мергелями.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Четвертинна система представлена водно-льодовиковими відкладами, алювіальними опадами (піски, супіски), льодовиковими та лесовидними суглинками потужністю до шістдесяти метрів. Тектонічна будова території досить складна. У стародавніх крейдяних опадах спостерігається палеокарст, вимоїни. Водоупори в четвертинних відкладах мають невитриману потужність. Це сприяє процесу утворення боліт. Також через тектонічні порушення можуть підніматися на поверхню підземні води, тому перед будівництвом нових будівель або споруд необхідне здійснення комплексу заходів - інженерно-геологічні вишукування у Волинській області.

На території області знаходиться Поліська низовина. Різноманітність геологічної будови зумовило виникнення різноманітних форм рельєфу. Піщані відклади переносилися вітром і утворилися форми рельєфу у вигляді валів, дюн, пагорбів. В цілому ж Поліська низовина являє собою плоску піщану рівнину з окремими лесовими островами.

По ній протікає багато річок: Дніпро, Прип'ять, Десна, Тетерів і т. д. Береги низькі, річки з широкими долинами. Більша частина узбережжя є заболоченою. Також територія характеризується наявністю Львівсько-Волинського кам'яновугільного басейну на межі Волинської та Львівської областей. Рельєф межиріч представлений пагорбоутвореними підвищеннями, складеними верхньокрейдовими опадами. Поділ також ускладнюється тим, що всюди розкидані вали і пагорби, складені опадами, залишеними льодовиками і талими водами льодовиків. У місцях підняттів опади крейдяного періоду представлені крейдою, мергелем, пісковиком. На більшій частині території, що безпосередньо на породах крейдової системи лежать четвертинні відкладення і оголюються вони в окремих місцях. Виняток становлять північні і північно-східні райони, де на крейдяних відкладах залягають палеогенові піски і глини.

Велика частина четвертинних відкладень представлена пісками, навіть опади залишені льодовиками – переважно піщаного складу.

Сучасна поверхня утворилася в результаті діяльності льодовиків і подальшою зміною цих льодовикових форм рельєфу. Усього виділяють п'ять зледенінь, найпотужніший з них – дніпровське. Розріз водно-льодовикових і льодовикових відкладень: внизу - водно-льодовикові, озерні і льодовикові відклади (опади під час приходу льодовика); вище – морена; вгорі - водно-льодовикові, озерні і льодовикові відклади (опади залишені під час відходу льодовика). На території розвинені основні типи інженерно-геологічних процесів: зсуви, карст, суфозія, заболочування.

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг” здійснює інженерно-геологічні вишукування в Луцьку та по всій Волинській області.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення